Parkowanie w Budapeszcie
#71
(09-09-2014, 15:46)Tomas napisał(a): ... w tekście angielskim na parkomacie nie było żadnej informacji o sms zwrotnym

To dziwne, bo jest ostrzeżenie po węgiersku:
Figyelem: Pár percen belül SMS-ben értesítjük, ha a parkolás sikeresen elindult!
W moim nieudolnym tłumaczeniu /niech znawcy nie krzyczą/: uwaga, w ciągu kilku minut otrzymasz powiadomienie SMS-em o pomyślnym uruchomieniu parkowania.
Pamiętam też napis na parkometrze bez słowa: Figyelem / Uwaga.

Prawdopodobnie coś poszło nie tak, sam nie znam przypadków kiedy taka forma płacenia zawiodła.
Odpowiedz
#72
Cześć,

Mam ogromną prośbę o pomoc.
Planuję przyjazd do Budapesztu piątek - niedziala i potrzebuję zostawić auto na 48 godzin (niestety hotel nie ma parkingu). Zdecydowałem się na ten automatyczny parking http://a60.hu/aktualis-akciok/ jednak nie mogę za nic rozgryźć jakie są tam ceny. Bardzo prosiłbym kogoś zorientowanego w temacie o pomoc - ile kosztować będzie mnie zostawienie auta na 2 doby na tym parkingu.
Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc!
Odpowiedz
#73
(08-10-2014, 21:07)salas1987 napisał(a): Cześć,

Mam ogromną prośbę o pomoc.
Planuję przyjazd do Budapesztu piątek - niedziala i potrzebuję zostawić auto na 48 godzin (niestety hotel nie ma parkingu). Zdecydowałem się na ten automatyczny parking http://a60.hu/aktualis-akciok/ jednak nie mogę za nic rozgryźć jakie są tam ceny. Bardzo prosiłbym kogoś zorientowanego w temacie o pomoc - ile kosztować będzie mnie zostawienie auta na 2 doby na tym parkingu.
Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc!

Tutaj ceny są podane w czasie za 30 minut (poł godziny) - w dzień to 150 Ft/pół godziny, w nocy 75 Ft/pół godziny. Taryfa dzienna w godzinach od 8.oo do 20.oo.
W VII. dzielnicy przy Akácfa utca 150 Ft za godzinę ... i w dzień, i w nocy... teraz to taka promocja...
Odpowiedz
#74
A gdzie w okolicach centrum Budapesztu (nocleg ulica Eotvos Ucta) można znaleźć strzeżony parking 24h w rozsądnej cenie?
Odpowiedz
#75
Nie do końca rozumiem... Ten parking z VII dzielnicy to ten sam do którego dałem linka? Bo ulica się zgadza? To czemu piszesz o dwóch różnych cenach? To jest od czegoś uzależnione? Dzięki za pomoc!
Odpowiedz
#76
Na stronie tego garażu parkingowego ceny są takie jak podałem na wstępie. Od pewnego czasu jest tam zniżka na parkowanie, to taka promocja ważna do odwołania, czyli do końca tego roku !
Aby taniej zapłacić za parkowanie, należy taką kartę promocyjną pokazać przy transakcji... myślę, że można też powołać się na internetową promocję Oczko
Odpowiedz
#77
Potwierdzam ostrzeżenie Tomasa - post 66. Też zapłaciłem za parking SMS-em zgodnie z instrukcją. Mandat 11500 Ft za szybą, strażnicy miejscy obok. Popatrzył bez zainteresowania na mój wyświetlacz i dał mi mandat do ręki. Nie masz wydruku z parkomatu - nie masz argumentów. Rozmowa po angielsku lub francusku oczywiście nie możliwa. Pokazał blokady kół w bagażniku, więc zapłaciłem. Płatności kartą albo banknotami pewnie nie wprowadzą, bo kasowaliby od obcokrajowców za parking 400 Ft a nie 11500 inie byłoby premii dla strażników. Pozostaje zbierać monetki na parking lub odłożyć wyjazdy turystyczne do Budapesztu aż wprowadzą Euro.
Odpowiedz
#78
(21-10-2014, 7:44)pils napisał(a): Też zapłaciłem za parking SMS-em zgodnie z instrukcją ...

Dostałeś potwierdzenie SMS-em zwrotnym ?

A na filmiku miły Hindus wyjaśnia po brytyjsku:
Odpowiedz
#79
No a jak się nie dostanie potwierdzenia zwrotnego SMSa, to co robić? Chyba nie ma sensu wysyłać drugiego?
Odpowiedz
#80
(21-10-2014, 18:54)eplus napisał(a): No a jak się nie dostanie potwierdzenia zwrotnego SMSa, to co robić?...

Nie ma SMS-a => parkowanie jest nieopłacone !!!.
Najczęstszy błąd to wysyłanie SMS-a z błędnym prefixem providera,
np. będąc zalogowanym w T-Mobile używamy prefixu 30, dla Vodafone 70, Telenor ma 20.
Liczy się to, u jakiego dostawcy jesteśmy zalogowani w chwili wysyłania SMS-a
a nie jakiego mamy komórkę !

Jak nie mamy zwrotnego SMS-a to sprawdzamy, pod jaki numer wysłaliśmy go i gdzie jesteśmy zalogowani.
W 99.99 procentach zastosowaliśmy błędny prefix.
Taki SMS nie obciąża naszego konta i można wysłać drugiego już z poprawnym prefixem.
Ważne: aby zatrzymać płacenie trzeba wysłać STOP.
Inaczej licznik bije do końca godzin parkowania w danym dniu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 369 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 300 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 556,762 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,975 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 320 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości