Omega: Dziewczyna o perłowych włosach i nie tylko...
#21
Jeśli mamy już mówić o swoich ulubionych piosenkach Omegi, to z czystym sumieniem mogę wymienić "Varázslatos, fehér kő".
A co możecie powiedzieć na temat zespołu Ossian? Mi najbardziej podoba się "Fortissimo" i "Emlékek völgye"
Odpowiedz
#22
(08-08-2013, 15:25)Szakács napisał(a): Jeśli mamy już mówić o swoich ulubionych piosenkach Omegi, to z czystym sumieniem mogę wymienić "Varázslatos, fehér kő".
A co możecie powiedzieć na temat zespołu Ossian? Mi najbardziej podoba się "Fortissimo" i "Emlékek völgye"

Co powiecie o "Fekete pillangó". Pozdrawiam
Odpowiedz
#23
(21-06-2013, 9:14)Sztasek napisał(a): ...Kóbor ciagle koncertuje...pochodzi z małego miasteczka Bátaszék, leżącego na południu Węgier, tam chodził do szkoły i mieszkał... Samo miasteczko to kilkanaście ulic, w centrum stoi kościół w stylu neogotyckim. Niestety, dzisiaj już bez wieży... [Obrazek: 35ldf7b.jpg] czas i wady konstrukcyjne były powodem jej usunięcia. Aby pomóc przy zbiórce kasy, Kóbor organizuje koncert Omegi w miasteczku w dniu 17 sierpnia 2013 r... oj, będzie się działo... Kóbor i Omega nigdy nie koncertowali w Bátaszék.
Odpowiedz
#24
(19-11-2012, 19:49)mariuszgr4 napisał(a): Bijelo Dugme, Atomsko skloniste, tak, tak. YU tak bardzo chcieli być po zachodniej stronie mocy. Dlatego - świadomie - pominąłem starą Jugosławię. Ale nie zapomniałem, a o Białym Guziku z pewnością kiedyś napiszę. Węgierską muzykę znałem lepiej, fascynacja Omegą była olbrzymia, a byli jeszcze Locomotiv GT, General, Piramis, Fonograf, Scorpio, Hobo Blues Band, Kati Kovacs i Zsuzsa Koncz. Ej, łza się kręci.
Długo się zabierałem, ale wreszcie przyszyłem tekst o Białym Guziku do bloga: http://blogandroll.natemat.pl/100679,gdy...m-guzikiem
Odpowiedz
#25
Szukam pewnej piosenki węgierskiej którą kiedyś słyszałem i bardzo mi się spodobał a nie mogę jej za cholerę znaleźć.
Nie pamiętam jakiego zespołu ale oglądałem teledysk na youtube. Tematyką piosenki było to żeby Bóg błogosławił Węgry i węgierskie dzieci, rodzinę. Zespół chyba jakiś nacjonalistyczny. Piękny teledysk z bawiącymi się dziećmi coś w tym stylu. Tyle pamiętam, może ktoś z forum kojarzy tą piosenkę ?
Odpowiedz
#26
Dzień dobry,
przed bodaj pięciu laty pisałem w swoim blogu o płycie Omega VI. Teraz zapraszam do przeczytania tekstu o dwupłytowym koncertowym wydawnictwie "Greatest Performances": http://blogandroll.natemat.pl/220775,ome...emeryturze
Odpowiedz
#27
Zespół Omega wystąpi w tym roku na dwóch koncertach w Polsce, 18 sierpnia we Wrocławiu i 19 sierpnia w Warszawie. Bilety po 150 i 195.
Odpowiedz
#28
(29-06-2014, 12:15)antmys5280 napisał(a): Szukam pewnej piosenki węgierskiej którą kiedyś słyszałem i bardzo mi się spodobał a nie mogę jej za cholerę znaleźć.
Nie pamiętam jakiego zespołu ale oglądałem teledysk na youtube. Tematyką piosenki było to żeby Bóg błogosławił Węgry i węgierskie dzieci, rodzinę. Zespół chyba jakiś nacjonalistyczny. Piękny teledysk z bawiącymi się dziećmi coś w tym stylu. Tyle pamiętam, może ktoś z forum kojarzy tą piosenkę ?

Obczaj zespół Hungarica - prawdopodobnie było to coś z ich wesołej twórczości.
Odpowiedz
#29
co prawda było już dwa posty wcześniej, że Omega w Polsce, w tym w Warszawie 19 sierpnia 2018, ale tu dodam trochę grafiki Szeroki uśmiech
https://www.facebook.com/events/210343329528986/
Odpowiedz
#30
W tym roku mija 50 lat od nagrania Dziewczyny o perłowych włosach i oczywiście płyty "10000 lépés", obok takich jak Led Zeppelin I, Led Zeppelin 2 czy In the Court of the Crimson King – King Crimson
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowa seria CD z Omegą Waldek 1 432 16-08-2022, 0:09
Ostatni post: Waldek
  OMEGA festiwal 12-14 sierpnia Waldek 0 462 19-03-2022, 13:52
Ostatni post: Waldek
  OMEGA w żałobie János Kóbor nie żyje Waldek 4 1,325 17-12-2021, 15:38
Ostatni post: Waldek
  Koncert OMEGA w Polsce OldMan 3 4,243 02-03-2017, 19:49
Ostatni post: schibcia
  Konkurs: Ugina się, ale nie łamie fvg 0 2,305 20-11-2012, 19:48
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości