Restauracje węgierskie w Polsce
#31
Zakochany w kuchni węgierskiej od jakiegoś czasu (dokładnie od wakacji) poszukiwałem lokalnych restauracji, w których można się posilić smakołykami z tego kraju. W okolicy natrafiłem na Karczmę przy Dworze w Jasionce (okolice Rzeszowa) i muszę przyznać, że jedzenie mają tam naprawdę dobre, a i ceny są znośne.
Menu: http://www.karczma.rzeszow.pl/menu/menu1.html
Odpowiedz
#32
Zapraszamy do Deli Baru na Krakowski Kazimierzu

Jesteśmy na rynku krakowskim od 4 lat.Naszym głównym zadaniem jest stworzenie w sercu Krakowa klimatu Wielkiej Niziny Węgierskiej

W naszej restauracji zakosztują Państwo wiele potraw kuchni węgierskiej, sporządzonych według tradycyjnych receptur przez naszego znakomitego kucharza, który przyjechał specjalnie dla Państwa z samych Węgier

delibar.pl

Zapraszamy
Odpowiedz
#33
Cytat:Przypomniało mi się: kiedyś w drodze na Węgry natrafiłem w miejscowości Wyżne (woj. podkarpackie) na Zajazd Magyar. Niestety z racji pośpiechu nie dane mi tam było się zatrzymać. Z zewnątrz wyglądało to przyzwoicie. Przeglądając teraz stronę dowiedziałem się, że można tam też przenocować. Szczególne urzekający wydał mi się ten zapis na ich stronie:...

Miał ktoś okazję tam kiedyś jeść?

My jedliśmy z żoną, całkiem przyjemnie i smacznie. Wystrój nawiązuje do Węgier. Obsługa nie mówi po węgiersku Uśmiech. Przynajmniej dwa lata temu nie mówiła. Jeśli chodzi o jedzenie to jak napisałem smaczne, ale nieco spolszczone.
Choć moja opinia może być wypaczona, trochę już przywykłem do domowej kuchni węgierskiej.
Przecież podobnie polski bigos nigdzie nie smakuje tak jak u babci Uśmiech.
Odpowiedz
#34
Polecam b.dobrą restaurację Czrda w Zawoji.
czarda.zawoja.com
Odpowiedz
#35
Niestety Tamas musiał zamknąć swoją restauracyjkę w Instytucie na Moniuszki w Wawie Smutek
Odpowiedz
#36
Też zwróciłem uwagę jakiś czas temu, że nic tam już nie ma. Nawet miałem pisać na forum, ale wypadło mi z głowy. Dobrze, że wspominasz Uśmiech

Wiesz może, co było powodem takiej decyzji? Wszak trochę ludzi tam zaglądało. Ilekroć byłem, ktoś wcinał węgierskie specjały Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#37
Instytut to była placówka dyplomatyczna. A takie nie mogą prowadzić działalności komercyjnej
Odpowiedz
#38
W grouponie ( mam nadzieję, że to nie będzie uznane za reklamę) trafiłam na propozycję wspomnianej już na forum Restauracji Borpince :
Najtańszy zestaw dla 2 osób jest za 89 zł.
Przystawka - körözött (pasta z bryndzy z dodatkiem słodkiej papryki),
májpástétom (pasztet z wątróbki drobiowej z brandy),
hortobágyi palacsinta (naleśnik z wieprzowiną w pikantnym sosie paprykowym).
Danie główne - tokaji pisztráng (pstrąg duszony w wytrawnym tokaju furmint z opiekanymi ziemniakami),
pulykamell spenótágyon (soczysta pierś indycza na duszonym szpinaku z opiekanymi ziemniakami),
szűzérmék magyarosan (polędwiczki wieprzowe z pikantnym leczo i opiekanymi ziemniakami).
Deser - gesztenyepüré (puree z kasztanów z rumem i bitą śmietaną),
fagylalt (lody z owocami lub bakaliami),
torcik czekoladowo-morelowy. + Wino
Brzmi pysznie Uśmiech. Gdybym mieszkała w Warszawie pewnie bym się skusiła.
Odpowiedz
#39
(07-04-2013, 20:25)Aattaa napisał(a): W grouponie ( mam nadzieję, że to nie będzie uznane za reklamę) trafiłam na propozycję wspomnianej już na forum Restauracji Borpince

Reklama tego typu jest jak najbardziej wskazana Uśmiech Wszelkie informacje związane z tematem naszego forum nie są traktowane jako reklama. Gorzej, jak pojawiają się linki do stron producentów szamponów czy innych lodówek.

Podrzucisz linka do tej oferty?

Z góry dziękuję.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#40
[link nieaktywny]

Klub Koneserów Smaku zaprasza na 3-daniową ucztę węgierską z lampką wina dla 2, 4 lub 8 osób w restauracji Borpince
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wina węgierskie fvg 676 412,433 7 godzin(y) temu
Ostatni post: Remik
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 458 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Túró Rudi w Polsce fvg 44 52,972 16-05-2020, 6:22
Ostatni post: eplus
  Restauracje warte odwiedzenia czelak 1 1,762 28-02-2020, 19:29
Ostatni post: Sztasek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,268 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości