Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
A wersja hard to K.Polana-Staskovce-Havaj-Olka-Zalobin-Kucin-Kladzany-Sacurov i dalej główną na S-ujhely. Plan kolegi Mamuta.
Odpowiedz
Hej, jestem w Budapeszcie ale juz wiem ze popelnilem blad. Wydrukowalem sobie mape z droga bezplatna do samego Budapesztu ale przed samym miastem chyba zle zjechalem, w kazdym badz razie mijalem Video Control a winiety nie mialem. To juz oznacza mandat tak? Nie da sie nic wskorac?

Jechalem przez Chyzne, Namiestow 78, Drawskie Podzamcze, 59, Dolny Kubin 59, Banska Bystrzyca 59, Zvolen 69-66, za miejscowoscia Dudince jechalem droga numer 2, potem przez Vac i pozniej chyba popieprzylem drogi. Wracajac lepiej wykupic winiety? Jaka czeka mnie kara? Z tego co widzialem na drodze m1 albo M3 widzialem jedna Video Control.
Odpowiedz
Video-Control (półbramka) musiałeś minąć w miejscowości Szendehely-Katalinpuszta na drodze nr.2 jadąc od granicy. Zjazd w kierunku Vac masz na 48 km drogi nr.2 w prawo. Skoro jechałeś przez Vac, więc oczywiście mam nadzieję że nie wjechałeś na płatną M2 - wjazd na ten płatny odcinek jest b.dobrze oznakowany.
Odpowiedz
Cos czuje ze wlasnie tamtedy jechalem.. Jak bardzo mam przesrane?
Odpowiedz
(18-05-2016, 22:56)Mysior1 napisał(a): Cos czuje ze wlasnie tamtedy jechalem.. Jak bardzo mam przesr...?

Po pierwsze myślę, że można dobierać słowa w sposób bardziej finezyjny.
Po drugie wszelkie informacje o winietkach znajdziesz na naszym forum - wystarczy cierpliwie poczytać.
Z uwagi na to, że masz problemy "trawienne" podaję link do broszury o winietach na Węgrzech po polsku : https://www.nemzetiutdij.hu/files/docume...ra_POL.pdf
Czytaj do cierpliwie końca.
Na pytanie czy masz kupić teraz winietę znasz odpowiedź jedynie Ty.
Jeśli planujesz jazdę drogami płatnymi to musisz przed wjazdem na nie posiadać winietę.
Odpowiedz
Ponioslo mnie, dzieki za informacje.

Teraz mam pytanie jakies jest prawdopodobienstwo ze przysla mi mandat do zaplaty? Ktos mial taka sytuacje i nie dostal czy do kazdego konsekwentnie wysylaja powiadomienia?
Odpowiedz
Jeśli byś trochę poczytał forum a nie tylko zadawał pytania to byś wiedział ze nie Ty pierwszy wjechałełes na płatny odcinek bez winietki Uśmiech Po tamtych wakacjach dużo takich szczęśliwców było którzy po powrocie do domu w skrzynce znaleźli mandat do zaplaty
Odpowiedz
(19-05-2016, 10:06)Mysior1 napisał(a): ... jakie jest prawdopodobienstwo ze przysla mi mandat do zaplaty? Ktos mial taka sytuacje i nie dostal czy do kazdego konsekwentnie wysylaja powiadomienia?

Nie panikuj, tylko myśl... o ile dobrze pamiętam, to na trasie od granicy Hont-Parassapuszta do obwodnicy Budapesztu stoją dwie bramki (jeśli nie tak, niech ktoś poprawi): jedna w miejscowości Szendehely-Katalinpuszta na krajowej nr.2 - to jest teren zabudowany. Druga bramka jest już na płatnej M2 na wysokości Dunakeszi, przed stacją Shell - 17 km od Budapesztu. Są też tzw. lotne punkty kontroli, to auto po prawej stronie i zawsze oznakowane migającą żółtą lampą. Takie punkty kontroli można spotkać na każdej krajowej drodze. Skoro piszesz, że jechałęś przez Vác, to mogłeś jechać poprawnie zjeżdżając z drogi nr.2 zjazdem na 48 km (droga nr.2 i droga nr.12) lub wjechałeś na M2 i zjechałeś na pierwszym zjeździe z tego płatnego odcinka.
Nie piszesz, czy zjazd z drogi krajowej był zwykły typowy dla zwykłych dróg, czy zjazd w prawo był oznakowany jak na autostradach, ekspresówkach.
Prawdopodobieństwo to 100% ... o ile jadąc bez "opłaty po płatnym odcinku" zostałeś zarejestrowany przez system.
Odpowiedz
Witam. Przypadkiem przejechaliśmy drogą R4 z KOszyc na Wegry, nie oplacajac winiety slowackiej tylko wegierską, Wyczytałam,że mandatu należy się spodziewać, kwoty są od 100e wzwyż, Jechalismy w czwartek, jutro powrot, czy oplacenie dziś winiety elektronicznie cos pomoze? pozdro z Hajduszoboszlo Uśmiech
Odpowiedz
Obawiam się że już nic nie pomoże ale jeśli macie zamiar wracać tą samą drogą to lepiej opłacić żeby dwa mandaty nie przyszły Uśmiech Najlepsza trasa omijając płatne odcinki Barwinek -Svidnik-Stropkov-Vranov-Trebisov-Slovenskie Nove Mesto- Tokaj- Nyireghaza-Debreczyn-Hajduszoboszlo
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 91 97,357 02-05-2024, 19:37
Ostatni post: Mamut
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 495,174 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 654 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,074 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,381 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 42 gości