Parkowanie w Budapeszcie
a założyli blokadę czy jedynie kwitek za szybę?
Odpowiedz
(10-02-2015, 17:49)Ribizli napisał(a): ... ale trzeba interweniować, aby ulepszać system.

Złożyliśmy kilka interwencji u radnych Ujbudy ale jak na razie zero odzewu.

Cytat:ewaa:
... tablice PL są szczególnie "pilnowane"

Masz rację, ale obiektywnie rzecz biorąc kierowcy z PL mają swoje za uszami.
Odpowiedz
(10-02-2015, 12:08)ewaa napisał(a): Witam!
(...) Brakowało informacji od której w płatny w poniedziałek. A płatny był od 8.30 Zmieszany . Mandat wystawiono nam o 8.36 - czyli żadne 15 minut poślizgu. Parking opłaciliśmy i tak. Trzeba było się jeszcze spakować. (...)

Mam pytanie o której godzinie opłaciliście ten parking w poniedziałek?
Czy to było przed godziną 8:45?
Jeśli tak i są na to twarde dowody to sprawa do wygrania.
Na firmie obsługującej parkingi sprawy nie musisz zakończyć, chociaż ja z nimi "jeden bój" w imieniu forumowicza wygrałem.
Odpowiedz
"Twardy dowód" mam z 9.09
Dziękuję za propozycję pomocy Oczko
Odpowiedz
Przejechalem sie po Dohany ut. i jest zonk bo ulica ma trzy strefy parkowania.
Dwie od osmej i jedna od osmej trzydziesci.
Takiego bajzlu jeszcze nie widzialem.
Jak podasz numer przy ktorym stalas to sprawdze w jakiej strefie.
Jak od Erszebet w gore to pozamiatane.
Odpowiedz
Dohany 1/c.
Dziękuję za poświęcony czas Zarumieniony moja sprawa jest już zamknięta ale może kolejny parkujący się ustrzeże Zmieszany
Odpowiedz
Czyli na przeciw synagogi.
Parkowanie platne od osmej trzydziesci.
Odpowiedz
W Budapeszcie od poniedziałku do piątku w godzinach o8.oo-18.oo jest obowiązek płacenia za parkowanie, są wyjątki i te mają odpowiednie oznaczenia na tablicach. W centrum (belváros) w dzielnicach nr.: V, VI, VIII, IX prawie wszędzie godziny płatne to okres od o8.oo do 20.oo .
W soboty, niedziele i święta parkowanie jest gratis - wyjątek (bo płacic należy) to parking w IX. dzielnicy przy Csarnok tér i Cytadela.
Minimalny okres parkowania, za który się płaci to 15 minut!.
Odpowiedz
Witam serdecznie !
A jak wygląda parkowanie motocykla ? Płaci się jak za samochód czy są inne stawki ?
Można zaparkować na chodniku ?
Odpowiedz
(15-02-2015, 11:18)OldMan napisał(a): A jak wygląda parkowanie motocykla ? Płaci się jak za samochód czy są inne stawki ?

Z reguły parkowanie jest gratis, lecz są miejsce gdzie opłatę trzeba wnieść.

(15-02-2015, 11:18)OldMan napisał(a): Można zaparkować na chodniku ?

Kłania się znajomośc przepisów drogowych Szeroki uśmiech.
Jeśli parkowanie jest dozwolone, to masz oznakowanie. .. wówczas parkujesz zgodnie z piktogramem wskazówek na tablicy, z braku takich parkować należy zgodnie z obowiązującymi zasadami pozawalającymi na parkowanie w miejscach przeznaczonych dla pieszych.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 274 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 286 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 555,507 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,796 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 309 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości