Hol tanulhatom a magyar nyelvet Magyarországon? Czyli kursy języka na Węgrzech.
#1
Bo ze mną jest tak, że ja nem beszélek. Egyszer mondatok, ahogy csak akkor könnyű. A chciałbym rozumieć więcej z tego, co mówi do mnie radio, a może nawet pogadać trochę więcej, niż wymiana esemesów z córką.

Kiedyś słyszałem w PR audycję, w której mówiono o kursach polskiego dla cudzoziemców. Że są dla różnych ludzi i podano przykład pana, prawie emeryta, który przyjeżdża do Polski na takie kursy już kilka lat. Pomyślałem, że to fajny pomysł na wakacje.
Może znajdą się tu tacy - choć właściwie jestem prawie pewien, że tak - którzy będą mi w stanie powiedzieć czy w Budapeszcie, Debreczynie czy Segedynie są organizowane podobne, węgierskiego dla obcokrajowców? Przenieść się na miesiąc na Węgry, rano nauka, a popołudnia, soboty, niedziele na turystykę.

Słyszeliście o takich?
Odpowiedz
#2
chyba najbardziej znany jest Debreczyński Uniwersytet Letni:
http://www.nyariegyetem.hu/
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#3
Podobne kursy organizuje też Instytut Balassiego. Szczegóły w języku angielskim tutaj.

W tym dziale piszemy po węgiersku. Wątek przenoszę.

Pozdrawiam Uśmiech

EDYCJA:

Niepokoi tylko ta data z linka - 2008 rok. Ale z tego, co się orientuję kursy wciąż się odbywają.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Ewentualnie polecam zainteresować się kursami w Polsce. Wiem, że prowadzi takie np. Krakowskie Centrum Węgierskie. Z tym, że ceny są dosyć wysokie.

Podejrzewam, że i w Warszawie by się coś znalazło.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
Dziękuję za namiary.
Niestety, Debreczyn to dla mnie hardkor i gdzie czas na turystykę. Wiem, wiem - tydzień nauki, a w 3 następne można praktycznie sprawdzić jej skuteczność. Tyle, że moja przedemerytalna głowa nie wytrzyma chyba takiego tempa.
Z kolei wspomniany instytut ma je zbyt długie. Nie stać mnie na 10 czy 15 tygodni urlopu, ale taką intensywność zajęć i nauki prawdopodobnie bym wytrzymał.

Gdybyście natknęli się jeszcze na inne możliwości, to podajcie je tutaj. Jeśli ja coś znajdę - również wpiszę. Może jeszcze ktoś byłby zainteresowany.
Odpowiedz
#6
(31-01-2012, 19:22)moziba napisał(a): Gdybyście natknęli się jeszcze na inne możliwości, to podajcie je tutaj. Jeśli ja coś znajdę - również wpiszę. Może jeszcze ktoś byłby zainteresowany.

Ok, będziemy informować. Do tego czasu zapraszam do powtarzania słówek: http://www.slowka.wegierskie.com/ Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
(31-01-2012, 19:13)fvg napisał(a): Podejrzewam, że i w Warszawie by się coś znalazło.

tak, w Wawie Węgierski Instytut Kultury prowadzi kurs węgierskiego.
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#8
Jest też szkoła językowa Ulysses w Budapeszcie. Byłam na jednym kursie, polecam. Tu link:

http://www.ulysses.co.hu/tanfolyam.html

Prowadzą też kursy przez Skype Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nehéz nyelv a magyar Waldek 3 2,501 31-01-2024, 12:35
Ostatni post: Sztasek
  Kursy języka węgierskiego w Polsce fvg 38 35,189 06-12-2023, 14:20
Ostatni post: Waldek
  kursy do nauki czelak 2 4,581 11-12-2021, 13:45
Ostatni post: Jakikolwiek
  Poszukiwany kurs języka tomek9 0 1,415 06-10-2019, 19:32
Ostatni post: tomek9
  Kursy węgierskiego w Budapeszcie Marmur 0 3,002 05-09-2019, 11:27
Ostatni post: Marmur



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości