Droga Czestochowa - Balatonfenyves
#1
Wiam serdecznie,
chcialbym prosic Was o podpowiedz jak nalezy jechac do miejscowosci Balatonfenyves aby dojechac tam jak najszybciej , a takze jak jest z winietami gdzie musze je zakupic i kiedy? wiem ze pytanie troche dziwne ale w sumie pierwszy raz bede podrozowal samochodem na wegry wiec rozeznania nie mam zadnego i dlatego pytanie wydaje sie byc z lekka glupawe.pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Niedawno ktoś na Forum wytyczał trasę z Krakowa do Budapesztu, więc na pewno ten kawałek bez zmian. Do Krakowa proszę się dostać własnym pomysłem, a Balatonfenyves to pewnie nad Balatonem, z Budapesztu prowadzi tam autostrada. Winietki są na określony czas.
Odpowiedz
#3
(17-01-2013, 8:39)kleszczu napisał(a): Wiam serdecznie,
chcialbym prosic Was o podpowiedz jak nalezy jechac do miejscowosci Balatonfenyves aby dojechac tam jak najszybciej , a takze jak jest z winietami gdzie musze je zakupic i kiedy? wiem ze pytanie troche dziwne ale w sumie pierwszy raz bede podrozowal samochodem na wegry wiec rozeznania nie mam zadnego i dlatego pytanie wydaje sie byc z lekka glupawe.pozdrawiam

Jeżeli priorytetem jest tylko i wyłącznie czas to postąpiłbym za radą map googla i pojechał na Ostravę, Brno, Bratysławę, Budapeszt. Winiety musisz wykupić na Czechy, Słowację i Węgry. Trochę dłużej będzie jak pojedziesz na Cieszyn a stamtąd na Słowację do Żyliny. Wtedy odpadnie Ci winietka czeska.
Wyszukiwarka googlowa pomoże Ci także wytyczyć sobie trasę bez opłat.
Odpowiedz
#4
witam serdecznie poniewaz wkrotce czeka mnie wakacyjny wyjazd do balatonfenyves postanowilem pomalu sie przygotowac i wyznaczylem taka trase przejazdu. bede wdzieczny za przeanalizowanie pod wzgledem najszybszego czasu przejazdu i ewentualnie jakies podpowiedzi w jaki sposob moge zmodyfikowac moja trase aby ten przejazd przyspieszyc. przyjalem ze moja droga zajmie mi ok. 8 godzin czy to wersja realna czy raczej malo optymistyczna?

start Częstochowa
miasta na trasie:trasa E75 do katowic aby przekroczyc przejscie graniczne w cieszynie , nastepnie trasa 3 przez jablunkov , cadce , trenczyn,piestany az praktycznie do bratysławy. nastepnie rajka aby jechac praktycznie trasa M1 do obarok,biatorbagy aby nastepnie kierowac sie trasa M7 poprzez wiekszosc miejscowosci wypoczynkowych polozonych nad balatonem az do samego balatonfenyves.

Bede wdzieczny za naniesienie jakis praktycznych uwag co do przyspieszenia trasy ewentualnie zaproponowania jakiegos innego rozwiazania .pozdrawiam Michał
Odpowiedz
#5
Tutaj opis dojazdu (Balatonfenyves jest nieco ponad 50 km za Siófok), jest też o winietkach:

Dojazd na Węgry
Odpowiedz
#6
Witam.

kleszczu.Trasa którą wyznaczyłeś,moim zdaniem jest dla Ciebie dobra,oczywiście jest nieco dłuższa i wymaga opłat autostradowych,no chyba,że zechcesz je ominąć.Jedyne na co chciałbym zwrócić Twoją uwagę,to fakt,że trasa Częstochowa-Bielsko często jest zakorkowana,więc wyjedż w takich godzinach co byś ominął korki,a i w Bielsku uważaj,żebyś nie pojechał na Zwardoń,bo to słaba trasa,a i czasowo stracisz.

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Droga z Chojnic rapik 4 1,579 14-02-2023, 18:09
Ostatni post: Budapesztańczyk
  Przyjemna i bezpłatna droga z Egeru na Śląsk Wazzki 1 2,510 05-09-2019, 9:21
Ostatni post: kowcio
  Droga Poprad - Eger stan 4 3,071 28-01-2019, 16:48
Ostatni post: ember
  Droga z Sanoka do Węgier przez Słowację lukeboss 4 5,409 18-08-2017, 20:11
Ostatni post: blackberry
  Trasa: Częstochowa - Balatonfüred maryo3d 2 2,302 18-07-2017, 19:42
Ostatni post: maryo3d



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości