Parkowanie w Budapeszcie
(07-05-2018, 11:11)tomciar napisał(a): Po rozpakowaniu samochodu postanowiłem go porzucić na parkingu automatycznym przy Akácfa u. 60, był blisko mojego apartamentu i skorzystałem. Nie ma się czego bać, stawia się samochód na platformie, wysiada (zabierając z niego wszystko co potrzebne!), zamyka, pobiera się bilet z automatu obok, samochód jest połykany hehe przez parking i tyle. Jeśli się czegoś zapomni to oczywiście można od razu odzyskać samochód wkładając bilecik i opłacając - mnie skasowało 180 forintów bo zapomniałem wyciągnąć hulajnogę dla dziecka. Szeroki uśmiech.

Ma ktoś namiar  (strona www czy coś innego) na ten parking?
Odpowiedz
Ich strona www: ceny + kontakt >>> http://www.a60.hu/english/arak/
Odpowiedz
Witajcie!

Trafiłam na Wasze forum przypadkiem i potrzebuję pomocy, bo trochę zostałam wystawiona z parkingiem w Budapeszcie.
Jedziemy na 2 dni na przełomie lipca/sierpnia, zarezerwowałam nocleg (po wcześniejszym upewnieniu się, że mają parking, potwierdziłam telefonicznie cenę itp.) po czym jak zapłaciłam już za cały pobyt z góry i poprosiłam o rezerwację miejsca parkingowego okazało się, że w tym terminie już miejsc nie mają... Nieistotne już zresztą, do rzeczy. Śpimy przy Rákóczi út (dz.VII). Recepcjonista doradził, abyśmy skorzystali ze strefy płatnego parkowania przy ul. Osvát lub Dohány, napisał że "On weekdays between 18:00 p.m. - 08.00. a.m. and also on weekends it is free of charge. Weekdays between 08:00 - 18:00 parking fee is 265 HUF/hour," ALE szperając później w Internecie znalazłam informację (o której zresztą Wy tu na forum też bodajże pisaliście), że w niektórych dzielnicach Budapesztu parkowanie jest możliwe maksymalnie na 3 lub 4 godziny. Jak mogę sprawdzić online jak to wygląda na tych dwóch ulicach albo wiecie może? Powiem szczerze, jedziemy pierwszy raz autem do Budapesztu, nie znamy miasta i naprawdę nie uśmiecha mi się krążenie po centrum w poszukiwaniu miejsca parkingowego, gdzie nie ma limitu czasowego. Parkingi sprawdzałam, wszystkie są niestety drogie, najtańszy jest ten o którym Wy piszecie - http://www.a60.hu/english/arak/, ale mimo wszystko wolelibyśmy skorzystać z parkowania przy ulicy. Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc!

P.S.
Jeszcze jedno pytanie, czy jeśli w którymś miejscu strefy płatnego parkowania limit to 3h a np.przyjedziemy o 15:00, strefa będzie obowiązywała do 18:00 to czy w takim przypadku po zapłaceniu tych trzech godzin będziemy mogli zostawić samochód do rana czy też powinniśmy go przeparkowywać co 3h...?
Odpowiedz
W tym roku zwiedzając Budapeszt pozostawiłem auto na rogu ulic Teleki Blanka utca i Szőnyi útca. To de facto duży plac przy ogrodzeniu, taki dziki parking. Do stacji metra linii M1 (żółta) "Mexikói út" na nogach ok. 800 metrów. Auto pozostawiałem na jeden dzień, bez parkowania w nocy.
Odpowiedz
Dzięki za sugestię, ale niestety to dość spora odległość do Rakoczi. Jakaś godzinka pieszo w jedną stronę z tego co patrzę. Tak czy inaczej dobrze wiedzieć, że takie miejsce jest. :Uśmiech Jeśli ktoś wie jak wygląda sprawa z tym maksymalnym czasem postoju w strefie płatnego parkowania, bardzo proszę o info.
Odpowiedz
Witam! Szukam bezpiecznego parkingu dla auta z instalacją LPG w pobliżu tej lokalizacji: 1077 Budapeszt 13 Baross tér I. emelet . Czy ktoś mógłby coś polecić i powiedzieć jak wygląda to cenowo? Pozdrawiam!
Odpowiedz
Witam
Wybieram się motocyklem na kilka dni do Budapesztu ( pierwszy raz),proszę o jakies rady,tzn:
1)szukam bezpiecznego ,strzeżonego parkingu w okolicy ulicy Tompa- lub gdzis dalej, wazne aby był STRZEZONY

2) Czy w Budapeszcie motocykle jakoś parkują na innych zasadach? inne opłaty?

3) Jak jest z wjazdem motocyklem do scisłego centrum?

4) Jakieś inne rady?

Z góry dziekuję Uśmiech
Odpowiedz
W Budapeszcie jest: Tompa utca, Tompa Mihály utca, Tompa köz ... podaj nr. dzielnicy
Odpowiedz
To Tompa utca w dzielnicy 9, z tego co wiem to jest duży parking w pobliżu :Multi Storey Carpark

Páva Ház Parkolóház Budapest Mester utca ale odpisali mi ze parking jest nie strzeżony,
drugi w pobliżu nie odpisuje (1094 Budapest, Liliom utca 43-45)

Kolejny odpisal ze ma komplet i tylko miesięczne karnety (Corvin Parkolohaz  Futó utca 52 ).

Więc nadal potrzebuję STRZEZONEGO parkingu w poblizu lub trochę dalej byle nie za jakies horrendalne stawki.
Jakieś pomysły?
Odpowiedz
Parkingi w niewielkiej odległości od centrum nie są tanie, cena za 24h parkowanie to 6-7500 Ft i jest tylko monitoring.
W Budapeszcie trudno jest o parking typowy dla motocykli ... znam tylko jeden ale to bardzo daleko od Tompa u. w IX dzielnicy i można parkować motocykle. Parkowałem dawno temu auto przez 3 dni, jest tam budka w której jest kasjer/ochrona. Parking na wolnym powietrzu jest ogrodzony, w nocy oświetlony. Cena za 24h to 1000 Ft. 
> Budapest, IV. dzielnica róg ulic Árpád út i Rózsa utca > www.ujpestiparkolo.hu

PS. Myślę, że najwięcej o parkowaniu motocyklem wie Forumowicz ex-komar  ...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 270 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 553,870 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,442 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 294 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 522,590 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości