Parkowanie w Budapeszcie
Zależy mi na noclegu w jakimś apartamencie/mieszkaniu, a takie jeśli oferują jakiś parking to na ulicy, więc trzeba za niego płacić, a nigdy nie ma gwarancji, że będzie miejsce w pobliżu. Z tego powodu interesują mnie ogólnodostępne parkingi, najlepiej jakoś zabezpieczone.

Ponawiam tu pytanie o ten bilet 7 dni 0-24, czy rzeczywiście na nim mogę zostawić auto na te 3 dni i cena będzie 3570 forintów?
Odpowiedz
(17-12-2015, 23:48)piekara114 napisał(a): (...)
Ponawiam tu pytanie o ten bilet 7 dni 0-24, czy rzeczywiście na nim mogę zostawić auto na te 3 dni i cena będzie 3570 forintów?

Szukałem na ich stronie regulaminu parkowania. Niestety nie znalazłem.
Wysłałem maila z pytaniami. Odezwę się jak dostanę odpowiedź.
Odpowiedz
(18-12-2015, 0:52)Waldek napisał(a):
(17-12-2015, 23:48)piekara114 napisał(a): (...)
Ponawiam tu pytanie o ten bilet 7 dni 0-24, czy rzeczywiście na nim mogę zostawić auto na te 3 dni i cena będzie 3570 forintów?

Szukałem na ich stronie regulaminu parkowania. Niestety nie znalazłem.
Wysłałem maila z pytaniami. Odezwę się jak dostanę odpowiedź.

Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
(18-12-2015, 11:47)piekara114 napisał(a):
(18-12-2015, 0:52)Waldek napisał(a):
(17-12-2015, 23:48)piekara114 napisał(a): (...)
Ponawiam tu pytanie o ten bilet 7 dni 0-24, czy rzeczywiście na nim mogę zostawić auto na te 3 dni i cena będzie 3570 forintów?

Szukałem na ich stronie regulaminu parkowania. Niestety nie znalazłem.
Wysłałem maila z pytaniami. Odezwę się jak dostanę odpowiedź.

Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
Na stronie www.bkk.hu pojawiła się informacja o bezpłatnym parkowaniu w Budapeszcie w okresie świąteczno-noworocznym.

Od godziny 20:00 23. grudnia 2015 roku do godziny 08:00 4. stycznia 2016 roku można bezpłatnie parkować na publicznych miejscach postojowych na terenie Budapesztu. Wyjątek stanowią niżej wymienione miejsca parkingowe za które należy wnosić, również w tym okresie, opłaty:
I. dzielnica - miejsca parkingowe na wzgórzu zamkowym i pod Cytadelą,
III. dzielnica - obok centrum handlowego Flórián,
XIII. dzielnica parking w północnej części wyspy Małgorzaty,
A także niżej wymienione strzeżone, płatne parkingi P+R i garaże:
II. dzielnica - na krańcówce/pętli przy Hűvösvölgy,
VIII. dzielnica - garaż podziemny pod placem Rákóczi ,
XIII. dzielnica - przy stacji metra Újpest-Városkapu,
XIX. dzielnica - przy stacji metra Kőbánya-Kispest oraz terminal KÖKI
Odpowiedz
(17-12-2015, 23:48)piekara114 napisał(a): (...)
Ponawiam tu pytanie o ten bilet 7 dni 0-24, czy rzeczywiście na nim mogę zostawić auto na te 3 dni i cena będzie 3570 forintów?

Długo czekałem na wieści z Budapesztu.
Według odpowiedzi pracownika obsługi klienta Departamentu Koordynacji i Obsługi klienta Budapeszteńskiego Centrum Transportu bilet 7 dniowy umożliwia wielokrotne skorzystanie z tego parkingu w ciągu 7 dni na które został opłacony. Nie wiem tylko jak system parkingowy to obsługuje. Czy Twoje opłacone miejsce będzie na Ciebie czekało (tak mówi logika). Niestety stosowny departament nie potrafił mi udostępnić regulaminu tego parkingu.
Myślę, że czas napisać do Cesarza Uśmiech.
Odpowiedz
(22-12-2015, 11:24)Waldek napisał(a): Myślę, że czas napisać do Cesarza Uśmiech.
Dzięki,ale kto to jest Cesarz? Jakiś forumowicz?
A nie wiesz, gdzie ten bilet kupić?
Odpowiedz
W koncu jest jakiś postep z parkomatami wg naszego radnego.
Od stycznia wszystkie nowe i wracajace z serwisu dostana nowe informacje o placeniu SMS-ami.
Duzo czytelniejsze (podobno) i po angielsku.
Jak ktos ma umowe w T-Mobile, Vodafone lub Telenor mozna pobrac appke na androida Budapest mobilparkolás.
Przy uruchomionym roamingu oplata obciaza konto. Niestety na karte nie dziala.
Odpowiedz
(22-12-2015, 16:58)piekara114 napisał(a): Dzięki,ale kto to jest Cesarz? Jakiś forumowicz?
A nie wiesz, gdzie ten bilet kupić?

Császár (Cesarz) i Király (Król) to powszechne określenia premiera Węgier. Z tego co się orientuję nie zagląda na nasze forum Uśmiech

Co do biletu parkingowego to pewnie można nabyć w biurze parkingu ale dopytam i odpowiem.
Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość.
Istotna sprawa nie można tam parkować samochodów z instalacją gazową (według ich regulaminu).
Odpowiedz
(22-12-2015, 21:55)Waldek napisał(a):
(22-12-2015, 16:58)piekara114 napisał(a): Dzięki,ale kto to jest Cesarz? Jakiś forumowicz?
A nie wiesz, gdzie ten bilet kupić?

Császár (Cesarz) i Király (Król) to powszechne określenia premiera Węgier. Z tego co się orientuję nie zagląda na nasze forum Uśmiech

Co do biletu parkingowego to pewnie można nabyć w biurze parkingu ale dopytam i odpowiem.
Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość.
Istotna sprawa nie można tam parkować samochodów z instalacją gazową (według ich regulaminu).
Dzięki. Czasu mam, bo wjazd będzie w kwietniu, ale jak ten parking odpadnie to muszę szukać czegoś całkiem innego. Mamy diesla
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 358 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 299 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 556,534 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,947 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 317 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości