O węgierskim pochodzeniu słów kilka
#8
Witam. z zaciekawieniem trafiłem na wasze forum i od razu zainteresował mnie ten wątek. Co do związków Madziarów i Hunów to sprawa wygląda podobnie jak pokrewieństwo naszej XVI szlachty z Sarmatami.
Hunowie zamieszkiwali tereny które dziś stanowią zachodnią rubież ChRL, i byli przez Chińczyków zwani Xiongnu(w tym miesiącu bronię pracę magisterską na ten temat tak że jeśli ktoś chce poczytać to zapraszam na chomika "Bukowion" pod koniec listopada.). Faktem Historycznym jest iż przez Panonię przewinęli się najpierw Dakowie, potem Rzymianie, później Słowianie którzy zostali podbici przez spokrewnionych z Turkami Awarów, a dopiero na miejsce tych ostatnich przybyli nasi bracia(a moi przodkowie) Madziarzy.
Ja osobiście sądzę iz legenda wywodząca pochodzenie naszych sąsiadów od Hunów Attylli, nawet jeśli fałszywa to jest na tyle piękna że można jej się trzymać, tak jak w przypadku pokrewieństwa Polaków z Sarmatami z Kaukazu.
Swoją drogą to nie wiem czy ktoś z was pamięta wywiad udzielony Polskiej telewizji przez Asłana Mashadowa(przywódca czeczeńskich powstańców zamordowany przez rosjan) pod koniec lat 90-tych. Pamiętam jak odwoływał się do wspólnego sarmackiego pochodzenia naszych narodów.Użył wtedy określenia iz synowie Wilka muszą przeciwstawić się rosyjskiej przemocy...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: O węgierskim pochodzeniu słów kilka - przez reszef - 18-11-2012, 0:56



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości