Siofok nocleg u Polaków
#7
Ja mieszkałam w tym domu, jak jeszcze należał do poprzedniej właścicielki - Węgierki. Był to mój pierwszy apartament w Siófok, znaleziony w ciemno po przyjeździe na miejsce i z mojego punktu widzenia nietrafiony, bo przepłacony i nie spełniający do końca oczekiwań. Raz frycowe zapłaciłam, innym radzę rezerwować z wyprzedzeniem.

Rodzinę państwa Markowskich znam, dom wygląda jak na zdjęciach. Miejsca do parkowania są na ulicy przed domem, bezpłatne. Na bezpłatną plażę rzeczywiście idzie sie 20-25 minut. Reszta - sklepy, McDonald itd. - zgodna z opisem.

Powiedziałabym, że cena i zdjęcia dobrze oddają standard, którego można się spodziewać. Nad Balatonem cudów nie ma. Jeśli chcesz mieszkać w dobrych warunkach, trzeba za to odpowiednio zapłacić. Ale jako HelkaTours mam całe mnóstwo klientów, dla których liczy się tylko niska cena - i dobrze, że są też takie ekonomiczne propozycje.

Moje (subiektywne) zastrzeżenia: nie wszystkie pokoje mają własną łazienkę; droga na plażę jest nie tyle długa, co nudna - prowadzi przez mało ciekawą część miasta; apartamentowiec jest położony w pobliżu drogi - na warszawiance to nie robi wrażenia, ale spragnionym ciszy może przeszkadzać. Dom nie jest na żadnym imprezowym szlaku, okolica jest bardzo spokojna.

W domu jest - z tego co pamiętam - max. 20 pokoi. Ogródek jest niewielki. Ale z doświadczenia wiem, że wiele osób ceni sobie możliwość kontaktu po polsku i cieszy się, że może spędzać urlop w gronie rodaków. Niektórzy wręcz się pytają, czy będą dzieci z Polski i takim osobom na pewno to miejsce polecam. Plac zabaw jest vis a vis domu - 10 m.

Staszku, Twoja opinia odnośnie Siófok, jest według mnie krzywdząca. Mieszkam w samym centrum, tuż koło portu i licznych rozrywek oraz linii kolejowej. Każdy z moich znajomych nie może nadziwić się panującej u mnie ciszy. Fakt, jestem z Warszawy, ale przecież to nie jedyne głośne miasto w Polsce. Latem trafi się przechodząca wesoła ekipa, ale nie jest to nagminne, bo mieszkam na ulicy, na której nie ma knajp.

Oczywiście osobom niespragnionym rozrywek, z małymi dziećmi, radzę omijać okolice Petőfi sétány (deptaku przy głównej plaży). Ale Siófok ciągnie się 17 km wzdłuż brzegu Balatonu - naprawdę można mieszkać w takim miejscu, że nie zaśniesz od szumu fal albo od śpiewu ptaków.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Siofok nocleg u Polaków - przez crazy - 02-06-2016, 9:44
RE: Siofok nocleg u Polaków - przez Sztasek - 02-06-2016, 10:26
RE: Siofok nocleg u Polaków - przez crazy - 02-06-2016, 10:30
RE: Siofok nocleg u Polaków - przez Sztasek - 02-06-2016, 11:00
RE: Siofok nocleg u Polaków - przez crazy - 02-06-2016, 11:05
RE: Siofok nocleg u Polaków - przez Sztasek - 02-06-2016, 13:34
RE: Siofok nocleg u Polaków - przez Helka Travel - 05-06-2016, 1:08
RE: Siofok nocleg u Polaków - przez crazy - 06-06-2016, 8:25

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Siófok cezar 155 191,863 25-04-2022, 13:22
Ostatni post: Tomeq
  Nocleg nad Balatonen Berend 8 5,103 11-08-2019, 13:51
Ostatni post: Berend
  Siófok - serki wiejskie :) lukis 3 2,005 21-06-2019, 11:37
Ostatni post: ex-komar
  Balatontourist nowy nocleg Helka Travel 0 1,456 08-03-2019, 0:51
Ostatni post: Helka Travel
  Wino - Siófok, Balatonfüred SickBoy 1 3,860 06-08-2018, 15:27
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości