Co teraz czytasz?
Harry Potter (wracam do tej serii Uśmiech )
Odpowiedz
Ostatnio przeczytałem dwie książki Elżbiety Cherezińskiej: "Korona śniegu i krwi" i "Niewidzialna korona" z cyklu Odrodzone Królestwo. Cykl traktuje o końcowym okresie rozbicia dzielnicowego (połowa XIII i początek XIV w.). Każda z nich liczy po ok. 700 stron, ale przebrnąłem je wyjątkowo szybko, bo książki wciągają. W obu tomach (czego się, z niewiedzy zapewne, nie spodziewałem) jest dość dużo wzmianek o stosunkach polsko-węgierskich tamtego czasu, chociażby opisujących względy dynastyczne już na poziomie książąt, ale także inne ciekawe informacje. Jest sporo o Świętej Kindze z rodu Arpadów, opisany jest wymuszony pobyt Władysława Łokietka na Węgrzech (patrząc z dzisiejszej perspektywy to raczej na Słowacji), wzajemna pomoc zbrojna itp. Wszystko mocno zbeletryzowane.

A teraz, w oczekiwaniu na pojawienie się w bibliotece innych pozycji ww. Autorki, czytam sobie "Langosza w jurcie" Krzysztofa Vargi.
Odpowiedz
Obecnie zaczytuję się w literaturze II wojny światowej - Medaliony czy Inny Świat - polecam!
Odpowiedz
Jan Matłachowski - Kulisy genezy Powstania Warszawskiego
Odpowiedz
Nele Neuhaus - cykl: Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff. Fajne kryminały niemieckiej pisarki, zaczęłam od Nielubianej. Warto czytać po kolei, gdyż interesująco rozwija się wątek obyczajowy. Każdy tom ma inną historię kryminalną, podobnie jak u Lackberg. Lektura rozrywkowa - polecam Uśmiech.
Odpowiedz
(10-01-2017, 21:06)Simon napisał(a): Harry Potter (wracam do tej serii Uśmiech )

Ja też, może nie najwyższych lotów ale dobrze się czyta Uśmiech
Odpowiedz
ja aktualnie czytam Silmalion od J.RR Tolkiena Uśmiech
Odpowiedz
"GRZESIUK KRÓL ŻYCIA" Bartosza Janiszewskiego. Jako nastolatek uwielbiałem książki Staśka Grzesiuka i w piątek kupiłem jego biografię ..Szeroki uśmiech
Odpowiedz
... też lubię Grzesiuka, polecam to > pdf "5 lat kacetu"
Odpowiedz
(06-03-2017, 15:02)Sztasek napisał(a): ... też lubię Grzesiuka, polecam to > pdf "5 lat kacetu"
Mam wszystkie trzy: "Boso, ale w ostrogach", "Pięć lat kacetu" i "Na marginesie życia". Dosyć już sfatygowane, ale są.. Szeroki uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budapeszt mnie zainspirował i teraz mam problem :) mart 7 7,331 24-03-2015, 14:37
Ostatni post: korilaj3



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości