Covid - wjazd na Węgry
(21-07-2021, 19:00)wojti76 napisał(a):
(21-07-2021, 18:08)Whitenyga2 napisał(a):
(21-07-2021, 18:04)wojti76 napisał(a): Od 3 lipca nie ma ograniczeń w pobycie turystycznym
na Węgrzech, dodam że wchodząc do sklepu nie musisz ubierać maseczki  Oczko
Czyli żadnych testów nie muszę robić ani nic? Bo gdzieś wyczytałem że wjazd pod warunkiem zrobienia testu i zwolnienie z kwarantanny również, więc stąd moje pytanie.
Nic nie musisz  robić Węgrzy na tą chwilę nic nie sprawdzaj
Ok, dzięki wielkie za pomoc ?
Odpowiedz
Dzień dobry.

Czy ktoś może mi napisać jak aktualnie wygląda wjazd na Czechy (pojadę jak zawsze trasą Katowice - Siofok przez Cieszyn) w przypadku, gdy osoby dorosłe są zaszczepione, a dzieci (5 i 3 lata) nie ? Możemy śmiało się tam pchać czy lepiej wjeżdżać bezpośrednio na teren Słowacji (przez Zwardoń) wypisując wcześniej formularz eHranica?

Dziękuję!
Odpowiedz
Przecież nie ma szczepionek dla takich małych dzieci. Chyba nikt nie wymaga.
Odpowiedz
Niektórych to już paranoja ogarnia
Odpowiedz
Przez Czechy tranzyt idzie normalnie, bez żadnych wymagań. W przypadku zaszczepionych osób (dzieci nie bierzemy pod uwagę) to wjazd do 24 godzin z Polski też bez żadnych wymagań.
Odpowiedz
(26-07-2021, 17:12)eplus napisał(a): Przecież nie ma szczepionek dla takich małych dzieci. Chyba nikt nie wymaga.

Sugeruję się tym wpisem dlatego moje zapytanie.

https://t.co/JVFA9GfOA3

UWAGA: od 09.07 br. zaostrzone zasady wjazdu do Czech: konieczne zaświadczenie o przyjęciu 2 dawek szczepionki na COVID-19, odbyciu choroby lub wykonanie testu z rejestracją online (https://plf.uzis.cz)– antygenowy ważny 48h lub PCR ważny 72h (osoby pow. 5 roku życia).

Nie ma tu żadnej paranoi.
Odpowiedz
Wróciliśmy dzisiaj z Węgier z Sarospataku, na przejściach granicznych nie było kontroli, HU/SK Sátoraljaújhely-Slovenske Nove Mesto, SK/PL Łysa nad Dunajcem-Niedzica.
Odpowiedz
(27-07-2021, 23:26)mariusz napisał(a): Wróciliśmy dzisiaj z Węgier z Sarospataku, na przejściach granicznych nie było kontroli, HU/SK Sátoraljaújhely-Slovenske Nove Mesto, SK/PL Łysa nad Dunajcem-Niedzica.
Czy awaryjnie miałes wypełniony słowacki formularz?
Odpowiedz
Tak zarejestrowałem się na ehranica.sk i wydrukowałem sobie formularz żeby mieć pod ręką, on jest ważny 6 miesięcy. Na granicach nikt mnie zatrzymywał zarówno w jedną jak i drugą stronę.
Odpowiedz
Witam.wczoraj przejechałe, Słowację i Węgry .Trasa Zwardoń -Żilina-  Komarom- Budapeszt- Pesc Harkany i nogdzie nie było kontroli a na basenach tysiące ludzi i nikt nie nosi maseczki.Pozdrawiam z upalnych  Harkań.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,771 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,172 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,108 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,196 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości