Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
qd3 - życzę przyjemnej podróży... jechałem jeden raz nocą od Sátoraljaújhely do Pécs, to ok. 480 km. Większość trasy, ok.420 km po autostradzie. Na trasie dojazdowej do autostrady sporo TIR-ów, na autostradzie oprócz TIR-ów prawie zero pojazdów, droga była sucha, widoczność b.dobra - czas przejazdu 4 godz. 28 mint. Przeliczjąc uzyskaną po całej trasie średnią prędkość wychodzi ok. 106 km/h. To była moja pierwsza i ostatnia taka jazda. Na miejsce dojechałem szczęśliwie...
A teraz konkrety:
- Czas przejazdu podawany przez google nierealny.
- Trasa przez Słowację: od Preszowa Koszyc roboty drogowe na D1, zwężenie i ograniczenie prędkości zaraz za Preszowem.
- Na Węgrzech od granicy do Miszkolca będą TIR-y, koniec tygodnia i każdy chce na czas dojechać. Dojazd do Budapesztu bez problemów, tylko w 1.miejscu jest zwężenie i ograniczenie prędkości 105-109 km. Trudności będą na obwodnicy Budapesztu na M0, szczególnie przy węźle na M6. Dalej M6 będzie luźna.
- Jeśli chodzi tankowanie gazu, tak jak wcześniej pisano... LPG jest drogi, bardzo drogi na stacjach przy autostradzie. Przykład z przed kilku dni: obok M6 w miejscowości Érd przy rondzie (krajowa nr.7) stacja MOL nieopodal autostrady  cena LPG=215,90 Ft/l, na M6 przy węźle na 30 km na stacji MOL ten sam LPG=274,90 Ft/l.
Nie znam miejsc, gdzie tani jest LPG, ale ta stacja MOL w Érd na rondzie przy krajowej nr.7 (jest na szczycie niewielkiego podjazdu) ma dobre ceny. Jest LPG na stacji MOL w Szekszárd przy wyjeździe z miasta drogą nr.56 przy rondzie. W okolicy Mohácsa nie widziałem dystrybutora gazu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez Sztasek - 16-05-2019, 17:24

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 499 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,228 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,149 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 933 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,197 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości