Trasa do Egeru
#1
Witam Serdecznie,

za tydzień wybieram się do Egeru. Jadę z Krakowa przez Łysą Polanę-Poprad-Słowacki Raj-Plesivec-Tornala-Ozd-Eger. Mam pytanie odnośnie tej trasy. Czy aby przejechać obwodnicą Tornali ("kropkowana" droga R2) muszę kupić winietę?

Pozdrawiam
kovaleczek
Odpowiedz
#2
Obawiam się, że jest to płatny odcinek drogi ekspresowej R2. W swoich poszukiwaniach trafiłem tutaj. Co prawda jest tam wyraźnie zaznaczone, że mapka ma charakter poglądowy, ale zastanawiałbym się dwa razy, gdyby było napisane, że odcinek nie jest odpłatny. W tym wypadku sytuacja jest chyba jasna Zmieszany

Tutaj fragment mapki z zaznaczonym odcinkiem i legendą:

[Obrazek: 287mdeu.png]

I jeszcze: mapa autostrad słowackich (PDF).

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Ok pojadę przez centrum Tornali żeby uniknąć tych 7km autostrady. Ew. kupię winietę żeby mieć święty spokój bo od 3 dni modyfikuję trasę żeby unikać dróg płatnych. Dziękuje za pomoc
Odpowiedz
#4
(19-03-2013, 9:39)kovaleczek napisał(a): Ok pojadę przez centrum Tornali żeby uniknąć tych 7km autostrady. Ew. kupię winietę żeby mieć święty spokój bo od 3 dni modyfikuję trasę żeby unikać dróg płatnych. Dziękuje za pomoc

Możesz ominąć Tornalę-po wyjeździe z Rożnavy w stronę przejścia można skręcić na przejście koło jaskini Aggtelek.Ja tak do Miskolca jechałem
Odpowiedz
#5
Obwodnica Tornali na R2 jest niepłatna (do 3,5 t rzecz jasna)!
Już kiedyś zwracałem uwagę żeby korzystać z oficjalnych stron drogowych. W przypadku Słowacji to jest poniższa strona gdzie oprócz mapki jest też wykaz odcinków płatnych. Na R2 płatny jest na razie krótki odcinek od zjazdu z R1 do Zvolena.
http://www.dialnicnenalepky.sk/SpoplatneneUseky.aspx
ps. można dodatkowo przejechać się tą drogą w streetview, żeby zobaczyć że mimo dumnego oznaczenia obwodnica jest drogą jednojezdniową o jednym pasie w każdym kierunku (cos jak eRkowa obwodnica Orawskiego Podzamoka i Trsteny).
Odpowiedz
#6
Zaglądałem też na tę stronę. Obwodnica jest tam zaznaczona, jak wspomniał kovaleczek w pierwszym poście, kropkowanym żółtym kolorem, co budzi wątpliwości. Dzięki za sprostowanie i informację z pierwszej ręki. No i sorry za wprowadzenie w błąd!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
Witam Serdecznie.

Jestem nowy na forum.kovaleczek wiem że jesteście już w kraju,czytałem relację z podróży,super i dodam że jesteście prawdziwi Twardziele.Szacun.Domyślam się że trasa którą jechaliście, wybraliście świadomie.Ja piszę dlatego że chciałbym odradzic tą trase wszystkim mieszkańcom południowej Polski,którzy wybiorą się na Węgry,a zwłaszcza pierwszy raz,chociażby ze względu na jazdę po górach.Najlepsz trasa z Krakowa do Egeru moim zdaniem jest przez Pieniny czyli Niedzicę,presov,koszyce,miszkolc.Testowałem też trasę przez Brzesko,Nowy Sącz,Piwniczna.I dlatego polecam niedzicę pod warunkiem że nie ma korka w kierunku na Zakopane.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#8
Tak, trasę wybrałem świadomie i wiedziałem jaka jest. Potwierdzam, że droga którą opisałem nie należy do najlepszych po względem jakościowym szczególnie po zimie słowacki asfalt przypomina szwajcarski ser. A po opadach śniegu jest bardzooooo ślisko. Jednak ilość zakrętów na słowackiej drodze 67 dostarcza wiele radości z jazdy a widoki na niektórych odcinkach są niczego sobie. Chciałem też uniknąć kupowania winiety na SK.
Odpowiedz
#9
Odnośnie słowackiej drogi 67 Poprad-Vernar. W planach na majowy weekend AD 2013 mam właśnie okolice Egeru i planowałem przejechać wspomnianą drogą 67 i na Węgry wjechać do Aggtelek, z tym że obawiam się jak ta droga będzie wyglądać po zimie: wyrwy, dziury, może śnieg w wyższych partiach (mamy już poł. kwietnia, a zima co dopiero ustąpiła). Co sądzicie o moich "obawach", czy na tą chwilę są realne?

Kolejna kwestia. Co "na szybko" zwiedzać po drodze? Mam na myśli atrakcje spełniające dwa warunki:
- położone w miarę blisko drogi 67 (w miarę blisko to ok 20 km)
- nie wymagające dużego zaangażowania czasowego: najlepiej 15-30 min. żeby rozprostować nogi, wysiąść, zobaczyć, porobić zdjęcia i pojechać dalej (max. 1 godz. zwiedzania)
Odpowiedz
#10
Witaj.

Co prawda nie wiem co jeszcze mógłbyś zwiedzić po drodze,ale jedno jest pewne,opon letnich to Ty jeszcze nie CiastozakładajCiasto
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przyjemna i bezpłatna droga z Egeru na Śląsk Wazzki 1 2,509 05-09-2019, 9:21
Ostatni post: kowcio
  Trasa: Wrocław - Tokaj lukawzor 3 1,815 02-08-2019, 14:48
Ostatni post: wojti76
  Trasa Opole - Balatonfured jurekp 0 1,325 25-06-2019, 13:50
Ostatni post: jurekp
  Trasa Poznań Eger beniu11 7 3,129 24-06-2019, 10:21
Ostatni post: bastus2
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,977 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości