Mandat za brak winiety....
#1
Nie przestawiłem na czas ustawień nawigacji i przejechałem kilka kilometrów koło Egeru autostradą bez winiety. Zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2021 r.  Niestety wczoraj przyszedł mandat - nie wiedzieć dlaczego- z austriackiego Inkasso. Kwota niemała. Czy oni są w stanie to wyegzekwować, czy można sobie odpuścić płacenie ?
Odpowiedz
#2
Jak nie za prędkość, to za brak winiety? Biedactwo, ile razy wyjedzie na Węgry od razu mandat, może czas zacząć ponosić odpowiedzialność za własne czyny, a nie kolejny raz szukać tutaj możliwości kombinowania.
Odpowiedz
#3
(24-08-2022, 13:26)paulo99 napisał(a): Nie przestawiłem na czas ustawień nawigacji i przejechałem kilka kilometrów koło Egeru autostradą bez winiety. Zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2021 r. (...)

Wiedziałeś, że przejechałeś bez winiety przez odcinek płatny. I co pojechałeś sobie dalej.
W takim przypadku należało w ciągu 60 minut od momentu wjechania na odcinek płatny nabyć winietę.
Byłoby taniej. Teraz zostaje wniesienie opłaty.
Odpowiedz
#4
(24-08-2022, 13:26)paulo99 napisał(a): przyszedł mandat - nie wiedzieć dlaczego- z austriackiego Inkasso. Kwota niemała. Czy oni są w stanie to wyegzekwować, czy można sobie odpuścić płacenie ?


Dlatego z Austrii bo podpisali umowy i maja takie prawo
Zagraniczne mandaty za brak winiety obsluguje Europarking, Inkasso, Petkov i Solventis
Generalnie jak nie zaplacisz to kwota wystrzeli w kosmos
Sprobuj sie odwolac i napisz po ang do operatora na ugyfel@nemzetiutdij.hu i opisz sytuacje i podaj numer sprawy z Inkasso
Napisz ze gdybys dostal szybko mandat to zaplacilbys natychmiast 8170 ft a teraz prosisz o kare 32700 ft
Slabe szanse ale zawsze jakies

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#5
To ile to jest? 100 euro? Zapłacić i zapomnieć. Pamiętać tylko przy następnym wyjeździe.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak winiety LukaszP 2 517 19-12-2023, 16:16
Ostatni post: KlaudiaOpach
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,128 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Mandat za parkowanie agi_iwan@o2.pl 8 4,560 05-08-2019, 20:41
Ostatni post: Waldek
  Faktura Vat za pobyt w apartamencie wiesiara 2 1,541 28-07-2019, 20:43
Ostatni post: wojti76
  Niesłusznie wystawiony mandat na Węgrzech Kuwal 20 8,817 20-07-2019, 19:27
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości