Gdzie na kawę (obiad) w podróży?
#1
Nie znalazłem odpowiedniego wątku, więc pozwoliłem sobie zapodać (jeśli już jest coś podobnego to proszę dołączyć)
Wiele osób zadaje  pytanie którą drogę wybrać do bratanków. A przerwa na przysłowiową kawę ?
Myślę że fajnie by, było gdybyśmy się podzieli miejscami na mały odpoczynek w podróży
Zaproponuję pierwsze miejsce na trasie Rzeszów - Barwinek - Sarospatak (czyli dość często uczęszczanej)
Jadąc przez część słowacką często zatrzymywałem się w motorest Kanada w m. Hriadky na skrzyżowaniu z drogą na Michalowce, ale tam jest teraz remont
Jadąc z Polski tuż przed granicą węgierską (ale jeszcze po słowackiej stronie) mamy po lewej motorest KOLIBA
Zajechałem tam ostatnio i zostały dobre wrażenia
.
[Obrazek: nEjEepb.jpg]
.
.
[Obrazek: WHqC32b.jpg]
..
.
[Obrazek: ZqifATH.jpg]
.
Oprócz głównej sali jest dużo przestrzeni na zewnątrz, gdzie latem z przyjemności posiedzimy.
Ja akurat miałem ochotę coś małego przekąsić i wybrałem "borsz z chlebem" coś na styl barszczu ukraińskiego.
W normalnej cenie zjadłem dobrą strawę.
Standard sanitariatów na wysokim poziomie.
Dla podróżnych z Polski jeszcze istotne jest to że można dogadać się ze Słowakami po polsku, bo za parę chwil jak się wjedzie na Węgry będzie trudniej.
Ale tak naprawdę przydrożnych knajp na odcinku przed  Sarospatakiem już nie ma (chyba)
Oczywiście można odwrócić kierunek , wyjeżdzając z Węgier mamy szansę na posiłek przed powrotem  do Polski.

Czekam na kolejne wpisy odnośnie miejsc na odpoczynek, kawę i posiłek.
Odpowiedz
#2
Zdarzało się jeść w Kanadzie, ale ostatnio jeżdżę przez Stankovce-Secovce, m. in. aby ominąć to rondo, przy którym stoi Kanada.
Dwa razy byłem w zajeździe na północ od Dukli, przy stacji Orlen, niedługo po otwarciu jakieś 3 lata temu. Niestety w porze niedzielnych powrotów jest już dawno zamknięte, tylko raz zdążyłem na kawę, gdy jechaliśmy wcześniej - z małym dzieckiem.
https://www.google.pl/maps/@49.566183,21...312!8i6656
Profesjonalna załoga, elegancja, czystość, ciekawe menu.
A tak w ogóle to ja pokonuję ten dystans bez wysiadania i bez gaszenia silnika najczęściej (wiem, nie każdy uzna to za rozsądne). Ale zawsze dobrze wiedzieć.
Odpowiedz
#3
Ja też raczej na strzał jeżdżę, ale zdążyło się stanąć w
Motorest Devičie
Hontianske Nemce 121, 962 65 Devičie, Słowacja
http://m.motorestdevicie.sk.
I nie narzekałem Uśmiech
“Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.” – Michael Jordan 
Odpowiedz
#4
Doskonałą kawę parzą do filiżanek porcelanowych na stacji benzynowej w miejscowości Tupá (węg.: Kistompa).
To zaledwie 10 km do granicy węgierskiej w Parassapuszta.
Odpowiedz
#5
Mam jeszcze jedno ulubione miejsce na kawę, ale to jest dla tych którzy przez Barwinek jadą dalej na południe (Sosto, Hajdusoboslo, itd)
Otóż po wjechaniu na Węgry kierujemy się wówczas w kierunku Tokaju. Tuż przed granicą tego miasteczka jest knajpka wciśnięta w zbocze góry tokajskiej.
Nie pamiętam nazwy , ale u mnie wyświetla się pod linkiem
knajpka przed Tokajem
Odpowiedz
#6
"Lebuj Pincefogadó"   Wino
Odpowiedz
#7
A z innej strony od przejscia w m.Sahy jadac w strone Balatonu sa jakies miejsca godne uwagi zeby cos zjesc?
Odpowiedz
#8
Sprecyzuj pytanie, bo z tej miejscowości można 3 różnymi drogami jechać "w strone Balatonu" ... kilka razy jechałem nawet tą pomiędzy ogródkami.
Wiosną jechałem przez most na Dunaju (Sturovo/Párkány-Esztergom), obiad w Esztergom Szent Adalbert Étterem  Uśmiech
Odpowiedz
#9
Sahy droga nr 2 na Vac
Odpowiedz
#10
- Ok.15 km od granicy jest przydrożna kafejka otwara 6-22 w Nagyoroszi... parking przy drodze, wi-fi, kawę serwują w filiżankach.
Nie przypominam sobie, czy coś oferują na obiad...
- Kolejne miejsce 10 km dalej, Rétság, stacja paliwowa czynna non-stop. W tym miasteczku jest możliwość zjedzenia obiadu, ale tam nie staję ... 7 lat temu był wypadek w centrum, a w tej okolicy nie ma możliwości na normalne zaparkowanie auta.
- W latach 70-tych ub.wieku popularnym miejscem odpoczynku wielu Polaków była na wlocie do Budapeszu tuż przy drodze krajowej nr.2 "Megyeri Csárda" do dziś czynna. Po przebudowie węzła Vác, Dunakeszi "czarda" nie leży na trasie, obecnie dość trudno do tego miejsca dojechać.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,702 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,167 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,103 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości