Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
- Tą pierwszą trasą (586 km) jechałem bardzo dawno, więc nie mam aktualnych informacji ...
- Drugą trasą (570 km) możesz jechać bez winietek w nocy kiedy natężenie ruchu pojazdów jest minimalene (bez winietek jeżdżę tylko w nocy). W letni (upalny) dzień to jazda przez "mękę". Drogi omijające autostrady na Słowacji w dzień są zatłoczone, szczególnie w okolicach miast (Zilina,Bratysława), tu w godzinach szczytu ruch prawie stoi w miejscu. Podobnie jest na Węgrzech. Jadąc od Cieszyna przez Jablunkov do Swierczynowca winietki czeski zbędne, ale na Słowacji kup i będziesz miał łatwiejszą podróż. W dzień na Węgrzech też jest ciasno na lokalnych drogach, szczególnie od granicy w Rajka przez Mosonmagyaróvar do Győr. Bardzo trudno jest przejechać przez centrum Győr w dzień, zwłaszcza dniami w których austriaccy pogranicznicy prowadzą kontrole pojazdów i dokumentów podróży. Od Győr do Gyenesdiás bez winietki kierujesz się na Veszprém, tutaj już jest lepiej na drogach wojewódzkich, gdyż TIRY nie mogą jechać tymi drogami. Jeśli planujecie jakieś wyciaczki po Węgrzech, to lepiej kupić węgierską winietkę. Od 1.stycznia jest przepis mówiący o tym, że od momentu wjazdu na płatny odcinek masz dokładnie"jedną (1) godzinę" na zakup winietki...więc przypadkowy wjazd na taką drogę to obowiązek zakupu winietki.
- Trzecią trasą jechałem nie tak dawno - w nocy. Ze względu na to iż byłem spóźniony jechałem po słowackich i węgierskich autostradach. Jechałem do Siófok przez Győr, Budapest, tankowałem w Székesfehérvár rano ok.6.oo na stacji Auchan.
Auchan Székesfehérvár, ceny paliw dzisiaj, (od jutra tanieją paliwa: -2 Ft/l)
E95 = 386 Ft/l
E98 = 401 Ft/l
D = 395 Ft/l
SmartD = 410 Ft/l
O robotach drogowych na węgierskiej M1 pisałem wcześniej.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez Sztasek - 05-06-2018, 18:23

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,126 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 604 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,745 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,009 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,313 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 53 gości