Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
makgajwer - Mi pali w okolicach 4,8-5,5 l/100 km zależnie od jazdy. Na trasie jest zawsze mniej. Ostatnio sporo jeżdżę po mieście, więc i spalanie jest wyższe. Niskie temperatury też mają znaczenie. Mój dizel po odpaleniu nie chce jechać ze względu na turbo. Dopiero jak trochę się nagrzeje, to ruszy. Da się to odczuć, bo auto nagle dostaje kopa. Nigdy nie grzeję silnika, nawet przy mrozach ruszam po kilkunastu sekundach po odpaleniu. Z reguły po przejechaniu ok. 1-1,5 km silnik nabiera obrotów. Nie odnoszę wrażenia, aby była jakaś odczuwalna różnica w jakości ropy, czy to polskiej, czy to słowackiej, czy to węgierskiej.
Jakieś 6 lat temu zatankowałem na małej stacji benzynowej do pełna i po przejechaniu ok.200 km spadły obroty, auto przymuliło i nie chciało jechać. Na desce rozdzielczej, od czsu do czasu, błyskało żółte światełko mówiące o tym, że mam wodę w ropie. Spuściłem zaworkiem z filtra jego dolną zawartość, było trochę wody i jakichś farfocli... ale auto nie jechało jak należy. Po przemęczeniu ponad połowy zawartości zbiornika zatankowałem do pełna i ... wizyta u machanika, wymiana filtra paliwa. Filtr + robocizna = 85 zł. Od tego czasu tankuję tylko na stacjach firmowych. Używam też sprawdzonego i co pewien czas zalecanego "dodatku do ropy".
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez Sztasek - 08-02-2017, 21:52

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 497 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,106 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,081 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 40 gości