Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(15-07-2019, 16:11)rustin napisał(a): - Możesz podpowiedzieć dlaczego omijasz tak Vranov i Trebisov ? Zawsze jeżdżę przez nie ale może warto pojechać tak jak wrzuciłeś.
- Druga kwestia w sprawie tankowania ON, lepiej zatankować w Barwinku, na wylocie ze słowacji w Słovenske Nove Mesto czy może bez różnicy cenowo i normalnie na Węgrzech ?

- Omijanie tych miasteczek wiąże sie z okresem, gdy słowackie drogi (15 i 79) od Barwinka do Sátoraljaújhely były remontowane. Ograniczenia prędkości, mijanki, korki w okresie letnim szczególnie do czasu, gdy TIR-y mogły krsować po tych drogach... Były miesiące w których TIR-y obowiązkowo kierowano na drogę nr.21 w kierunku Preszów, Koszyce ale i to niewiele pomogło. Wielu Forumowiczów - jadąc na Węgry - już w miejscowości Ladomirowa zjeżdżało z remontowanej drogi jadąc przez Havaj w kierunku Sátoraljaújhely. Nawyki - nie tylko u mnie - pozostały do dziś.
Dojazd do Trebisova prowadzi prostą drogą przez długie-wioski. Nie tylko w dzień, w nocy też na tym odcinku byłem zatrzymywany przez patrol słowackiej policji do kontroli, mimo że jechałem 50km/h. Pretekst: apteczka, żarówki, raz pytali o bezpieczniki ... zawsze mam te rzeczy, zdarzyło mi się nocą wymieniać żarówkę.
- Tankowanie ON. Jeszcze w ubiegłym roku miałem ropniaka. Zwykle tankowałem w Auchan-Krasne do pełna (60 l), bez problemów na tej ilości jechałem 1000 km.
Przed tygodniem na stacji Slovnaft w Trebisovie EVO Diesel=1,38 €/l. Dzisiaj, Miskolc na stacji Auchan ON=376 Ft/l.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez Sztasek - 15-07-2019, 19:51

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,223 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 583 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,408 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 988 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,272 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 29 gości