Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Witam serdecznie. Wybieram się z Kielc do Budapesztu (pierwszy raz na Węgry) i to forum bardzo mi pomogło w wyborze trasy. Reasumując najlepszą opcją jest trasa przez Słowację : Trzciana - Ruzomberk - Banska Bystrzyca - Zwolen - Sahy . Chciałem się upewnić już na 100% czy trasa do której wklejam link poniżej nie wymaga kupowania winiet na Słowację jak i Węgry.Oczywiście wiem o odcinku Banska Bystrzyca - Zwolen (ominięcie odcinka płatnego) Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Trasa: po otwarciu linka zaznaczyć unikaj autosrad i opłat wtedy ukaże się w/w trasa
https://www.google.pl/maps/dir/Kisfaludy...b1!2b1!3e0
Odpowiedz
Witaj,ja zawsze jeżdżę trasą z Żor gdzie mieszkam na Cieszyn ,Żilina, Prewidza potem jadę na Nitrę ale w Velke Uherce skręcam na Zlate Moravce,potem Vrable ,Surany i wylatuję w miejscowości Bajc na drodze w lewo do Komarno a stamtąd przez most na Dunaju jadę na Tatabanya Biscke do Budapesztu tylko tu trzeba uważac żeby nie wjechać na autostradę Gyór -Budapeszt.Te drogi są wolne od opłat,pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
A nie lepiej jechać przez Kraków , Chyzne to o wiele krótsza trasa.
Odpowiedz
Witaj,tą trasą o której piszesz jechałem tylko raz i dla mnie do Żor była zdecydowanie dłuższa, decyzja należy do Ciebie ja tą trasą którą Tobie zaproponowałem jeździłem co tydzień albo dwa przez 3 lata pracy na Węgrzech i powiem że na tej trasie było mało policji . Przestrzegam o ostrożnej jeździe zgodnej z przepisami bo za to się zwłaszcza na Słowacji Polaków karze , pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
Z Żor to owszem z Kielc już nie ,ja również moze nie co tydzień ale kilka razy na kwartał pokonuję trasę Budapeszt - Kraków bez problemu unikam tylko zimą piątku i niedzieli.
Odpowiedz
(13-03-2015, 8:56)andriu50 napisał(a): Przestrzegam o ostrożnej jeździe zgodnej z przepisami bo za to się zwłaszcza na Słowacji Polaków karze , pozdrawiam serdecznie.

Dorzucę jeszcze od siebie, że na Słowacji naprawdę powinno mieć się zapięte pasy - Słowacy bardzo lubią wystawiać mandaty za pasy Polakom - true story, niestety.
Odpowiedz
Jadąc tranzytem przez cały kraj na pewno nie zaszkodzi zapiąć pasów. Ja zaś dostałem już dwa mandaty i cztery punkty (dwa już przedawnione) za niemanie pasów w mieście, przy prędkości 20km/h. Dalej nie zapinam, pipek ostrzegawczy wyłączyłem. Dlatego popieram Korwina Mikkego w zakresie dowolności pasów i likwidacji ZUSu.
Odpowiedz
coś się zmieniło na Węgrzech w kwestii pasów? Jeszcze kilka lat temu na pewno w tym kraju nie było obowiązku zapinania pasów w obszarze zabudowanym.

Ja co prawda pasy zawsze zapinam (kwestia przyzwyczajenia), ale też nie lubię środków przymusu stosowanego przez państwo, które udaje, że się o nas troszczy...
Odpowiedz
(14-03-2015, 21:47)eplus napisał(a): ... popieram Korwina Mikkego w zakresie dowolności pasów i likwidacji ZUSu.

Przy pierwszym wypadku (czego nie życzę!) przestaniesz popierać zarówno dowolność jak i likwidację.
Odpowiedz
(16-03-2015, 13:00)Pudelek napisał(a): Ja co prawda pasy zawsze zapinam (kwestia przyzwyczajenia), ale też nie lubię środków przymusu stosowanego przez państwo, które udaje, że się o nas troszczy...
Troszkę zeszliśmy z tematu Szeroki uśmiech , ale dorzucę, że państwo, obywatele i ZUS zyskaliby znacznie więcej, gdyby wprowadzono obowiązek chodzenia w czapkach na uszy przy temperaturach poniżej zera. A ludzie nie lubią środków przymusu, stąd chyba fascynacja Bałkanami, Rumunią, Mołdawią.... gdzie tego państwowego nadopiekuńczego przymusu chyba jest trochę mniej. Szeroki uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,015 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,924 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 33 gości