Co teraz czytasz?
Ostatnio Męskie gry Aleksandry Marininej.
Odpowiedz
Biznes po europejsku - przewodnik po możliwościach inwestycyjnych.
Odpowiedz
"To Twoja firma" wydawnictwa Tax Care - z racji tego, iż mam być szefową jednej ze spółek-córek mojej firmy.
Odpowiedz
"Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej" Barbary Demick. Proszę Państwa, tam też żyją ludzie. I głównie to ich życie jest opisywane. Polecam, jeśli ktoś na coś narzeka i twierdzi, że dzieje się mu jakaś krzywda, niesprawiedliwość i w ogóle jest źle. Bardzo pouczająca, ciekawie i wciągająco napisana opowieść, a właściwie reportaż. Pierwsza część tytułu to jeden ze wszechobecnych sloganów propagandowych, malowanych na czerwono gdzie się tylko da.
Odpowiedz
Ja czytam metro 2034 - coś pięknego
Odpowiedz
(06-12-2015, 3:50)jarek455 napisał(a): Ja czytam metro 2034 - coś pięknego

Zmieszany tylko stare info znajdziesz na tych stromach, brak najnowszych aktualności ...
dziękuję, nie dla mnie ta reklama
Odpowiedz
(06-12-2015, 8:34)Sztasek napisał(a):
(06-12-2015, 3:50)jarek455 napisał(a): Ja czytam metro 2034 - coś pięknego

Zmieszany tylko stare info znajdziesz na tych stromach, brak najnowszych aktualności ...
dziękuję, nie dla mnie ta reklama

To może www.wielkarzeczpospolita.net. Jest rok 2065...
Odpowiedz
Właśnie oglądam "Kwadrat" Szeroki uśmiech - magazyn grupy wyszehradzkiej. TV Akurat ten odcinek poświęcony jest drugiej wojnie światowej. I odnoszę wrażenie, że walczyliśmy po niewłaściwej stronie frontu (jeśli w ogóle braliśmy w tej wojnie udział): Zdziwiony
Szeroki uśmiech
Kraków - zwiedzanie schronów przeciwlotniczych w Śródmieściu, głównie poniemieckich,
Bomba
Brno - coś o przesiedleniach Żydów, a później chyba i Niemców,
!
Szeged - był bombardowany przez aliantów jak Drezno, wspomnienia tych, którzy to pamiętają z dzieciństwa,
SamolotBomba
Koszyce - o rysowniku w rodzaju naszego (czy raczej rusińskiego) Nikifora, który utrwalał sceny chyba z obozu koncentracyjnego.
Zły
Jakoś strasznie politpoprawne podejście, Marsjanin ani nawet Zulus za nic nie dojdzie z tego materiału, o co chodziło w tej wojnie i kto z kim o co walczył.
A przecież Węgrzy na przekór oficjalnym sojuszom pomogli nam w 1939 (a wcześniej w 1920), Czesi walczyli w Anglii razem z naszymi lotnikami - pewnie dałoby się o tym zrobić program, ale... nie chciało się zbierać materiałów? zabrakło koordynatora?
Zarumieniony
Odpowiedz
"Masakra" Krzysztofa Vargi (ojciec Węgier, matka Polka). Mocna książka.
Odpowiedz
"Pod kopułą" Kinga, dość fajna... mnie wciągnęła Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budapeszt mnie zainspirował i teraz mam problem :) mart 7 7,402 24-03-2015, 14:37
Ostatni post: korilaj3



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości