Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming
#8
(03-10-2018, 22:30)perfekt napisał(a): ... W niedzielę wyruszam do Budapesztu z Łodzi osobówką i w sumie chyba po raz pierwszy za granicę będę jechał sam. Nie będe ukrywał ze mam lekki stres związany z trasą i ciężko mi ogarnąć odpowiednią drogę omijając płatne drogi bo szkoda kasy na winietki. Mam w sumie trzy pytania. Jak dojechać z Łodzi do Budapesztu bez winietki ? 

Bazuję na odpowiedzi podanej przez Simona. 
Najłatwiejszą będzie trasa do ganicy za Słowacją, czyli: Łódź, Częstochowa, Bielsko-Biała, Korbielów.
Słowacja: Oravská Polhora, Dolny Kubin, Ruzomberok, Donovaly, Bańska-Bystrzyca, Zvolen, Sahy.
Na tej trasie jest płatny odcinek ekspresówki R1 od Bańskiej-Bystrzycy do Zvolena. Ten płatny odcinek zaczyna się po przejachaniu przez centrum miasta, w jego granicach wszystkie dwupasmówki są gratis.
Ominiesz go tak:
1. - Jadąc w kierunku Budapesztu przed wjazdem do Bańskiej-Bystrzycy masz czteropasmówkę, przez miasto jest gratis. Należy z niej zjechać w granicach miasta, pierwszy zjazd w prawo ok.300-400 metrów będzie po przejechaniu obok McDonalds za stacją benzynową OMV. Będzie podjazd w prawo zgodnie z napisem na tablicy w kierunku Kremnicka-Radvan, na górze w lewo, przejeżdżasz wiaduktem nad R1. Drogą równoległą do ekspresówki jedziesz do Zvolen'a, uważać należy przy lotnisku (Sliac), często stoi drogówka. (Myślę, że skończono roboty na wiadukcie i na drodze po zjeździe z niego i da się przejachać, uważaj na znaki.)
2. Drugi zjazd to węzeł na stację benzynową i do Tesco, tu należy zjechać z ekspresówki w prawo na drogę równoległą do eksprsówki. Uważaj na pojazdy jadące z przeciwka. Tą drogą dojedziesz do wiaduktu, za nim w prawo pod górkę wjedziesz na wiadukt i przejadziesz na ekspresówką.
Węgry: Parassapuszta, Nagyoroszi, Rétság, Vác, Dunakeszi, Budapest, droga nr.2. prowadzi do płatnej ekspresówki w budowie, licz się z dużym natężeniem ruch w dzień, szczgólnie w godzinach szczytu. Aby nie wjechać na płatny odcinek M2, należy zjechać z drogi nr.2 w prawo na 48 km. wcześniej będzie zielona tablica z kierunkiem na Vác (krajowa 2) i kierunkiem na Szob (krajowa 12).

PS. Odnośnie propozycji tkoko: stara droga od Skalite jest fatalna, pełna dziur i przeboi. Kawałek ekspresówki od granicy do Csadcy jest płatny. Dalej od Csadcy do Ziliny i przez miasto w dzień, to jazda przez mękę. Kolejna pułapka to Zlate Moravce, gdyż bardzo łatwo wjechać na płatną eksprsówkę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming - przez Sztasek - 04-10-2018, 20:46

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trasa: Wrocław - Tokaj lukawzor 3 1,836 02-08-2019, 14:48
Ostatni post: wojti76
  Budapeszt - Szigetvar i z powrotem F1fan 1 1,567 26-06-2019, 7:23
Ostatni post: Sztasek
  Trasa Opole - Balatonfured jurekp 0 1,340 25-06-2019, 13:50
Ostatni post: jurekp
  Trasa Poznań Eger beniu11 7 3,139 24-06-2019, 10:21
Ostatni post: bastus2
  Południowa wielkopolska- Budapeszt-Vonyarcvashegy matys12 0 1,356 23-02-2019, 3:06
Ostatni post: matys12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości