Noclegi nad Balatonem
Oby tylko nie doszło do kolejnej wojny secesyjnej Północ-Południe !Szeroki uśmiech
Odpowiedz
@HelkaTours: dlatego pisałem, że najlepiej jechać wzdłuż i coś można wybrać co kto lubi. Wszystko zależy od preferencji. Btw Balatonlelle ma nie tylko tą piaszczystą plaże, o której wypominasz i to płatną bo plaża od mariny na południe jest chyba jedną z najdłuższych i najszerszych jakie można spotkać na południu. Być może miejscowość jest ospała jak piszesz ale wg mnie w porównaniu do Balatonboglar ma lepszy i większy wybór restauracji, sklepów i kawiarenek. Poza tym właśnie z uwagi na długą plażę można tam znaleźć miejsca, gdzie nie ma tłumów o co w Boglar w sezonie np. dość trudno.
Odpowiedz
(30-04-2014, 13:49)makgajwer napisał(a): ...najlepiej jechać wzdłuż i coś można wybrać co kto lubi... Balatonlelle ma nie tylko tą piaszczystą plaże, o której wypominasz i to płatną bo plaża od mariny na południe jest chyba jedną z najdłuższych i najszerszych jakie można spotkać na południu. Być może miejscowość jest ospała jak piszesz ale wg mnie w porównaniu do Balatonboglar ma lepszy i większy wybór restauracji, sklepów i kawiarenek. Poza tym właśnie z uwagi na długą plażę można tam znaleźć miejsca, gdzie nie ma tłumów o co w Boglar w sezonie np. dość trudno.
Plaże nad Balatonem są trawiaste, tych jest większość. Osobiście odpoczywam (kilka dni na początku sierpnia) w okolicach Fonyód. Obecnie dojazd lekko utrudniony (usuwisko ściany lessowej na krajowej 7), ale da się objazdem... Nawet w okresie wakacyjnego najazdu turystów tutaj są zawsze wolne miejsca (pokoje) noclegowe, nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem kwatery, wyżywienie tanie i smaczne. Balaton za ogrodzeniem. Uśmiech
Odpowiedz
Witam wszystkich, jako, że jestem tu nowy, pozwolę sobie siebie przedstawić, mam na imię Krzysiek i razem z rodzinką chcemy spędzić pierwsze wakacje za granicą. Mój wybór padł na Węgry i oczywiście Balaton.

W podróż wybieramy się z Legionowa samochodem. Zabieram ze sobą żonę, dwójkę dzieci (3 i 6 lat) oraz dziadka i babcię, czyli jadą cztery dorosłe osoby i dwójka dzieci.

Nie wiemy jeszcze do jakiego miasta się wybrać. Fajnie by było, żeby w mieście tym trafić na plażę z łagodnym zejściem i taką, żeby choć trochę piasku miała choć to nie jest warunek (chodzi o dzieci). Wieczorami chcemy zostawić dzieci z dziadkami, a sami udać się do jakiegoś baru czy dyskoteki.

Jak to jest z noclegami, ktoś ma może jakiś konkretny i sprawdzony namiar?

Trochę boję się o barierę językowa (niemieckiego nie znam w ogóle, a węgierski ledwo ledwo ;-) , czy po angielsku idzie coś tam załatwić?

Jeśli chodzi o pogodę, to chyba pewniejsza jest niż nad Bałtykiem?

Aha, planowany termin przyjazdu od 14.07.2014 na tydzień.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi ;-)
Odpowiedz
Jeszcze jedno, fajnie byłoby, gdyby docelowe miejsce wypoczynku było niedaleko jakiś basenów termalnych.

Chyba zaczynam wydziwiać... ;-)
Odpowiedz
djkrzychoo - ...polecam okolice Keszthely... termy masz w Hévíz i Balaton blisko Uśmiech
Odpowiedz
Dzięki Sztasek! Lokalizacja faktycznie ciekawa, teraz tylko znaleźć kwaterę. Trochę boję się w takim składzie "jechać w ciemno", hehehe
Odpowiedz
(05-05-2014, 18:49)djkrzychoo napisał(a): ...teraz tylko znaleźć kwaterę. Trochę boję się w takim składzie "jechać w ciemno"...
najpierw kwatera... masz konkretne plany odnośnie wyżywienia - myślę, że najlepiej wynająć domek w cichym miejscu, zgiełk nie służy ani dzieciom, ani dziadkom Zarumieniony *coś wiem na ten temat, bo mamy piątkę wnuków Uśmiech *
Oto moja propozycja > Gyenesdiás > POPATRZ NA TEN DOMEK
Odpowiedz
(05-05-2014, 11:39)djkrzychoo napisał(a): Fajnie by było, żeby w mieście tym trafić na plażę z łagodnym zejściem i taką, żeby choć trochę piasku miała choć to nie jest warunek (chodzi o dzieci). Wieczorami chcemy zostawić dzieci z dziadkami, a sami udać się do jakiegoś baru czy dyskoteki.

A ja bym w takim mieszanym składzie polecała Siófok, bo można mieszkać w cichym miejscu odpowiednim dla najmłodszego i najstarszego pokolenia, a jednocześnie nie zabraknie wieczornych rozrywek dla Was. Albo Zamárdi.

Tu są dwie siófockie plaże dla dzieci:

Piaszczysta plaża dla dzieci

Piaszczysta plaża dla dzieci w centrum Siófok

W Siófok jest aquapark, w którym nie brak atrakcji dla dzieci, są też baseny termalne:

Park Wodny Galérius

Wody termalne ze względu na swe silne działanie lecznicze nie są wskazane dla dzieci. We wspomnianym Hévíz dzieci do 12 lat nie mają wstępu na kąpielisko termalne, dla nich są osobne baseny ze zwykłą wodą.

Jeśli chodzi o konkretne miejsce zakwaterowania, to musiałabym mieć więcej informacji, przede wszystkim co do ceny i wymaganego standardu. Proszę się do mnie odezwać na maila: kociuba@helkatours.hu

pozdrawiam,
Kasia Kociuba
Odpowiedz
a ja polecam szbadisosto to tez siofok tylko cisza i spokój a jak sie chce poszalec to 4km i siofok
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędkowanie nad Balatonem Ovidiu 77 99,886 28-04-2024, 8:33
Ostatni post: Sztasek
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 862 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,710 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,969 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,182 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości