Nowy/nowa na forum? Przedstaw się!
#21
I my się cieszymy! Witaj na forum, riesling! Szeroki uśmiech Pytaj śmiało!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#22
Witam. Chciałem poinformować Wszystkich że dołączyłem do grona forumowiczów Uśmiech .
Odpowiedz
#23
miril, witamy na pokładzie! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#24
Witam wszystkich serdecznie.
Znalezienie tego forum było najmilszą rzeczą, jaka przytrafiła mi się w ciągu ostatnich dni! Trudno powiedzieć, że jestem hungarofilem (hmm.. hungarofilką...? Szeroki uśmiech). Chociaż wiem prawdopodobnie więcej o Węgrzech od przeciętnego Polaka. Jednak to nie to mnie tu przyprowadziło. Dostałam całkowitego, absolutnego pomieszania zmysłów na punkcie języka węgierskiego. Podoba mi się od zawsze, jednak plany nauki odkładałam na potem, bo to czasu brak, to to i owo. I wygląda na to, że właśnie nadeszło to wyczekiwane potem. Niestety najbliższa szkoła z językiem węgierskim jest... 70 kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Chyba jednak nie poddam się przez taki drobiazg, skoro niezliczona ilość przypadków, końcówek i koniugacji nie była w stanie mnie odstraszyć?
Znalazłam kilka bardzo ciekawych stron (zapewne linki do nich znajdę i tutaj, jak tylko zacznę się rozglądać), jednak według mnie uczenie się węgierskiej gramatyki bez pomocy osób doświadczonych, jest prawie niemożliwe (obym się myliła!). I tak oto doszliśmy do głównego celu mojego pobytu na forum - chęć znalezienia miłej duszy, która pomogłaby ogarnąć mi ten ogrom skomplikowanej wiedzy. Jednak mam nadzieję, że będę tu przebywać również w celach czysto towarzyskich.

PS. Chyba się rozgadałam..
Odpowiedz
#25
Cześć, Agnieszka! Witamy na forum! Uśmiech Zadawaj śmiało wszelkie nasuwające Ci się podczas nauki pytania. Postaramy się pomóc Uśmiech W szczególności polecam Twojej uwadze ten temat. Być może to będzie Twój podręcznik do węgierskiego? Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#26
Właśnie ten temat, po wrzuceniu w google "gramatyka języka węgierskiego", przyciągnął mnie na to forum! Po drodze zajrzałam na kilka innych, ale wyglądały na całkowicie wymarłe. Więc kiedy tutaj zobaczyłam "świeże" posty, padłam ze szczęścia! Chyba zaraz przerzucę się do kącika językowego, żeby za dużo nie spamować w powitaniu : )
Odpowiedz
#27
Witam wszystkich Uśmiech

Do grona forumowiczów dołączyłam wczoraj, ale dopiero dzisiaj odkryłam ten wątek. Wypada więc się przedstawić...
Mam na imię Jagoda, mieszkam w Warszawie i jestem strażakiem. Pasjonuję się Węgrami od dwóch lat i mam nadzieję że z czasem uda mi się na Węgry wyprowadzić oraz poznać je dużo lepiej.
Bardzo się cieszę , że udało mi się trafić na to forum bo po wątkach widzę, że mogę się od Was wiele nauczyć.
Odpowiedz
#28
I my się cieszymy! Uśmiech

Cześć A_gnieszka, cześć pani strażak!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#29
Żywotność forum zależy od nas, ale zawdzięczamy je Adminowi i jego pomysłowości. Również to, że nie upadło po pierwszych tygodniach „bycia nowością” jest jego zasługą.
Ruch - jak na drogach - zwiększa się przed wakacjami, a nadzieją na przetrwanie forum są tacy, których interesują Węgry jako takie: język, kultura, historia, zasoby, architektura, słowem widzą w tym kraju coś więcej niż tylko kąpieliska, niczego nie ujmując poszukującym informacji turystyczno-logistyczno-transportowych. Jak widać - szanse rosną.

A uczyć się możemy wszyscy od wszystkich.
Odpowiedz
#30
Święte słowa Uśmiech Z dnia na dzień całość się rozpędza, więc jest dobrze! Nie miałem chyba okazji: strasznie się cieszę, że udało nam się taką minispołeczność utowrzyć. Dziękuję wszystkim odwiedzającym, bo - jak słusznie zauważył moziba - bez Was forum nie miałoby racji bytu. Miłego pobytu na forum życzę wszystkim! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 144,427 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 593 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 438 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 838 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 925 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości