Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(14-07-2021, 16:52)Pudelek napisał(a):
(14-07-2021, 15:00)mariusz napisał(a):
(14-07-2021, 11:37)eplus napisał(a): Oczywiście należy być przygotowanym na kontrolę. Nie wiem po co covid pas? Żeby dłużej stać? Na pasie dla tranzytu nie ma co sprawdzać, nawet prawdę mówiąc nie ma po co się zatrzymywać - żeby policjantowi powiedzieć, gdzie jedziemy?
Dzwoniłem przed chwilą do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z pytaniem czy przejście graniczne Niedzica-Łysa nad Dunajcem jest czynne i dowiedziałem się że jest ale...jeśli nie jadę tranzytem przez Słowację tylko odwiedzam np. przyjaciół na Słowacji i jestem zaszczepiony i zarejestrowałem się na ehranica. Słowacy ustalili sobie korytarze tranzytowe i nie ma znaczenia czy jestem szczepiony czy nie i tymi korytarzami mamy się przemieszczać, dla mnie wyjście jest takie że w ehranica wpisuję że jadę do przyjaciół na Słowacji np. w Lewoczy i wtedy przejadę bo na tranzyt upierdliwy Słowak może mnie skierować np. do Barwinka.
Na pytanie czy Słowacy rzeczywiście cofają Polaków na przejściach odpowiedział że tak, że otrzymują takie telefony że kierują Polaków tylko na przejścia w Barwinku, Chyżnem lub w Zwardoniu...tyle info od naszego strażnika...a jak to wygląda to sam widzisz na granicach. Uśmiech
Po pierwsze w e-hranica nie wpisujesz żadnych przyjaciół, bo tam nie ma w ogóle takiej opcji, adresu ani nic takiego. Po drugie Straż Graniczna znowu pierd...i głupoty, nie pierwszy raz zresztą. Skoro można wjechać dowolnym przejściem i w dowolnym celu to również jako tranzyt, co zresztą zostało już wielokrotnie wyjaśniane. Poniżej cytat z forum chorwackiego:
"Pytanie do Ambasady RP w Bratysławie - 08.07. 2021:

Skoro od jutra wszystkie przejścia graniczne z Polską ponownie otwarte, to czy dalej obowiązują korytarze tranzytowe. ??
Czy osoby z paszportem covid mogą przez Słowację jechać dowolną trasą na Węgry. ??


Odpowiedź - 09.07.2021:

Dzień dobry,
Tak, osoby zaszczepione mogą jechać dowolną trasa, ale muszą zarejestrować formularz e-hranica."

Te nieporozumienia biorą się zapewne stąd, że obecnie wielu turystów chce tylko przejechać przez Słowację bez żadnych formalności, więc pogranicznik może tak to rozumieć. Jeśli ktoś nie lubi długich wyjaśnień to nich sobie po prostu od razu przygotuje odpowiednie papiery i pokaże je ewentualnemu patrolowi, wtedy będzie wiadomo, że człowiek ten ma pozwolenie na swobodny wjazd.

PS>Zastanawiam się ileż razy można wałkować ten temat, ale tak myślę, że potrwa to pewnie do końca wakacji Język (Na innych forach nadal się zastanawiają, czy na Węgrzech są korytarze Szeroki uśmiech)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez mariusz - 14-07-2021, 17:02

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 498 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,194 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,129 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,196 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości