Baseny Mineralne w Solcu Zdroju
#4
(17-03-2014, 21:49)eplus napisał(a): W pobliżu znajduje się Szydłów - dosłownie skamieniałość z czasów średniowiecza. (...) Czas jakby się zatrzymał (...)

Również polecam, czas się zatrzymał także w kontekście niewielkiej infrastruktury turystycznej, ale mury stanowią atrakcję samą w sobie.

Kilka kilometrów od Szydłowa leży Raków, miasteczko znane z Arian (Braci Polskich) i słynnej Akademii Rakowskiej, którą w czasach podstawówki myliłem z uczelnią krakowską.

Oczywiście szczerze polecam także wspomniane ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Wrażenie jest niesamowite, można samodzielnie chodzić po różnych poziomach zamku. Gdy byłem tam z naszym prywatnym klubem turystycznym podczas studiów obiekt był właśnie zabezpieczany, ale weszliśmy dzięki banknotowi dla stróża. Długo potem zastanawiałem się, czy ogromne wrażenie było przesadzone, ale gdy kilka lat temu odwiedziliśmy Krzyżtopór z synami oni także byli pod wrażeniem potęgi tego upadłego zamku. Namiastkę tych wrażeń można obejrzeć pod poniższym linkiem.

http://www.zamkipolskie.com/krzyztopor/krzyztopor.html

Z miejsc w pobliżu mniej znanych polecam także niezwykle malownicze ruiny zamku w Miedzygórzu. Są trochę z boku, mało odwiedzane i bardzo trudno na nie trafić (jest to opisane w poniższym linku i całkowicie zgodne z prawdą, bo nawet miejscowi nie umieli nas za pierwszym podejściem nakierować), ale wrażenie widoku z opuszczonych ruin na wzgórzu jest niepowtarzalne.

http://zamki.net.pl/zamki/miedzygorz/miedzygorz.php
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Baseny Mineralne w Solcu Zdroju - przez Aattaa - 16-03-2014, 11:03
RE: Baseny Mineralne w Solcu Zdroju - przez Aattaa - 17-03-2014, 20:17
RE: Baseny Mineralne w Solcu Zdroju - przez eplus - 17-03-2014, 21:49
RE: Baseny Mineralne w Solcu Zdroju - przez andrasz - 18-03-2014, 0:56
RE: Baseny Mineralne w Solcu Zdroju - przez Aattaa - 18-03-2014, 9:51
RE: Baseny Mineralne w Solcu Zdroju - przez Mamut - 22-05-2023, 20:23

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Krosno -Baseny-Kemping wojti76 5 3,147 13-08-2019, 22:49
Ostatni post: maj0nez



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości