Miejsca pamięci poświęcone Węgrom w Polsce
#41
(21-12-2012, 13:57)benyovszky napisał(a): Fajnie, że miejscowe władze dbają o pamięć węgierskich żołnierzy. Już niedługo kolejna rocznica tego smutnego wydarzenia, mam więc znów zamiar pojawić się tam i zapalić znicz. Może ktoś z forumowiczów również chciałby się przyłączyć (szczególnie słowa te kieruję do Tudosa Oczko? A może udałoby się nawet przeprowadzić wśród forumowiczów zrzutkę na jakieś kwiaty lub wieniec? W kazdym razie pomysł wart jest przemyślenia, jeśli nie w tym, to w następnym roku. Fajnie byłoby również wybrać się tam z notatnikiem lub dyktafonem, popytać o to miejsce starszych mieszkańców dzielnicy, porozmawiać, czy oni lub ktoś z ich rodzin pamiętają tamte wydarzenia. Co Szanowni Państwo na to? Ot, taki pomysł zakręconego na punkcie historii „Hanysa” Oczko

Dziękuje za opis i zdjęcie Hanysie, nie znałem tego miejsca.
28 stycznia 2013r. to poniedziałek, ale pojadę tam w sobotę 26 stycznia z Warszawy samochodem, jeżeli ktoś z forumowiczów będzie chętny z Warszawy zapraszam (max 3 osoby).
Chyba nie ma sensu zakładać nowy wątek, poniżej zdjęcia cmentarza RAF-u w miejscowości Solymár pod Budapesztem, prawie połowa grobów to polscy lotnicy.
Zdjęcia z 2003 roku, miałem wtedy dosyć kiepski aparat cyfrowy dlatego jakość jest marna.
W przyszłym roku, jak będę w Budapeszcie zrobię lepsze zdjęcia.

[Obrazek: Solymar1.jpg]
[Obrazek: Solymar2.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Miejsca pamięci poświęcone Węgrom w Polsce - przez Aquincum - 23-12-2012, 23:33

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podróż w przeszłość i teraźniejszość - Skála i jej "rodzeństwo" w Polsce Waldek 1 3,324 21-11-2012, 21:36
Ostatni post: Paweł
  Węgrzy na Przystanku Woodstock w Polsce Alesollas 0 2,142 24-07-2012, 17:33
Ostatni post: Alesollas
  Węgierski oszust w Polsce fvg 0 3,124 07-02-2012, 13:14
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości