Czy Węgry lubią Polaków ?
#5
a ja uważam, że to zależy indywidualnie od każdego z nas, jedni się tym nie interesują i dla nich to przesada dla innych historia, patriotyzm, przyjaźń między Polakami a Węgrami...w tamtym roku mój partner nosił koszulkę jednego z naszych Polskich klubów piłkarskich ( bez szczegółów) i byliśmy zdziwieni kiedy na basenie jeden z pracowników (Węgier) wyszedł aż z tej swojej budki żeby się z nim przywitać, oczywiście mieliśmy trochę przywilejów od niego.. pewne opłaty na basenach zostały nam odpuszczone, nawet jak chcieliśmy zapłacić to nie było mowy bo przecież to nasz "przyjaciel" i nie weźmie nic od nas,, opowiadał nam jak to w Polsce jest fajnie, że jeździ do nas z kolegami na mecze, przynosił jakieś vlepki swojego klubu, smycze itp... do dziś pamiętam jak zaczął śpiewać różnego rodzaju przyśpiewki w naszym języku, nie koniecznie cenzuralne Szeroki uśmiech inna sytuacja poszliśmy na deptak tak się przytrafiło, że mój znowu miał klubową koszulkę.. barman jak się dowiedzieliśmy również odwiedzał nasz piękny Kraj, przebywając wtedy w naszym mieście... jak się okazało mieliśmy wspólnych znajomych tutaj, byliśmy zdziwieni kiedy zasypywał nas "ksywami" naszych Polskich znajomych - zakończyło się podobnie jak w pierwszej sytuacji- impreza w większości na koszt baru, bo czasami przyjeżdza do naszego miasta, mamy wspólnych znajomych więc mówił, że spory rabat musi być i nie ma dyskusji Uśmiech i każdy z nich użył właśnie tego słowa "Polak, Węgier dwa bratanki.." dla jednych to tylko zwykłe słowa, dla innych mają większe znaczenie... i to fajne uczucie kiedy jedziesz tam i widzisz daną osobę.. a chwilę później spotykasz ją u siebie w mieście w gronie znajomych Uśmiech. Ja Węgry uwielbiam, ich mieszkańców również, miło jest kiedy jedziesz kolejny raz w to samo miejsce i niektórzy już Cię kojarzą, tak samo jak co roku na święta dostajemy zdjęcie całej rodziny i życzenia od jednego obywatela Węgier.. i to jest właśnie fajne i rodzi wspomnienia Uśmiech Dla kogoś to może być zwykły napis.. dla innego to symbol narodowy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czy Węgry lubią Polaków ? - przez ludzik - 05-05-2016, 13:13
RE: Czy Węgry lubią Polaków ? - przez eplus - 05-05-2016, 15:37
RE: Czy Węgry lubią Polaków ? - przez Sztasek - 05-05-2016, 16:01
RE: Czy Węgry lubią Polaków ? - przez Simon - 05-05-2016, 22:27
RE: Czy Węgry lubią Polaków ? - przez Cytryna - 06-05-2016, 8:48
RE: Czy Węgry lubią Polaków ? - przez ludzik - 09-05-2016, 13:04
RE: Czy Węgry lubią Polaków ? - przez TBela - 09-05-2016, 14:33
RE: Czy Węgry lubią Polaków ? - przez ludzik - 09-05-2016, 23:43
RE: Czy Węgry lubią Polaków ? - przez eplus - 10-05-2016, 5:25
RE: Czy Węgry lubią Polaków ? - przez TBela - 10-05-2016, 8:33

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgry najsmutniejszym miejscem w Europie Waldek 0 284 10-09-2023, 11:15
Ostatni post: Waldek
  Czy jest ktoś chętny? grzesiuu 5 6,252 08-02-2017, 12:06
Ostatni post: hanek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości