Węgry Kasy fiskalne , oraz centralny rejestr faktur
#2
(12-01-2016, 17:55)chorwat napisał(a): Interesuje mnie jak skonstruowany jest system obrotu dokumentów , faktur , paragonów, na Węgrzech, Jako że w Polsce zajmuję się kasami fiskalnymi ,zaobserwowałem podczas wakacji ,że mają "antenkę" do bezpośredniej komunikacji z systemem podatkowym. Ciekawostka jest to ,że po wydrukowaniu paragonu jest on już na serwerze tamtejszego Urzędu Skarbowego. Ciekaw jestem szczegółów np.. co z fakturami zakupu firmy która taką kasę posiada?
Czy posiadają już centralny rejestr faktur?

Na temat kas fiskalnych, które w większości pracują w systamie on line możesz poczytać (po węgiersku) tutaj - http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cg...300048.NGM.
Kasy podłączone są do systemu Narodowego Urzędu Podatkowego i Celnego ( Nemzeti Adó- és Vámhivatal).
Kasy do połączeń z urzędem podatkowym wykorzystują, w większości przypadków, technologię przesyłania danych w sieci gsm.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Węgry Kasy fiskalne , oraz centralny rejestr faktur - przez Waldek - 13-01-2016, 2:15

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Obciażenie śniegiem oraz wiatrem na Węgrzech kalmar16 2 3,353 20-12-2017, 6:57
Ostatni post: eplus
  Sprzedać internetowa na Węgry PawelOlmet 1 14,796 21-03-2017, 22:49
Ostatni post: Marcin Pondo
  Sklep internetowy / business online Węgry Marcin Pondo 2 6,703 10-06-2014, 21:01
Ostatni post: Marcin Pondo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości