Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim?
#6
Slavekk - Skoro temat to Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim? to naturalnie moje poprzednie wypowiedzi, obecna też, dotyczą banku węgierskiego. Moja wcześniejsza odpowiedź podana użytkownikowi kurczakimp to odpowiedź na jego pytanie. Oczywiście i ty możesz sobie założyć konto w dowolnym banku, ale trzeba spełnić wymagania stawiane przez bank. Inne są zasady zakładania konta dla obywateli legitymujących sią dokumentem zameldowania ("Lakcím igazoló kártya") na terytorium Węgier, a inne dla zamieszkałych gdzie indziej. Samo pojęcie konto czy rachunek to zbyt mało, aby stwierdzić o co chodzi. Należy dokładnie sprecyzować to pojęcie i określić jaką rolę ma spełniać, gdyż całkiem inaczej wygląda sprawa otwierania "konta (vállalkozási számla)" dla osoby (podmiotu) prowadzącej działalność gospodarczą, a inne warunki są dla kogoś, kto tylko chce mieć "konto" rozliczeniowe (lakossági számla)... inne warunki i odmienne koszty. Bankowość elektroniczna i karta płatnicza to przy zakładaniu konta można już odfajkować - karta debetowa, na ten temat nie mam wiadomości. Moja uwaga dotycząca banku (Post #2): ... wielu pracodawców zadaje pytanie odnośnie konta, jeśli zatrudniony pracownik nie ma żadnego (są jeszcze takie osoby) proponują jego założenie w banku pracodawcy. Takie konto ma swoje zalety, jedno z nich to pieniądze na własnym koncie od zaraz, nie trzeba czekać na ich przelew.
Stawiasz pytanie: czy pracodawca może obciążyć cię kosztami przelewu jeśli wybierzesz "niewłaściwy" bank? To nie pracodawa cię obciąży, a ten inny bank pobierze opłatę za prowadzenie konta... a takiej opłaty możesz nie mieć w przypadku wyboru banku pracodawcy. Odnośnie wypłat gotówkowych do wysokości 150000 HUF/miesiąc: jest ustawa w/g której bank nie pobiera żadnych opłat.
Oto lista banków na terenie Węgier, proszę wybierać:
1. BANKI
2. BANKI SPÓŁDZIELCZE
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim? - przez Sztasek - 13-01-2014, 19:10

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,128 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Jak adresować korespondencję na Węgry? Węgierskie adresy rozszyfrowane! Arw 15 29,069 22-04-2020, 9:31
Ostatni post: Kalina123
  Jak wygląda nocne życie na Węgrzech? stopeer 7 5,163 13-07-2018, 23:59
Ostatni post: LukaszRK
  Kempingi - jak to ogarnąć? seeksoul 11 7,669 02-07-2018, 23:38
Ostatni post: Pudelek
  jak najlepiej płacić na węgrzech lysywolf 2 8,897 29-06-2017, 23:43
Ostatni post: allegrosch



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości