Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(07-08-2015, 21:28)maj0nez napisał(a): Jadąc od granicy Barwinek w kierunku Svidnika musimy przejechać przez Svidník? Tamta R4 jest płatnym odcinkiem?

Dla aut o masie < 3,5T obwodnica "R4" jest gratis.
Odpowiedz
(06-08-2015, 17:12)Simon napisał(a):
(06-08-2015, 15:00)Stasiu_niggas napisał(a): Witam. Mam takie pytanko. Czytałem ostatnio na że od lipca 2015 będzie można kupić winietę na Słowację przez internet. Czy to jest prawda? Jeżeli tak to proszę o link do strony, bo ja nie mogę znaleźć.
Pzdr

Strona: http://dialnicnenalepky.sk/en/types-of-vignettes ( Flaga brytyjska ).

Wydaje mi się, że to coś a la e-matrica. Albo trzeba wydrukować winietę, która przyjdzie do nas mailem... nie wiem Zdziwiony, z winiet na SK nie korzystam.
Jeśli czegoś nie wiesz to powstrzymaj się od udzielania rad, bo możesz komuś krzywdę zrobić.

1. To nie jest e-matrica, tylko normalna "nalepka" na szybę
2. "nie do zahraničia" pojawia sie napis przy wybraniu np. miesięcznej. Nie muszę chyba tłumaczyć, że to oznacza iż do Polski można kupić tylko roczną (tak jak pisał Komarek).
3. To nie jest ani szybko (przyjdzie pocztą), ani wygodnie (chyba poleconym -> odbiór na poczcie), ani tanio - do rocznej za 50 EUR trzeba dopłacić za wysyłkę. Nie pamiętam dokładnie (próbowałem to wyklikać już parę miesiecy temu), ale chyba 6 EUR
Odpowiedz
(07-08-2015, 16:39)Komarek napisał(a): Wg koleżanki Słowaczki za granicę można zamówić tylko roczną winietę (po dostarczeniu pocztą nakleja się ją tradycyjnie na szybę).
10-dniowe i miesięczne tylko do kupienia na stacjach.
Można zamówić każdą winietkę na SK, ale przez stronę -> https://www.tolltickets.com/
Trzeba dodać opłatę za przesyłkę 2,2 EUR.
Winietka przychodzi listem poleconym. Do mnie list dotarł równo po 6-ciu dniach od wykonania płatności kartą.
Za miesieczną bank policzył mi 70,5 zł.
Dodam że można zamówić teżczeską/autryjacką - opłata za przesyłkę jak się zamawia więcej winien bez zmian tj. 2,2 EUR.
Odpowiedz
Wracając z Budapesztu warto zamiast pchać się na Vac, Sahy, Zvolen pojechać przez Ostrzyhom i Parkany (Sturovo). Fenomenalne widoki. Oczywiście obowiązkowy przystanek przy katedrze oraz po drugiej stronie Dunaju i przy pomniku Sobieskiego. Potem na Levice i ekspresówką szybko docieramy do Bańskiej Bystrzycy.
Odpowiedz
Hej. Jadąc nad Balaton chciałbym zatrzymać się w Tatralandii na cały dzień. Czy ktoś podeśle jakąś w miarę niedrogą kwaterę w pobliżu aquaparku (na jedną noc dla 2 dorosłych i 2 dzieci). A może jednak jechać w ciemno i szukać na miejscu lepiej? Z góry dzięki za wszelkie informacje Uśmiech
Odpowiedz
(19-08-2015, 8:33)Stasiu_niggas napisał(a): Hej. Jadąc nad Balaton chciałbym zatrzymać się w Tatralandii na cały dzień. Czy ktoś podeśle jakąś w miarę niedrogą kwaterę w pobliżu aquaparku (na jedną noc dla 2 dorosłych i 2 dzieci). A może jednak jechać w ciemno i szukać na miejscu lepiej? Z góry dzięki za wszelkie informacje Uśmiech

http://www.tatralandia.sk/pl/?clanok=13
Odpowiedz
(19-08-2015, 8:33)Stasiu_niggas napisał(a): ...jakąś w miarę niedrogą kwaterę w pobliżu aquaparku...
W "pobliżu Tatralandi" masz tylko kwatery aquqparku (drogie). Najbliższe kwatery prywatne masz w Liptovska Ondrasova lub Liptovsky Trnovec. W Trnovcu masz dodatkowo kamping z domkami. Niestety w sezonie wynajmowane są na minimum tydzień, ale można by spróbować może wynajmą. Najłatwiej popytać w Ondrasovej o nocleg (np. w sklepie). .
Odpowiedz
Na trasie Chyżne...Sahy w 7. miejscach prace drogowe. Planowane ukończenie robót do końca października 2015 r.
Odpowiedz
Wtorek, 15. września, godz. po 22.oo, Barwinek. Podwójna kolejka tirów. Dojazd autem osobowym do przejścia granicznego trwał ok.15 minut. Nikt mnie nie zatrzymywał. Kolejka tirów nie straszna, gorzej było na pierwszej mijance na Słowacji... przede mną i za mną ciągniki siodłowe i stoimy czekając na zielone. Dopiero na 3 lampie przejechałem. Wiadomo, że zamknięta jest droga na Koszyce i cały ruch skierowano na drogę nr.15.
Lato i ciężarówki zrobiły swoje. Ta niedawno odremontowana droga od krzyżówki za Svidnikiem (Koszyce-Stropkov) jest pełna dziur i wyboi... masakra. Tak jest gdzieś do wioski Holčíkovce...
W Krajnej Polanie odbiłem na Havaj... drogą da się jechać, spotkałem wielu jadących z przeciwka. Trasę od Barwinka do Satoraljaujhely pokonałem w 3,5godziny jadąc ciągle. Zwierzyny multum, po obu stronach drogi Słowacy rozciągnęli przewody "elektrycznego pastucha", ale mimo to pośrodku drogi spotkałem jelenie, sarny i przepięknego łosia, kilka lisów i borsuków. Myślę, że w dzień jadąc po drodze nr.15 to całkowita porażka.
Za Trebiszowem jazda po trasie, są dwie mijanki - ruch wahadłowy.
Jadącym od Barwinka do węgierskiej granicy cierpliwości życzę.
Odpowiedz
(19-08-2015, 8:33)Stasiu_niggas napisał(a): Hej. Jadąc nad Balaton chciałbym zatrzymać się w Tatralandii na cały dzień. Czy ktoś podeśle jakąś w miarę niedrogą kwaterę w pobliżu aquaparku (na jedną noc dla 2 dorosłych i 2 dzieci). A może jednak jechać w ciemno i szukać na miejscu lepiej? Z góry dzięki za wszelkie informacje Uśmiech

Fajne kwatery są też w Liskovej k. Ruzomberoka Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 91 97,269 2 godzin(y) temu
Ostatni post: Mamut
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,866 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 652 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,073 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,373 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 39 gości