Gdzie zjeść smacznie i tanio?
#1
Witam,

proszę o informacje na temat miejsc, gdzie można w Budapeszcie dobrze zjeść za rozsądne pieniądze Uśmiech Jakie miejsca polecacie?

Na mnie bardzo dobre wrażenie zrobiła restauracja Kárpátia. Znajduje się ona przy Ferenciek tere w Peszcie. Restauracja jest bardzo elegancka i do najtańszych nie należy. Jednak między godzinami 11:30 a 15:00 mają tam świetną promocję - obiad z dwóch dań za 1500 ft (ok. 20 zł), zestaw trzydaniowy 1.800 ft. Jedzenie jest wyjątkowo smaczne. Zresztą taki lokal zobowiązuje:

[Obrazek: 2ahgnd4.jpg]


Dokładką lokalizację restauracji można znaleźć na mapie, która znajduje się na stronie restauracji:
Kárpátia Étterem
Ferenciek tere, Peszt
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
co do taniego jedzenia - kiedyś stołowałem się w menzie na ELTE [Múzeum körút 4 budynek A, podziemia], menü na dany tydzień zwykle wisi przy wejściu do budynku.

poza tym polecam sieć Főzelékfaló Ételbá® ze wspomnianymi już na forum gęstymi zupami i naleśnikarnię Nagyi Palacsintázója.
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#3
Polecam restaurację Fakanál, ich strona: http://www.fakanaletterem.hu/
Jedzenie pyszne, no i tradycyjne węgierskie. Może nie jest jakoś szczególnie tania, ale naprawdę warto, można się porządnie i smacznie najeść, a i atmosfera fajna.
Odpowiedz
#4
(02-02-2012, 21:02)Ovidiu napisał(a): Polecam restaurację Fakanál, ich strona: http://www.fakanaletterem.hu/
Jedzenie pyszne, no i tradycyjne węgierskie. Może nie jest jakoś szczególnie tania, ale naprawdę warto, można się porządnie i smacznie najeść, a i atmosfera fajna.

Restauracja ta znajduje się na pierwszym piętrze Nagyvásárcsarnok tuż przy Moście Wolności. Na tym samym piętrze w jednej z budek dają też niezłego lángosa Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
fvg, dobrze wiedzieć o tej budce, jakoś mi to umknęło Szeroki uśmiech jakość odpowiednia do ceny? Przez tą budkę wywołałeś u mnie pewną refleksję, a mianowicie czasami nie ma co szukać wspaniale wyglądających i wymyślnych restauracji, warto się rozejrzeć po małych, na pozór, nieciekawych knajpkach bo można tam naprawdę posmakować prawdziwie miejscowych smaków - przetestowane na własnej skórze w Hiszpanii Uśmiech Ale ostrzegam, bo w takich knajpkach można się też niemiło zdziwić, więc bądźmy czujni.
Odpowiedz
#6
Jeśli chodzi o te "restauracje z niższej półki" to pełna zgoda. Nawiasem mówiąc przypomniałeś mi tym postem o pewnej knajpie, która koniecznie musi trafić do tego spisu. Dziś już nie znajdę sił, żeby ją opisywać, ale jutro możecie spodziewać się krótkiej charakterystyki Uśmiech

Co do lángosa... ceny trochę wyższe - ta hala to jednak mocno turystyczne miejsce. A sam lángos smakował całkiem nieźle.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
Zgodnie z obietnicą, opiszę knajpę, o której wspominałem wczoraj.

Restauracja z zewnątrz wygląda bardzie niepozornie, wręcz słabo. Ale, jak zauważył Ovidiu, często ten zewnętrzny obraz nie świadczy o jakości serwowanych dań. Ile to już razy zdarzyło nam się wychodzić zdegustowanym z miejsca o pięknym wystroju? No, ale nie przedłużając...

Knajpa znajduje się nieopodal dworca kolejowego Keleti (na obrazku oznaczone jako: Keleti pályaudvar Oczko), na skrzyżowaniu Kerepesi út i Festetics György utca. Bar jest na samym rogu, od strony ulicy Festeticsa. Zielone, metalowe drzwi, za nimi schodki do piwnicy. Opis z takimi szczegółami, bo po prostu nie pamiętam nazwy tego miejsca. Z drugiej strony niewykluczone, że było to po prostu vendéglő Oczko Kuchnia typowo węgierska. Wszystko, co tam jedliśmy, a byłem tam dwa razy i próbowałem jedzenia od każdego z moich kompanów, było pyszne. Fakt, że byliśmy też bardzo głodni, ale nie można odmówić tamtejszemu kucharzowi kunsztu. Szczególnie w pamięć zapadła mi surówka: coś na kształt mizerii w occie, ale tak wspaniale doprawiona, że ciężko to opisać. Cen - jako, że zupełnie nie mam pamięci do cyfr, nie podam - ale w żadnym wypadku nie były one wysokie.

Całość połączona jest z piwiarnia, także na romantyczna kolację się to nie nadaje, ale dzięki temu panuje tam też specyficzny klimat. Mi osobiście bardzo odpowiadał. Osoby niepalące mogły trochę narzekać, bo gdzie piwo, tam i papierosy. Ale teraz, z racji obowiązującego od stycznia zakazu palenia w miejscach publicznych, nie powinno być z tym problemu.

Naprawdę gorąco polecam! Osoby niewybredne (jeśli chodzi o wystrój) i lubiące naprawdę smacznie zjeść na pewno się nie rozczarują.

Strzałką zaznaczam lokal na mapie:
[Obrazek: Przechwyt_rraxqra.PNG]

EDYCJA:

Podczas ostatniego pobytu w Budapeszcie znów wybrałem się w to miejsce. Knajpa przeszła generalny remont, zmieniło się też nieco menu. I, co najważniejsze a zarazem najsmutniejsze, jakość dań także. Zupełnie mi już nie smakowało.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#8
Polecam znakomitą knajpkę Red Peper
http://www.redpepper.hu/
Odpowiedz
#9
a coś więcej o niej?
Odpowiedz
#10
Po pierwsze jest świetnie połozona przy Visegradi utca druga przecznica w prawo idąc od Dworca Nyugati
Szent Istvan w kierunku Mostu Małgorzaty zaraz za rogiem .
Po drugie mozna zjeść swietne dania z min ryb oraz tradycyjne dania węgierskie .
Po trzecie przystępne ceny http://www.redpepper.hu/index.php?klikk=2
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Jak czytać rozkład jazdy, gdzie kupić bilety komunikacji miejskiej Waldek 5 13,306 11-08-2019, 10:30
Ostatni post: Sztasek
  Co, gdzie i jak ;) Andee` 20 18,439 01-03-2018, 12:00
Ostatni post: Aattaa
  Gdzie zostawić auto w Budapeszcie? xamriks 2 5,476 02-04-2014, 22:46
Ostatni post: andrasz
  Gdzie zjem lángosa w Budapeszcie? fvg 8 13,904 15-11-2013, 18:22
Ostatni post: Ranyjulek
  Hostel w centrum - gdzie zaparkuję swoje auto? jacek666b 4 4,968 22-07-2013, 17:38
Ostatni post: jacek666b



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości