Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
Na wjeździe do Miskolca coś pobudowali, a ja się zagapiłem, widząc tablicę niebieską Budapest i zieloną Miskolc del pojechałem w tym kierunku, zdążyłem nawrócić między pachołkami już na ślimaku wprowadzającym na autostradę. Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech Niech mi tu zaraz ktoś napisze, ile takie nawracanie może kosztować na nasze. Szeroki uśmiech Właściwy wybór to Miskolc keleti (to już wiem, że znaczy wschód, a del sprawdzę przy okazji) oraz Miskolc kropka w kółku (chyba centrum) - i zaraz znalazłem się na starej trasie wlotowej. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(02-05-2015, 8:59)eplus napisał(a): Na wjeździe do Miskolca coś pobudowali, a ja się zagapiłem, widząc tablicę niebieską Budapest i zieloną Miskolc del pojechałem w tym kierunku... Właściwy wybór to Miskolc kelet
Miskolc kropka w kółku (centrum) - i zaraz znalazłem się na starej trasie wlotowej. Szeroki uśmiech

Ta budowa to północna obwodnica Miskolc.
Ma być gotowa pod koniec czerwca... połączy ona od ronda Felsőzsolca drgi krajowe nr. 37, 3, 26.
Ten odcinek to ok. 6 km.
> Miskolc kelet - Miszkolc wschód
> Miskolc dél - Miszkolc południe

(02-05-2015, 8:59)eplus napisał(a): ...zdążyłem nawrócić między pachołkami już na ślimaku wprowadzającym na autostradę. ... ile takie nawracanie może kosztować na nasze.

w zależności od miejsca nawrót na drodze jednokierunkowej to mandat od 15000 do 30000 Ft ... a to wjazd na autostradę, więc to ta najwyższa suma. To ok. 400 złotych.



...
Odpowiedz
Ale to była dwukierunkowa dwupasowa - od ronda do autostrady i z powrotem. Nawróciłem na tym kolanie całkiem z lewej strony mapki, gdzie idą obok siebie nitka żółta i biała w przeciwnych kierunkach.

Mapa Google

Nie może być ta najwyższa suma, bo gdyby ktoś nawrócił już na autostradzie to musieliby obedrzeć ze skóry albo nabić na pal. Uśmiech
Odpowiedz
Jak na mój gust, mogłeś jechać M30 na południe i zjechać zjazdem nr 24, bo dalej już płatna. Tak przynajmniej rozumiem tą mapkę - natomiast gdybym miał się sugerować samym wykazem bezpłatnych odcinków, to w życiu bym się nie zbliżył do tej autostrady (bezpłatna "between its km sections of 0+0 and 23 + 390 km" czyli niby gdzie) bliżej niż na 50 km Uśmiech
Odpowiedz
Hej czy ktoś ma najbardziej aktualne info na temat winiet? Ponoć od 2015 zmieniło się wiele tzn. są pewne odcinki nadal bezpłatne a reszta płatna. Nawet czytałem, że drogi krajowe i ekspresowe ... ponadto coś na tej stronie piszą o lokalnych winietach? Co to oznacza?

http://www.toll-charge.hu/

Modyfikuje treść:
Kupno e-winiety na węgierskiej stronie to rzecz skomplikowana. Najpierw trzeba się zarejestrować (tutaj słownictwo/ zwroty angielskie mogą wprowadzać w błąd, najlepiej więc podać tylko dane z gwiazdką). Po przejściu rejestracji (ja nie podałem wielu danych, niestety, bo nie wiedziałem co wpisać w niektórych rubrykach), można wybrać winietę - dodać ją do koszyka i klikać wszystkie podświetlone na zielono "guziki" aż do momentu zapłaty. Nie zdziwicie się jak po wybraniu winiety wszystko będzie po węgiersku ;-) Po zapłacie za winietę można ją bezpośrednio wydrukować ze swojego założonego konta, ale zaraz potem wysyłają ją w pdf na maila.

Ufff udało się, więc jutro 05 lipca Węgry - drugie wakacje w tym kraju.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(04-07-2015, 21:21)kris74 napisał(a): Hej czy ktoś ma najbardziej aktualne info na temat winiet? Ponoć od 2015 zmieniło się wiele tzn. są pewne odcinki nadal bezpłatne a reszta płatna. Nawet czytałem, że drogi krajowe i ekspresowe ... ponadto coś na tej stronie piszą o lokalnych winietach? Co to oznacza?
http://www.toll-charge.hu/

Wszystkie informacje znajdziesz po polsku tutaj.
Odpowiedz
(05-07-2015, 9:17)Waldek napisał(a): Wszystkie informacje znajdziesz po polsku tutaj.

OK dzięki Szeroki uśmiech ja już w Heviz
pozdrawiam wszystkich wielbicieli Węgier
Odpowiedz
Na podstawie informacji ze strony
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/register
przygotowałem tłumaczenie arkuszu rejestracyjnego i przedstawiam proces rejestracji w systemie zakupu winiety.

REJESTRACJA w systemie
Wchodzimy na stronę
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

[Obrazek: 2croynq.jpg]

Klikamy na klawisz Rejestracja
Wyświetli się formularz do wypełnienia. (na czerwono opisy rubryk)
Jeśli nie chcesz faktury wystarczy podać adres poczty elektronicznej i hasło.
Formularz wypełniamy zgodnie z opisami.

[Obrazek: rw28ed.jpg]
[Obrazek: 2vv3x1i.jpg]
[Obrazek: jkaa81.jpg]
[Obrazek: 30bjnd1.jpg]

Akceptujesz powszechne warunki kontraktowe, regulamin
ochrony danych i klikasz na klawiszu wyślij.

[Obrazek: 206fwaf.jpg]

Stosowne dokumenty: regulaminy, itp znajdziesz tutaj:

[Obrazek: 1zdtboj.jpg]

Na podany podczas rejestracji adres mailowy otrzymasz automatyczną wiadomość
z prośbą o potwierdzenie rejestracji.

[Obrazek: 286wrir.jpg]
Odpowiedz
ZAKUP winiety
(główne kroki)

Wchodzimy na stronę
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
Klikamy na klawisz logowanie do systemu:

[Obrazek: 2croynq.jpg]

Pojawi się następująca strona:

[Obrazek: 21enfi0.jpg]

Klikasz na odpowiednim rodzaju pojazdu i winiety.
[Obrazek: 2njkf85.jpg]

Uzupełniasz dane klikając w rubrykach zgodnie z opisami.
Zaznaczasz (jeśli chcesz) prośbę o przesłanie informacji o
rozpoczęciu i/lub zakończeniu okresu ważności winiety.
Po wprowadzeniu danych klikasz na dalej.

[Obrazek: x3wkmq.jpg]

Sprawdzamy poprawność wprowadzonych danych i klikamy dalej.

[Obrazek: 1z3rou0.jpg]

Sprawdzamy zawartość koszyka. Tutaj masz ostatnią szansę na
zaznaczenie, że chcesz otrzymać fakturę elektroniczną.
Potwierdzasz poprawność danych i klikasz dalej.

[Obrazek: el19ms.jpg]

Pojawia się informacja jakie dane potrzebne są do płatności kartą.
Klikasz na płatność online.

[Obrazek: i50rab.jpg]

Przechodzisz na stronę banku OTP obsługującą płatności online
i podajesz wymagane dane do zapłaty kartą.
Pojawia się na moment informacja o przejściu na stronę banku

[Obrazek: 2zgats9.jpg]

Ważna informacja:
Jeśli proces wprowadzania danych i rozpoczęcia zapłaty za winietę będzie trwał dłużej niż 5 minut system automatycznie przerwie sprzedaż winiety.
Klikamy dalej

[Obrazek: 301d01e.jpg]

Niestety nie dysponowałem zrzutami ekranów po akceptacji zapłaty za winietę.
Odpowiedz
Alternatywa dla kupowania na stacjach benzynowych winiet.Uśmiech

http://www.tolltickets.com/default.aspx?...l-PL&mnu=c
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,116 1,313,551 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 853 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 94,635 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 9,900 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 898 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości