Pelso camping
#1
Witam od 4 dni jesteśmy na campingu Pelso na terenie dwa baseny tłoku nie ma zawsze znajdzie się miejsce. Balaton 25 stopni jest ok na terenie sklep i restauracje ogólnie polecam. Najważniejsze że zejścia do wody są twarde nie ma mułu, boiska w wodzie do siatkówki, ręcznej i kosza. 
Odpowiedz
#2
(11-07-2020, 21:41)jacek75lodz napisał(a): Witam od 4 dni jesteśmy na campingu Pelso na terenie dwa baseny tłoku nie ma zawsze znajdzie się miejsce. Balaton 25 stopni jest ok na terenie sklep i restauracje ogólnie polecam. Najważniejsze że zejścia do wody są twarde nie ma mułu, boiska w wodzie do siatkówki, ręcznej i kosza. 
Napisz coś więcej, jak wygląda sytuacja z covid czy są jakieś ograniczenia? Dużo ludzi, jak pogoda ?
Odpowiedz
#3
Załącz poglądowe zdjęcia jestem ciekaw.
Odpowiedz
#4
(14-07-2020, 21:33)Ikonka napisał(a):
(11-07-2020, 21:41)jacek75lodz napisał(a): Witam od 4 dni jesteśmy na campingu Pelso na terenie dwa baseny tłoku nie ma zawsze znajdzie się miejsce. Balaton 25 stopni jest ok na terenie sklep i restauracje ogólnie polecam. Najważniejsze że zejścia do wody są twarde nie ma mułu, boiska w wodzie do siatkówki, ręcznej i kosza. 

Napisz coś więcej, jak wygląda sytuacja z covid czy są jakieś ograniczenia? Dużo ludzi, jak pogoda ?
Pelso Camping Alsóörs >>> Aktualna prognoza pogody + temperatura wody, kolor niebieski (na dole) .
Odpowiedz
#5
Tak napisz coś więcej o sytuacji nad Balatonem, my wybieramy się na przełomie sierpnia i września Oczko
Odpowiedz
#6
Co tu pisać normalnie nie ma żadnych udziwnień maseczki na recepcji ale okazjonalnie w dużych sklepach muszą być. Nad samym Balatonem wirusa nie widzieli nic się nie zmieniło poza tym że w sezonie więcej miejsca na campingu
Odpowiedz
#7
(15-07-2020, 14:36)jacek75lodz napisał(a): ... Nad samym Balatonem wirusa nie widzieli ...
Wirusa nie widziałem, na szczęście nikt z mojego otoczenia nie chorował na covid-19.
Mam przyjaciela, pracuje w szpitalu, miał kontakt z osobami chorymi na koronawirusa, mówił o przebiegu choroby.
Najtrudniejsza sytuacja jest wówczas, gdy osoba chorująca nie potrafi oddychać i dusi się na powietrzu...
!  przezorny zawsze ostrożny.
Odpowiedz
#8
(15-07-2020, 14:36)jacek75lodz napisał(a): Co tu pisać normalnie nie ma żadnych udziwnień maseczki na recepcji ale okazjonalnie w dużych sklepach muszą być. Nad samym Balatonem wirusa nie widzieli nic się nie zmieniło poza tym że w sezonie więcej miejsca na campingu
Cześć możesz napisać ja wyglądała sytuacja na dzień wyjazdu... dużo jest ludzi... tłumy czy raczej luz?
Odpowiedz
#9
(27-07-2020, 19:02)Ikonka napisał(a): Cześć możesz napisać ja wyglądała sytuacja na dzień wyjazdu... dużo jest ludzi... tłumy czy raczej luz?

Nad Balatonem jest w tym roku zdecydowanie mniej turystów. Patrząc na Siófok, zaryzykowałabym, że nawet o połowę mniej. Wyraźnie mniej Austriaków i Niemców. Polaków całkiem sporo, a poza tym więcej niż zazwyczaj samych Węgrów.

Nigdzie nie ma tłumów poza Lidlem  Szeroki uśmiech Ja nie wiem, co jest z tym sklepem, bo na tle innych marketow w Siófok wcale do tanich nie należy. Może to siła przyzwyczajenia i rozpoznawalności marki. W każdym bądź razie tu często nie ma jak zaparkować, takie są kolejki. Także Lidla omijajcie.

Na plażach luz, w restauracjach raczej nie ma kłopotów z wolnymi stolikami. Optymalnie i przyjemnie. Co charakterystyczne, zdecydowanie gęściej robi się w weekendy, gdy nad Balaton ciągnie Budapeszt. Także zdecydowanie odradzam jazdę w ciemno, bo szczególnie teraz na sierpień bardzo już ciężko o wolne miejsca.

Podkreślę, że we wszystkich sklepach trzeba mieć maseczkę. Domyślam się, że mały sklep na kempingu tego nie przestrzega, zdarza się to też w mniejszych ABC czy w siófockiej hali targowej, gdzie nie ma ochroniarzy. Ale równie często trafiają się kontrole i lepiej unikać nieprzyjemności. A przede wszystkim w trosce o siebie miejcie zawsze maseczkę pod ręką.

Poza tym oczywiście są cudowne upały, Balaton ma 25 st. C. Można się skutecznie wygrzać i odkazić  Zarumieniony
Odpowiedz
#10
w alsoors tez malo turystow, troche austrii i niemcow



[Obrazek: 2139b746111e94ecmed.jpg]




zdjecie z wczoraj a w zeszlym roku nie bylo wolnego stolika


generalnie u nas kiepsko, poza zaglowka nie wynajelismy nic na sezon




tapatalk

brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Balaton, camping- namiot Misio884 0 523 16-07-2023, 18:26
Ostatni post: Misio884
  Camping Balaton misiaela 4 5,390 09-03-2018, 13:10
Ostatni post: Sztasek
  Camping w Zamardi OldMan 0 2,058 26-06-2017, 15:11
Ostatni post: OldMan
  Camping Fured (Happy Camp) manitugg 11 8,560 11-04-2016, 15:10
Ostatni post: tkoko



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości