Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie
(08-05-2015, 22:39)Shinzon napisał(a): Witam. Mam taki mały problem. Będę wracać pociągiem z Belgradu. Pociąg ma przyjazd 19:54, natomiast odjazd jedynego bezpośredniego pociągu do PL jest od 20:05. ...

Ten pociąg z Belgradu rzadko się spóźnia... kilka razy jechałem nim z Suboticy Uśmiech , przyjeżdżał o czasie - na przesiadkę miałem czas.
Polecony "pensjonacik" jest niewielki, jeśli chcesz mieć "pewny nocleg", polecam wcześniej zrobić rezerwację.
Odpowiedz
Kocsis Szálló
Byłam z koleżanką także polecam Uśmiech
Odpowiedz
Tak tu wszyscy ochoczo polecają ten hotel Kocsis Szálló...
A jak jest:

- mieszkańcy hotelu... mam wrażenie, że ten budynek to nie tylko hotel ale na wyższych piętrach mieszka bardzo dużo ludzi na stałe, ludzi zazwyczaj bez zębów, bardzo intensywnie palących najtańsze papierosy wprost na wejściu do budynku (w środku palić nie wolno), ludzi brudnych, bardzo biednych, prawdopodobnie pracujących na czarno w jakiejś najpodlejszej profesji, ludzie których na ulicy omijamy szerokim łukiem a w Kocsis Szálló jeździmy sobie z nimi windą. Chwilami można się poczuć jak w noclegowni dla bezdomnych. Jest dziwnie, miałem wrażenie, że jesteśmy jedynymi turystami w tym budynku, a cała reszta to.... noclegownia? hotel robotniczy?.... No ale jest tanio.
- brak kuchni, no dobra jest pomieszczenie, które się tak nazywa ale oprócz szafek i blatów nie ma tam NIC, ani talerzy, ani kubków, ani czajnika do podgrzania wody (!), ani nawet ucha od garnka! Kuchni nie ma.... Problemem jest zrobienie sobie herbaty. No ale jest tanio.
- pokój trzeba mocno wietrzyć, sprzęty poniszczone... tanio.
- łazienka, umywalka z pociągu, połamana miska prysznicowa, tynk odchodzi ze ścian, no ale jest tanio.
- na stronie internetowej napisali, że jest internet i inne bajery... bzdura, internetu nie ma a monitor od komputera ogólnie dostępnego jest oblepiony tłuszczem jak większość rzeczy.
To już nie są nawet warunki akademików.

Bardzo nie polecam, naprawdę warto dołożyć trochę pieniędzy i jak już jedziemy na wakacje, te wyczekane wakacje na które zbieraliśmy kasę cały rok to lepiej pożyć kilka dni w bardziej ludzkich warunkach. Obsługa nie jest ani miła ani niemiła. Było dziwnie.
Odpowiedz
Może są dwa wigwamy Koczisa? Adresy na pewno się zgadzają? Oczko
Odpowiedz
Witam, znalazłem dosyć tani nocleg w Terminus Hostel http://www.booking.com/hotel/hu/terminus-hostel.pl.html
2-osobowy pokój, 3 nocki za ok. 176 zł. Dosyć tanio biorąc pod uwagę że wybieramy się do Budapesztu w sierpniu Szeroki uśmiech Oglądając zdjęcia z zewnątrz mam jednak małe obawy, położenie też nie jest ciekawe. Może ktoś zna ten hostel i mógłby coś więcej o nim opowiedzieć? Oraz czy nie byłoby problemu z dojazdem (metro etc.) ?
Odpowiedz
(30-06-2015, 13:03)Dankos napisał(a): ... Oraz czy nie byłoby problemu z dojazdem (metro etc.) ?

Pod Váci ut. leci 3 linia metra czyli OK.

Co do miejscówki, obejrzyj najgorsze zdjęcie i załóż że nie będzie lepiej.
Sama XIII dzielnica (Újlipótváros) to średni pomysł na nocleg i parkowanie aut.
Odpowiedz
Pisałem o tym noclegu w innym temacie
Color Panzió
1158 Budapeszt, József Attila utca 11/B, Węgry
Rezerwowane przez booking.com ,wychodzi jakieś 110zł za 2 osobowy pokój.
Niby daleko od centrum ale bardzo prosty i szybki dojazd czy to za dnia czy nocą.
Dzielnica domków jednorodzinnych - bloki dopiero na końcu ulicy, czyli okolica spokojna.Z 500 metrów do przystanku, trochę dalej Spar otwarty do 21(w niedziele zamknięty).

Sam budynek wygląda tak
[Obrazek: scbeb5.jpg]

Właściciel pozytywny, zna angielski - parking za zamkniętą bramą.Pokój w miarę przestronny, duże wygodne łóżko, płaski tv, ubikacja i wanna w pokoju + chyba suszarka do włosów, szybkie wifi i klima(ale ponoć nie we wszystkich pokojach, więc warto wcześniej uzgodnić / zarezerwować sobie pokój z klimatyzacją). Jest też obok wspólna kuchnia, za dodatkową opłatą można wykupić sobie śniadania.
Stosunek jakość cena jak dla mnie ok - szczególnie jak ktoś jest autem bo wiadomo że parkowanie w Budapeszcie do najtańszych nie należy a zostawianie auta po za strefą nie jest zbyt dobrym wyjściem
Odpowiedz
Ja rok temu w maju byłem u Aniko. Rezerwowałem nocleg przez stronkę airbnb.pl, gdzie dostałem zniżkę na 1. podróż 81 zł ;-) Historia jest bardziej złożona bo zarezerwowałem sobie nocleg gdzie indziej, ale 3 dni przed wyjazdem anulował mi gospodarz rezerwację, gdyż miał jak to nazwał kontrolę z "urzędu kominiarskiego" i nie dopuścili mieszkanie do wynajęcia. Przez co lekko byłem zdenerwowany, że 3 dni przez wyjazdem nie mam noclegu, ale chwilę później airbnb zwrócili mi całość wpłaconych pieniędzy, plus jako zadośćuczynienie dali mi dodatkowo 100% kwoty którą mi zwrócili. Także wycieczkę miałem prawie za darmo do Budapesztu Uśmiech

https://www.airbnb.pl/rooms/2871674

Gospodarzem jak wspominałem jest Aniko, bardzo miła i młoda dziewczyna. Swobodnie można porozumieć się z nią po angielsku. Jest bardzo miła, doradza gdzie można się wybrać, pyta jakie mamy plany na zwiedzanie itp Uśmiech Mieszkanko jest dla dwóch osób, jest 1 duży pokój w którym jest łóżko małżeńskie a obok sofa, na której zmieściłaby się jedna osoba jeszcze w razie czego.
Ulica - József körút, róg ulicy Rakoczi ter (obok stacji metra).

Polecam jeśli ktoś się zastanawia Uśmiech
Odpowiedz
Dzień dobry! Jestem Nikolett z Budapesztu, przewodniczką, i organizuję nocleg i programy dla grup i klientów indywidualnych. Na stronach nie ma wielu noclegów, tylko kilka do pokazania, raczej zajmuję się z noclegami na żywo- jak jest zapytanie, poszukam najbardziej odpowiedni. Zapraszam serdecznie! +36 70 433 59 17 (oddzwonię)
Odpowiedz
Witam wszystkich serdecznie!
Planujemy z rodziną wybrać się do Budapesztu i potrzebujemy noclegu od 3 do 5 sierpnia. Jest nas 4 osoby + pies owczarek niemiecki.. Ma ktoś z Was informacje, gdzie mogą nas przyjąć z dużym pieskiem? Szeroki uśmiech
Warunki w zasadzie nie grają tutaj roli, a cena przydałaby się w miarę niska Uśmiech pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 282 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 290 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 555,716 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,808 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 312 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości