Covid-19 na Węgrzech
Podsumowując. Chcę pojechać do Sarospatak więc zgodnie z poniższą informacją nie muszę nic wypełniać:

"Zgodnie z zapisami Zarządzenia Urzędu Zdrowia Publicznego Republiki Słowackiej nr 218/2021 obowiązującego od dnia 14 czerwca 2021 r. (vyhláška ÚVZ SR č. 218/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky), obywatele państw UE, w tym [b]obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem do innego kraju UE przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowania paliwa na stacjach benzynowych[/b]. Na tranzyt [b]nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19 ani wypełnianie [/b]jakiegokolwiek [b]formularza [/b]np.[b] [/b]https://korona.gov.sk/ehranica/[b]Zasady te nie ulegna zmianie również po 9 lipca 2021 r."[/b]

I muszę jechać wyznaczoną trasą tranzytową przez Preszow-Koszyce autostradą słowacką bo nie mogę jechać na Domasę ??

[Obrazek: LNtk9kpTURBXy80ODAwZWMyZTllZTZjMGQ2NDE0O..._8z_gaEwBQ]
Odpowiedz
(07-07-2021, 8:56)Tomeq napisał(a): Podsumowując. Chcę pojechać do Sarospatak więc zgodnie z poniższą informacją nie muszę nic wypełniać:

"Zgodnie z zapisami Zarządzenia Urzędu Zdrowia Publicznego Republiki Słowackiej nr 218/2021 obowiązującego od dnia 14 czerwca 2021 r. (vyhláška ÚVZ SR č. 218/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky), obywatele państw UE, w tym [b]obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem do innego kraju UE przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowania paliwa na stacjach benzynowych[/b]. Na tranzyt [b]nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19 ani wypełnianie [/b]jakiegokolwiek [b]formularza [/b]np.[b] [/b]https://korona.gov.sk/ehranica/[b]Zasady te nie ulegna zmianie również po 9 lipca 2021 r."[/b]

I muszę jechać wyznaczoną trasą tranzytową przez Preszow-Koszyce autostradą słowacką bo nie mogę jechać na Domasę ??

[Obrazek: LNtk9kpTURBXy80ODAwZWMyZTllZTZjMGQ2NDE0O..._8z_gaEwBQ]
Właśnie mówili w Rmf-e w wiadomościach, że Słowacy nie wpuścili Polaków mimo tego, że posiadali certyfikat covidowy i mieli wypełniony odpowiedni formularz.
Odpowiedz
No zaraz, ale co mnie obchodzi humanitarna litość Słowaków dla osób, które w swoich krajach są pozbawione opieki medycznej? Ja np. mam świadectwo szczepienia, więc z kwarantanny powinienem być zwolniony i żadne 8 godzin i żadne ciśnięcie się na korytarzach.
A wjazd turystyczny na Słowację jest dozwolony, bo już się gubię? Więc wypełniam formularz, że jadę do Trebisova do muzeum (myślę, że jakieś tam jest) i ze świadectwem legalnie przebywam na Słowacji. Wyjeżdżam też którędy chcę.
Poważnie pytam. Jest gdzieś, że korytarze obowiązują wszystkich - czy tylko może niezaszczepionych w tranzycie?

Na próbę zarejestrowałem się na słowackiej stronie na wjazd  w sobotę 10.07. i po przejściu pytań dostałem ekran z potwierdzeniem o zwolnieniu z kwarantanny. Jako adres pobytu wpisałem Vrbov. Mail jeszcze nie przyszedł, ale to sprawa około godziny.

[Obrazek: acad0b8079a59161med.png]


EDIT: dostałem mail z zaproszeniem:

[Obrazek: 738d48acd8b7d18bmed.png]
Odpowiedz
(07-07-2021, 11:18)eplus napisał(a): No zaraz, ale co mnie obchodzi humanitarna litość Słowaków dla osób, które w swoich krajach są pozbawione opieki medycznej? Ja np. mam świadectwo szczepienia, więc z kwarantanny powinienem być zwolniony i żadne 8 godzin i żadne ciśnięcie się na korytarzach.
A wjazd turystyczny na Słowację jest dozwolony, bo już się gubię? Więc wypełniam formularz, że jadę do Trebisova do muzeum (myślę, że jakieś tam jest) i ze świadectwem legalnie przebywam na Słowacji. Wyjeżdżam też którędy chcę.
Poważnie pytam. Jest gdzieś, że korytarze obowiązują wszystkich - czy tylko może niezaszczepionych w tranzycie?

Na próbę zarejestrowałem się na słowackiej stronie na wjazd  w sobotę 10.07. i po przejściu pytań dostałem ekran z potwierdzeniem o zwolnieniu z kwarantanny. Jako adres pobytu wpisałem Vrbov. Mail jeszcze nie przyszedł, ale to sprawa około godziny.

[Obrazek: acad0b8079a59161med.png]
No dobra ale jadąc tranzytem przez Słowację też trzeba wypełniać formularz ? Już sam sie gubię w tym. A ty na serio jedziesz do Vrbov ?
Odpowiedz
Chyba sobie trzeba wydrukować ten tekst o tranzycie po słowacku ,żeby jakiś lokalny patrol nie upierał się na inną wersję. A druga sprawa że Słowacy w swoich komunikatach nie piszą nic o dzieciach ? One też mają mieć test czy są zwolnione jak podróżują z zaszczepionymi? No chaos się zrobił w tych wszystkich komunikatach...
Odpowiedz
Przecież wrzucałem tutaj cały słowacki dokument, gdzie wyraźnie pisało kogo dotyczą korytarze. W skrócie:

Tranzyt: korytarze = tak, rejestracja = nie.
Wizyta turystyczna na Słowacji dla zaszczepionych: korytarze = nie, rejestracja = tak.

Przy czym Słowacy informują, że rejestracja dla zaszczepionych jest ważna pół roku, nie trzeba jej robić ponownie. Ten wymagany adres to jakiś błąd z poprzedniej wersji, w potwierdzeniu rejestracji się nie wyświetla i nikt go nie sprawdzi, można wpisać cokolwiek. Jeśli chodzi o dzieci to pewności nie mam, ale zdaje się, że są traktowane jak ich dorośli, tzn. rodzic zaszczepiony, to dziecko wjeżdża.
Odpowiedz
Podpinam się pod pytanie jadę 23.07 do Miszkolca z rodziną gdzie z Żona jesteśmy w pełni zaszczepieni. Kompletnie mi nie po drodze jechać na autostradę Słowacką.. Rejestracja na tej ich stronie pozwoli mi jechać jaka droga będę tylko chciał?
Odpowiedz
Tak. Jeśli jesteś osobą zaszczepioną i z Polski to rejestracja potwierdza, iż możesz wjechać na Słowację i robić tam cokolwiek (w granicach prawa Oczko). Dlatego trzeba ją sobie wydrukować, bo może być sprawdzana na granicy (nie wiem czy honorują jej pokazanie w telefonie).
Odpowiedz
Witam wszystkich,
mam jedno kluczowe pytanie:
jak jest z wjazdem na Węgry z dzieciakami, które nie są zaszczepione? 
Pozdrawiam serdecznie
Machoney
Odpowiedz
(07-07-2021, 17:03)machoney napisał(a): Witam wszystkich,
mam jedno kluczowe pytanie:
jak jest z wjazdem na Węgry z dzieciakami, które nie są zaszczepione? 
Pozdrawiam serdecznie
Machoney
Człowieku 7 latka chcesz szczepić? A może 2 letnie na covid? Mało już mają szczepionek ospę odrę świnkę odrę zoltaczke..przez pierwsze lata mają w sobie z 10 szczepionek...Dzieciaków na basenach jest full..jest śmiech i zabawa...ludzi co się z wami dzieje?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,230 724,514 11-05-2024, 18:56
Ostatni post: Slavekk
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 232 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 327 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 184 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 508 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości