Wypożyczenie żaglówki
#1
Witam, w tym roku jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu wybieramy się nad Balaton, w zamysle raczej poludniowy brzeg(jedziemy z 3 latką), chcialem jednak zapytac czy orientujecie sie jaki jest koszt wynajecia niewielkiego jachtu kabinowego za dobe?I co potrzebne jest do czarteru, czy polski patent zeglarski wystarczy?Macie moze jakas sprawdzona marine z dobrymi cenami?Dodatkowo rozgladamy sie za noclegiem 2-is dorosle plus 3-letnie dziecko, jak wspominalem raczej poludniowy brzeg, ale nie koniecznie, to bedzie nasz pierwszy pobyt nad balatonem I mimo ze mamy kilka,typow z szallas.hu to jakby mial ktos sprawdzony bocleg w,terminie 8-15 sierpnia to, prosilbym o namiar, pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
do czarteru nie potrzebujesz patentu ale jest dobrze widziany i wtedy ubezpieczenie moze byc nizsze
polskie dokumenty sa honorowane ale warto miec certyfikat issa
w sezonie nie ma dobrych cen na czarter i tak wiekszosc lodzi jest niedostepna
poza sezonem w mojej marinie (alsoors) mozna wynajac 9metrowy jacht od 130euro za dobe plus ubezpieczenie
z uwagi na czeste szkwaly i plytkie podejscia do marin trzeba miec pojecie o zeglowaniu
generalnie czarter zalatwia sie w zimie przed sezonem, teraz lapiesz okazje albo 'okazja' lapie ciebie

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#3
Ubezpieczenie "żaglówki bez kapitana" swoją drogą, ale jest i kaucja co w niektórych przypadkach to 800-1000 euro i więcej
Odpowiedz
#4
to moje malenstwo w alsoors  Serce
 

[Obrazek: emikoJPG_qqrnqas.jpg]


co do kaucji, oczywiste ze jest blokowana na karcie jak ktos nie nalezy do klubu



ale jak masz mocne papiery to moze byc symboliczna

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#5
Nie ma połączenia z otwartym morzem, gdyby dało się nawiać na ocean, to podejrzewam, że kaucja byłaby plus jedno zero przynajmniej. Oczko
Odpowiedz
#6
jak nie ma jak jest - przez sio do dunaju i do morza  Oczko


tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#7
(27-07-2020, 18:18)ex-komar napisał(a): jak nie ma jak jest - przez sio do dunaju i do morza  Oczko

Teraz nie ma, bo śluza na Sió w przebudowie  Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#8
Edit nie chodzi mi o czarter jachtu z mozliwoscia spania tzn nie jest to konieczne avby byl wyposazony chodzi mi o prosta lajbe cos typu polski venus czy podobne.
Odpowiedz
#9
pytales o 'niewielki jacht kabinowy', poza tym pojecie 'poludniowy brzeg balatonu' jest dosc pojemne
u mnie na polnocy (alsoors) trudno znalezc cos porzadnego i przypuszczam ze tak samo bedzie na poludniu
jak juz bedziesz na miejscu mozesz zostawic kartke w marinie z prosba o kontakt
sa posrednicy w internecie, nawet po angielsku, ale nie podejmuje sie ich weryfikacji
wynajecie (czarter) jakiejkolwiek lodzi zaglowej wiekszej od maczka oprocz ceny za najem wymaga dodatkowo ubezpieczenia i kaucji

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wypożyczenie żaglówki Wazzki 0 1,030 26-07-2020, 17:09
Ostatni post: Wazzki



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości