Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
Cytat:Opłatę za węgierskie autostrady (winietka) można zrealizować (prawie) na każdej otwartej stacji benzynowej. Przy każdym wjeździe na terytorium Węgier da się znaleźć czynną stację benzynową, na której można kupić winietkę zanim dojedzie się do autostrady !

jadąc autostradą od strony Bratysławy pierwszą węgierską stacją benzynową jest ta, która znajduje się na M1. Na M15 stacji nie ma! Oczywiście można zjechać i pojechać boczną drogą przez Rajkę czy Mosonmagyaróvár, bo tam jest co najmniej jedna stacja, ale nie każdy to wie, zwłaszcza jeśli tamtędy nie jeździł. Zatem nie "przy każdym"... gdyby wcześniej był jakiś punkt sprzedaży to zapewne autostrada M1 do węzła z 86 nie byłaby bezpłatna dla osobówek, tylko płatna cały czas.

Cytat:Obecnie wjazd na autostrady dozwolony jest wyłącznie z ważną winietką i nie ma żadnych problemów dla chcącego kupić winietkę przed wjazdem na płatny odcinek.
tak jak pisałem powyżej - jadąc główną drogą od słowackiej granicy, a nie przez Mosonmagyaróvár, nie ma możliwości jej kupna, a przynajmniej nie było jej w sierpniu. I znowu się powtórzę - oczywiście można jechać boczną drogą i mi to osobiście nie przeszkadza, jednak wiele osób pędzących tranzytem daleko dalej nie będzie szczęśliwych z powodu konieczności zjazdu z głównych dróg.

Cytat:Ta fotka z postu nr.167 ... to już płatny odcinek M1 dla wszystkich. To trochę dalej niż węzeł (160) na krzyżówce M1xdroga nr.86.
to akurat wiem i dlatego zastanawiałem się, czy dalej będzie ten punkt funkcjonować, bo obecnie nie ma racji bytu.

Cytat:Napisów reklamujących sprzedaź winietek na autostrady ostatnio nie widziałem,
taki napis był na wydrukowanej kartce na dawnym przejściu słowacko-węgierskim. Zwykła kartka informująca odbijających się od drzwi, że mamy jechać na najbliższą stację, która, jak się okazała, była już na M1
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny) - przez fvg - 27-06-2012, 18:51
RE: Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) - przez Pudelek - 24-11-2014, 21:27

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,322,215 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 898 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,156 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,075 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 933 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości