Covid-19 na Węgrzech
Jaskółki przyleciały - wraca życie u bratanków. Minęła godzina 22 a na Dobo Ter w Egerze widać spacerujących ludzi i w restauracyjnych ogródkach coś się dzieje Uśmiech .
Odpowiedz
(01-05-2021, 22:09)oldman58 napisał(a): Jaskółki przyleciały - wraca życie u bratanków. Minęła godzina 22 a na Dobo Ter w Egerze widać spacerujących ludzi i w restauracyjnych ogródkach coś się dzieje Uśmiech .

Od wczoraj zakaz wychodzenia obowiązuje od 24.oo... restauracje i tarasy restauracyjne otwarte do 23.oo ...
>>> patrz post:#474 z dnia 2021-04-30, 10:56

Zegar ... PS. Od początku pandemii łącznie: 782892 zachorowań, wyzdrowiało 523510, zmarło 27802.
Obecnie aktywnie chorych jest 231580, w tym w szpitalu przebywa 5031 z czego pod respiratorem jest 587 osób.
Odpowiedz
Ja tylko naocznie (za pomocą kamery na Dobo Ter) chciałem stwierdzić to, o czym wcześniej informował Sztasek .
I ten wybuch radości przelałem w posta  Szeroki uśmiech .
Odpowiedz
Witam,

czy ktoś orientuje się, a może sprawdził jakie są aktualne wymagania żeby wjechać na Węgry i wejść na baseny np. w Hajduszoboszlo ? Według mojej wiedzy nie ma żadnej kontroli i po powrocie do kraju nikt nie nakłada kwarantanny.
Odpowiedz
Formalnie wracając z kraju schengenowskiego sam powinieneś udać się na kwarantannę i zgłosić to sanepidowi. Oczywiście jeśli masz test, to nie musisz jej przechodzić. A nieformalnie - jeśli nie zatrzyma Cię patrol na granicy to kwarantanny nie dostaniesz.
Odpowiedz
(06-05-2021, 8:03)Tomeq napisał(a): Witam,

czy ktoś orientuje się, a może sprawdził jakie są aktualne wymagania żeby wjechać na Węgry i wejść na baseny np. w Hajduszoboszlo ? Według mojej wiedzy nie ma żadnej kontroli i po powrocie do kraju nikt nie nakłada kwarantanny.

Znajomi wrócili z Egiptu samolotem i nie mieli kwarantanny z urzędu. Odnośnie Węgier mam info z wycieczki autokarowej, która była w Budapeszcie na długim weekendzie. Jestem ciekawy jak wygląda sprawa z basenami np. Hajduszoboszlo.
Odpowiedz
Jeśli znajomi przetestowali się na lotnisku, to kwarantannę uznaje się za niebyłą. W przeciwnym razie albo kwarantanna albo test w ciągu 48 godzin. Nikt nie musi cię poinformować, że właśnie trafiasz na kwarantannę, znajdujesz się na niej w wyniku aktualnych przepisów o przekraczaniu granicy. Na granicy lądowej jest duża szansa, że cię SG nie skontroluje, na lotnisku robią to przecież przy wszystkich.

A wycieczka autokarowa była w Budapeszcie niezgodnie z prawem, bo oficjalnie obecnie na Węgry jako turysta z Polski nie wjedziesz.
Odpowiedz
[Obrazek: hun.png]  Od początku pandemii łącznie: 787647 zachorowań, wyzdrowiało 546246, zmarło 28297.
Obecnie aktywnie chorych jest 213104, w tym w szpitalu przebywa 4104 z czego pod respiratorem jest 485 osób.
[Obrazek: 0286813covidterkepmegye2105.jpg]
W 17 tygodniu br. wyniki badań zawartości genomu koronawirusa w próbkach ścieków wykazują na silne wahania,  tendencja spadekowa charakterystyczna dla poprzednich tygodni zatrzymała się. W próbkach pobranych w większości miast, wyniki potwierdzają stagnację.
Stwierdzono wzrost zawartości genomu w próbkach ścieków w: Debreczyn, Szolnok, Budapeszt pólnoc, Budapeszt południe.  !
Odpowiedz
(06-05-2021, 14:51)Tomeq napisał(a):
(06-05-2021, 8:03)Tomeq napisał(a): Witam,

czy ktoś orientuje się, a może sprawdził jakie są aktualne wymagania żeby wjechać na Węgry i wejść na baseny np. w Hajduszoboszlo ? Według mojej wiedzy nie ma żadnej kontroli i po powrocie do kraju nikt nie nakłada kwarantanny.

Znajomi wrócili z Egiptu samolotem i nie mieli kwarantanny z urzędu. Odnośnie Węgier mam info z wycieczki autokarowej, która była w Budapeszcie na długim weekendzie. Jestem ciekawy jak wygląda sprawa z basenami np. Hajduszoboszlo.

Ja tylko opisałem fakty jak było z relacji świadków. A czy ktoś to pilnuje czy nie to inna sprawa.
Odpowiedz
(06-05-2021, 17:43)Pudelek napisał(a): A wycieczka autokarowa była w Budapeszcie niezgodnie z prawem, bo oficjalnie obecnie na Węgry jako turysta z Polski nie wjedziesz.
Może miałą jakieś papiery delegacji służbowej (?)
pzdr.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,230 724,533 11-05-2024, 18:56
Ostatni post: Slavekk
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 232 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 327 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 184 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 508 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości