Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(24-03-2019, 22:54)oldman58 napisał(a): ... Gorsze są furgonetki ze sprzętem na dachu, zaparkowane na pustkowiu w zatoczce postojowej lub w polnej drodze. Tych dotąd nie spotykałem na drogach nienumerowanych - białych na mapach google. Na przykład zaskoczyłby mnie radar na drodze z Miszkolca przez Góry Bukowe.
... Dawniej zdarzało mi się zobaczyć pomiar obsługiwany przez policjanta na terenie zabudowanym. Dzięki uprzejmości innych kierowców włos z głowy.... papierki z kieszeni nie wypadły) .
... Nie wiem czy obecnie praktykuje się pomiar ze statywu bez rejestracji. A może są już przenośne urządzenia robiące zdjęcia ze statywu. Takiego czegoś trudno byłoby wypatrzeć.

... "furgonetki ze sprzętem na dachu" często widziałem na Słowacji.
Na Wegrzech też prowadzi sie tego typu pomiar, to kontrola pojazdów podlegajacych pod elektroniczny system poboru opłat drogowych (HU-GO). Auta kontrolujace, koloru pomarańczowego i oznakowane migajacą na żółto lampą stoją w miejscach do tego przygotowanych, są to zatoczki lub miejsca wydzielone przy drogach I ... IV kategorii, przygotowane do rozstawienia ścieżki pomiarowej. Na autostradach też funkcjonuje ten (mobilny) sposób kontroli pojazdów ciężarowych, "furgonetki" zwykle stoją przy wyjeździe z parkingów MOP.
... Na terenie zabudowanym (nie tak dawno w Budapeszcie na Váci út) widziałem policjanta prowadzącego pomiar urządzeniem na statywie, obok stał oznakowany radiowóz. W minioną sobotę na drodze III.kat. w ten sposób byli kontrolowani kierowcy.
... Nie spotkałem na Węgrzch kontroli prowdzonej pojazdem bez rejestracji, ale kilka razy mijały mnie (wypasione) auta na cywilnych numerach z kamerami umieszczonymi za przednia i tylna szybą.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez Sztasek - 25-03-2019, 7:28

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,223 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 583 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,408 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 988 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,272 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 27 gości