Południe: Makó
#11
Z jakiegoś powodu Imre Makovecz, główny przedstawiciel architektury organicznej na Węgrzech, upodobał sobie Makó pod koniec swojego życia, bo właśnie dla tego prowincjonalnego miasteczka w ostatnich latach przed śmiercią (zmarł w 2011 roku) zaprojektował kilka ważnych budynków. Nie wszystkie projekty zostały zrealizowane, ale może jeszcze kiedyś staną. Oprocz Domu Kultury Hagymaház i kompleksu leczniczo-pływalnialnego Hagymatikum jedną z ciekawszych budowli, która została zrealizowana jest dworzec autobusowy, który stanął na miejscu starego, mało ciekawego budynku z okresu socjalizmu. Nowy dworzec został oddany do użytku niespełna rok przed jego śmiercią. Na znak wdzięczności za jego zasługi dla Makó, jeden z głównych placów w centrum miasta nosi teraz jego imię ( Makovecz Imre tér).

[Obrazek: dm6zko.jpg]

[Obrazek: 154d1g8.jpg]

[Obrazek: 2vjwo6e.jpg]
Odpowiedz
#12
No proszę, byłem w Makó parę dni temu i nie zwiedziłem tego miasta :/. Ribizli, powodujesz, że każdy chce jechać na Węgry Oczko.
Odpowiedz
#13
Simon dzięki za feedback. Zdaję sobie sprawę, że moje posty trafiają tylko do nielicznej rzeszy forumowiczów, ale staram się jak mogę Uśmiech
Odpowiedz
#14
Rzesza jest liczna już z samej definicji. UśmiechOczko
Odpowiedz
#15
eplus: masz rację, i w ogóle źle się kojarzy. Chciałabym zmienić na "wąskie grono", ale już się nie da...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Południe: Szeged / Segedyn Ribizli 105 92,168 07-02-2018, 16:51
Ostatni post: creep22
  Południe: Hódmezővásárhely Ribizli 18 17,719 29-11-2014, 21:38
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości