Jak zaczęła się Wasza przygoda z Węgrami?
#41
(22-06-2012, 18:32)fvg napisał(a): Jak w temacie. Co skłoniło Was, by zainteresować się bliżej tym krajem? Dlaczego właśnie Węgry? Jestem bardzo ciekawy Waszych historii! Uśmiech

Dla mnie Węgry długo były tylko ciekawym tranzytem w drodze do Rumunii. W drodze kolejami, z przesiadkami, więc coś tam się widziało i poznało. Np. bardzo milo wspominam noclegi w poczekalni na dworcu w Biharkerestesz, zawsze było czysto, przytulnie, nic w nocy nie jeździło więc nam nie przeszkadzało Uśmiech Albo korumpowanie węgierskich kolejarzy by tanio przemycili przez granice do Oredei Uśmiech Miło też mimo wszystko wspominam węgierskich kolejarzy od których dostałem mandat za niewłaściwy bilet, którego oczywiście nie zapłaciłem (może kiedyś opowiem o co chodziło).
Pierwszy zraz Budapeszt zwiedzałem w sumie przez przypadek, w skutek pomyłki znaleźliśmy się z koleżanką w Oradei popołudniu ze słąbymi szansami na wyjazd i tranzyt przez Węgry, bo nie bardzo pociagi sie komunikowały, aż tu podchodzi śniady typ i pyta na co czekamy. My na to że w sumie to nie jesteśmy pewni, że generalnie do Polski Uśmiech a on, że ma dwa miejsca w samochodzie do Budapesztu. A że było dość tanio, no to się zdecydowaliśmy. Koleżanka się trochę zaraz na początku mocno przeraził, bo spod stacji zajechaliśmy na nieciekawe blokowiska gdzie pasły sie konie, ale on brał tylko dwóch pasażerów. No i zaraz się okazało że nasz śniady szofer jest rumuńskim Madziarem i cała drogę gadali już tylko po węgierski, więc mieliśmy ich z głowy Uśmiech No i tak wylądowaliśmy na Keleti. A dalej to juz inna bajka.
pzdr.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak zaczęła się Wasza przygoda z Węgrami? - przez ember - 13-09-2015, 20:35

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moja mała przygoda z Węgrami claudiene 15 20,938 07-09-2017, 21:32
Ostatni post: piablo75
  Moja przygoda z Węgrami. grzesiuu 5 7,679 21-05-2015, 13:21
Ostatni post: Katia
  Jak się zaczęła moja przygoda z Węgrami SKORPIONFH 8 7,107 09-08-2014, 21:51
Ostatni post: Simon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości