Wino - Siófok, Balatonfüred
#1
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich Uśmiech
Po kilkunastu latach znowu znalazłem się na Węgrzech, tym razem w Siófok. Chciałbym spróbować jakiegoś lokalnego wina. Nie wyszukanego, coś w stylu domowego, a mówiąc wprost nalewanego do butelek w garażu Oczko
Dawniej w Hajduszoboszlo nie było z tym problemu, ostatnio w Chorwacji też, ale tutaj nie mogę trafić.
Pytałem o namiary w hotelu, to byli bardzo zdziwieni i doradzili spróbować w centrum. W hali marketu zaczepiłem kilka osób, ale chyba nie bardzo wiedzieli o co mi chodzi i sugerowali, żeby napić się wina w hotelu lub restauracji :/
Jeżeli ktoś ma namiary na takie miejsce to byłbym wdzięczny. Jutro przenoszę się na Balatonfüred, więc nie musi być koniecznie Siófok.
Ewentualnie jak znaleźć takie miejsce, jak wyjadę za miasto, będą jakieś tabliczki? O co dokładnie pytać ludzi? Jak mówię "hauswein" albo "homemade wein" to mam wrażenie, że nie wiedzą o co mi chodzi.
Odpowiedz
#2
Nie szukasz chyba jakiejś pokątnej bimbrowni? Wino to bor, piwniczka producenta wina to pince, dodajesz nazwę miasta i szukasz w Google (jeśli trafisz na stronę np. http://www.holborozzunk.hu/pincek.php?sr...chTartalom= to keresés znaczy właśnie "szukaj" i znów wpisujesz interesujące Cię miasto).
Te wina "domowej produkcji" często mają zabezpieczone korki i drukowane etykiety tak, jak "fabryczne". Mogą też być lane do PETów.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Siófok cezar 155 189,426 25-04-2022, 13:22
Ostatni post: Tomeq
  Balatonfüred canaletto 67 86,540 05-07-2019, 4:12
Ostatni post: Helka Travel
  Siófok - serki wiejskie :) lukis 3 1,967 21-06-2019, 11:37
Ostatni post: ex-komar
  Kemping w Balatonfured, parkowanie i restauracje adam83 17 11,692 01-03-2018, 12:35
Ostatni post: Aattaa
  noclegi najlepiej siofok nowdo 1 3,289 07-09-2017, 0:34
Ostatni post: OldMan



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości