Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(22-06-2019, 19:04)Sztasek napisał(a):
(21-06-2019, 20:04)ilcia-16 napisał(a): ... Wybieram sie w najblizszym czasie z rodzina na Wegry nad Balaton ( Siofok ).
Moje pytanie jaka trase byscie polecili.
Startuje z Miejscowosci Kielce mapy google pokazuja wiele tras.
1.Kielce-Bielsko Biala-Trnawa
2.Kielce-Krakow-Banska Bystrzyca.
3.Kielce-Rzeszow-Koszyce-Miszkolc
W dwoch pierwszych trasach przy zaznaczeniu opcji unikaj oplat nie wiele sie zmienia i sa bardzo podobne do siebie.
Bede jechala z malym dzieckiem chce jak najwiecej jechac noca by spokojnie spalo i nie stresowac sie droga.
Czy wybrac drogi platne czy nie ??
I jak to jest z tymi platnymi bo gdzies czytalam ze droga jest platna ale dla auta do 3.5T jest darmowa.

1. Masz nawigację, czy nie?
2. Czujesz się na siłach prowadzić auto w nocy, gdy ktoś w aucie śpi?
- Trasa z Kielc do Siófok to trochę więcej niż 600 km. Moja propozycja jest taka > Kielce, Kraków, Chyżne/Trstena, Dolny Kubin, Rużomberok, Bańska-Bystrzyca, Zvolen, Sahy/Parassapuszta, Budapest, Siófok.
Na Słowacji masz kawałek ekspresówki R1 od Bańskiej-Bystrzycy do Zvolena. Na terenie miasta Bańska-Bystrzyca ekspresówka jest wolna od opłat. Łatwo ominąć ten ok.20 km kawałek, zawsze go omijam. Mam nadzieję, że nawigację masz aktualną.
Na Węgrzech potrzebna będzie winietka. Kupisz na stacji benzynowej w Rétság.
- Jazda nocą potrzebuje skupienia i uwagi, szczególnie w miejscach leśnych z ograniczonym polem widzenia. Miejsca na odpoczynek na terenie Polski znasz. Na Słowacji nocą są pustki, przerwę na krótki odpoczynek w nocy robię w Bańskiej-Bystrzycy, czynny jest McDonalds obok stacji OMV, zobaczysz po prawej stronie drogi, po zjeździe z wiaduktu.
Nie zatrzmuję się nagranicy słowacko-węgierskiej, wolę odpocząć na stacji benzynowej w Rétság. Jeśli dojedziesz do Budapesztu we wczesnych godzinach porannych, nie powinno być problemów z tranzytem.
- dla auta do 3.5T jest darmowa / nie wiem skąd wyrwane jest to zdanie, ale dzisiaj to już drugi wpis tego typu...  Zdziwiony

Witam. 
Tak nawigacje posiadam auto prowadzil maz ktoremu nie przeszkadza jazda noca itd.
A teraz do rzeczy wybralismy trase na rzeszow wykupilismy winietki na slowacje i wegry zeby jak najszybciej przyjechac do celu i tu nie mile zaskoczenie jakosc drog na slowacji porazka juz nawet nie bede sie wypowiadac na temat autostrad na wegrzech nie wiem ile razy wpadlismy w dziure przy 130 cud ze kola cale.

Moje pytanie ktora trasa jest najlepsza jesli chodzi o jakosc drog ??
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez ilcia-16 - 26-06-2019, 6:57

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 497 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,129 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,091 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 34 gości