Poruszanie się po Budapeszczie metrem
#1
Witam,

chciałbym się przywitać na wstępie, bo jest to mój pierwszy post na forum. W niedługim czasie wybieram się do Budapesztu i mam parę pytań. W Budapeszcie będę pierwszy raz. Zdążyłem zapoznać się z treścią strony bkk.hu, na której są informacje na temat komunikacji miejskiej, ale pytanie, jak rozumieć to zdanie:

"Please note that front-door boarding only policy is now in place on bus 200E serving Liszt Ferenc International Airport."

Chodzi o to, że bilety na autobus 200E dostępne są tylko u kierowcy i nie można ich obecnie kupić już na lotnisku?

Ile jedzie autobus 200E do stacji metra M3 Kobanya-Kispest?

Jak wygląda kasowanie biletów w metrze, zwłaszcza tych dwustronnych transferowych z jedną przesiadką? Zarejestrowałem na stronie, że mają one nadrukowane siatki z każdej strony inna. Którą stronę najpierw kasować?
http://www.bkk.hu/en/tickets-and-passes/...-ticket-2/

No i pytanie gdzie kupować bilety na metro, czy są dostępne jakieś automaty, biletomaty?

I jeszcze pytanie o przesiadkę z czerwonej linii metra M2 na fioletową H5. Czy to H5 to jest nadal metro, czy kolej naziemna? Jeżeli naziemna, to czy przystanek jest gdzieś w pobliżu stacji metra M2 Batthyany ter? Czy na tą linię H5 obowiązują te same bilety co na metro?
http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/metro.pdf

Z góry dziękuję za odpowiedź wyrozumiałych forumowiczów. Jadę z małym dzieckiem i chcę dokładnie zaplanować podróż.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Poruszanie się po Budapeszczie metrem - przez Lukaszenkog - 17-02-2016, 14:51

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 554,307 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 419 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar
  Nie będzie dzisiaj pokazu fajerwerków w Budapeszczie Waldek 11 1,101 23-08-2022, 23:15
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Rowerem po Budapeszcie fvg 19 30,827 05-08-2021, 11:26
Ostatni post: agata-wojtecka
  WOŚP po raz pierwszy w Budapeszcie! ZuzaP 0 1,442 07-01-2019, 15:18
Ostatni post: ZuzaP



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości