Hajdúszoboszló
Witam

chciałbym się dopytać o atrakcje w okolicach Hajduszoboszlo

szczególnie mogące zainteresować małe dziecko (3 latka)

na razie planujemy wybrać się do
Hortobagy (puszta) - kolejka wąskotorowa, przejażdzka wozami lub inna opcja zwiedzania
Debreczyn - kolejka wąskotorowa, może ZOO, może Aquaticum

czy w okolicy możecie coś jeszcze polecić

Kolejne pytanie czy w Hajduszoboszlo jest targ/rynek z produktami sprzedawanymi przez lokalnych mieszkańców

Czy w okolicy są może jakieś winiarnie, ewentualnie czy w Hajduszoboszlo są jakieś przedstawicielstwa (sklepy firmowe z innych regionów) gdzie wino można zakupić nalewane z beczki lub oferują degustacje

z góry dziękuję za odpowiedz
Odpowiedz
Jeśli chodzi o Zoo to polecam Sóstó ZOO w Nyiregyhaza Sostofurdo‎ jest o wiele atrakcyjniejsze od tego w Debreczynie
Bazarek oczywiście jest, bardzo klimatyczny zawsze go odwiedzam jak jestem w tym mieście lubię tam robić zakupy a miejsc w którym można kupić wino w samym Hajduszoboszlo jest wiele
Odpowiedz
Witam !
mam kilka pytan, mianowice czy ktos orientuje sie jak dotrzec z lotniska w Debrecznie do Hajduszo, badz tez z lotniska do Debreczyna i z Debreczyna do Hajdu ?? planuje wakacje na Wegrzech i rozwazam rozne mozliwosci i potrzebuje dobrej rady... czy dobrym pomyslem jest spedzenie kilku dni w hajdu i pozniej wyjazd do budapesztu i z tamtad powrot czy poprostu jednodniowa wycieczka do Budapesztu mi wystarczy, jak to widzicie ? a moze ktos orientuje sie w cenach wypozyczenia auta ?
dzieki za kazda odp! dodam rowniez ze bylem w Hajdu za dzieciaka a na mysl o powrocie na Wegry az sie caly trzese z radosci hehe, w koncu plynie we mnie wegierska krew po dziadku , pozdrawiam.
Odpowiedz
Pamiętne to lotnisko - w ub.wieku, za czsów komuny funkcjonowało jako wojskowe układu warszwskiego pod tymczasowym patronatem sowickim Szeroki uśmiech było bardzo głośne i nieznośne.
bobelmc - Z lotniska dojedziesz do dworca autobusowego, dalej autobusem ... tak najprościej, Można też pociągiem, ale stacja kolejowa w Hajdúszoboszló trochę daleko od centrum. Z lotniska kursuje specjalny autobus (REPTÉRI AUTÓBUSZJÁRAT, Doberdó utca-Nagyállomás-Airport Debrecen), bilet kupisz u kierowcy (400...500 Ft). Pierwszy przystanek to dworzec kolejowy (Nagyállomás), drugi to dworzec autobusowy (Helyközi autóbusz-állomás). W ciągu dnia jest ok. 60 kursów Debrecen-Hajdúszoboszló.
Przed lotniskiem jest też przystanek autobusowy DKV, linia 44 kursuje do dworca kolejowego, 10 minut jazdy.
Dalej do wyboru: autobus, trolejbus, najsympatyczniejszy tramwaj Oczko bo jeździ na okrągło.
Odpowiedz
Orientuje się ktoś odnośnie dojazdu do Hajduszoboszlo....mianowicie interesuje mnie czy zakończyły się już remonty na Słowacji wzdłuż jeziora droga [15] - było tam jak dobrze pamiętam z 4 postoje na światłach Zmieszany

Dodam że trwały już dobre 2 lub 3 lata Oczko
Odpowiedz
(08-06-2015, 8:43)Nowacek007 napisał(a): Orientuje się ktoś odnośnie dojazdu do Hajduszoboszlo....mianowicie interesuje mnie czy zakończyły się już remonty na Słowacji wzdłuż jeziora droga [15]

Możesz jechać, jest OK, roboty ukończoo wub.roku. ... > czytaj też
Odpowiedz
Thumbs Up 
ok dzięki wielkie za odp. Piwo i ciekawy wątek Oczko

wnioskuję, po przeczytaniu podanego przez ciebie wątku, że "obwodnica" debreczyna teraz jest płatna ??? bo jeszcze w tamtym roku udawało się bez opłat Język
Odpowiedz
Od stycznia tego roku niestety już jest płatna nie tyle sama obwodnica co część autostrady z którą jest połączona obwodnica więc nie mając winietki trzeba uważać aby się tam nie wpakować a jadąc od Nyíregyházy łatwo przegapić zjazd na dawną drogę która prowadzi przez Debreczyn
Odpowiedz
(03-06-2015, 23:49)mayrek napisał(a): Kolejne pytanie czy w Hajduszoboszlo jest targ/rynek z produktami sprzedawanymi przez lokalnych mieszkańców

Jest bardzo fajny targ w centrum miasta, z tego co pamiętam nieczynny w poniedziałki. Na targu stoiska dla lokalnych sprzedawców jak i małe sklepiki.
Odpowiedz
Witam,

jedziemy 25.07 na tydzień, rodzinnie

jakie są ceny karnetów tygodniowych na baseny wraz z korzystaniem ze zjeżdżalni i co obejmują konkretnie, bo nie mogę odnaleźć żadnych rzeczowych informacji, rodzina 2+2

z góry dziękuje za info
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,748 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Gdzie z dzieckim do lekarza w Hajduszoboszlo? Tomeq 11 4,446 13-02-2022, 9:49
Ostatni post: Tomeq
  Hajduszoboszlo kowcio 22 10,882 29-04-2021, 11:42
Ostatni post: Sztasek
  Camping w Hajduszoboszlo rsobka 215 169,030 11-08-2019, 23:01
Ostatni post: Lendio
  Tanie noclegi w Hajduszoboszlo Dbest 26 23,906 16-07-2018, 14:58
Ostatni post: maj0nez



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości