Kondycja finansowa państwa węgierskiego
#5
(06-02-2012, 14:16)kurek napisał(a): Jestem tu co prawda nowy, ale jeśli widzę takie teksty, zaczynam się zastanawiać, czy na pewno dobrze trafiłem. Czy można w ogóle myśleć o uniezależnieniu się od MFW i UE ? Co to znaczy utrzeć nosa ? Przepraszam, ale nie ma obecnie i póki co nie będzie Państwa, które by się mogło uniezależnić od gospodarki światowej, jaką w pewnym sensie reprezentuje UE i MFW. Nie ma.... o przeprasza, pomyliłem się - jest Białoruś na kroplówce Rosji i UE oraz jest Korea Płn. na kroplówce Chin, USA i Korei Pd.. Czy o to chodzi ?

Witamy na pokładzie! Uśmiech Idea forum polega na tym, że każdy może przedstawić swoje zdanie na dany temat. Z opinią tą można się zgadzać lub nie. I mnie "uniezależnienie się" od światowej gospodarki wydaje się niemożliwe. Ale uwierz, kolego, czy Ci się to podoba, czy nie, wiele osób na Węgrzech szczerze popiera tego typu inicjatywy. Mało tego, pewne środowiska w Polsce mocno się z nimi solidaryzują i ślą listy poparcia do Orbána. Ciężko zaprzeczać rzeczywistości tylko dlatego, że się nam ona nie podoba. Jak wspomniałem, mnie na dłuższą metę praktyki tego typu zdają się być nierealne. Zresztą sami Węgrzy poczynili już pewne ustępstwa względem Unii. Nam pozostaje jedynie przyglądać się, jak rozwija się sytuacja i ewentualnie dyskutować na ten temat. Głęboko wierzymy, że taka dyskusja będzie możliwa w tym miejscu. Dlatego proszę się nie obrażać za to, że ktoś myśli nieco inaczej. Nudno by było bez tego. Serio Uśmiech

(06-02-2012, 14:16)kurek napisał(a): Jestem na tym forum, bo zamierzam (zamierzałem) pojechać na urlop na Węgry aby odpocząć. Nie chciałbym jechać jednak na Węgry pogrążone w głębokim kryzysie, z odradzającym się faszyzmem, ogromnym populizmem i zdruzgotaną gospodarką. Zauważyliście, jak wygląda Egipt po tym, jak turyści przestali go odwiedzać ?
Dobrze. To tyle.

Zrezygnowanie z planów wakacyjnych pod wypływem jednego czy dwóch postów czy też polityki będącej aktualnie przy władzy partii politycznej uważam za mocno przesadzone. Zapewniam, że woda w Balatonie nie będzie z tego powodu zimniejsza Oczko

(06-02-2012, 14:16)kurek napisał(a): Jestem tu co prawda nowy, ale jeśli widzę takie teksty, zaczynam się zastanawiać, czy na pewno dobrze trafiłem.

Myślę, że trafiłeś bardzo dobrze. Postaramy się pomoc w znalezieniu odpowiedzi na pytania pojawiające się w związku z planowanym wyjazdem.

Pozdrawiam! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Kondycja finansowa państwa węgierskiego - przez fvg - 06-02-2012, 14:41

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  15 marca rocznica Powstanie Węgierskiego 1848 -wyjazd 15.03.2013 jureksa 3 4,219 16-02-2013, 21:37
Ostatni post: jureksa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości