Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem „świeży” na Forum Węgierskim dlatego witam wszystkich serdecznie.
Wybieram się (pierwszy raz ) do Hajduszoboszlo 21 sierpnia, nie będę omijał płatnych dróg. Wybrałem trasę:
https://www.google.pl/maps/dir/Jurg%C3%B...47.4435369
Jeżeli ktoś ze stałych bywalców ma jakieś praktyczne uwagi to chętnie wysłucham.
Moje pytanie jednak dotyczy winiety węgierskiej, czy przed wjazdem na płatny odcinek drogi ( po stronie Węgierskiej) kupię winietę, czy może być z tym problem. Wiem, że od jakiegoś czasu funkcjonują e-winiety. Czy raczej kupić przez WWW?
Pozdrawiam
R
Odpowiedz
Winietkę węgierską kupisz na samym przejściu granicznym Słowacko-Wegierskim w budynku po prawej stronie wcześniej jest taki niebieski kontener z napisem winiety ale to Słowacy i maja wyższe ceny na węgierskie autostrady
Odpowiedz
Rozumiem, dużą mają "górkę"?
A może gdzieś dalej można kupić?

R
Odpowiedz
Najlepiej kupić w tym domku co już pisałem to jest węgierski punkt i tam zrobisz opłatę cena 10 dniowej 2975ft a sto metrów wcześniej Słowacy kasują 15 euro
Odpowiedz
Ok. Dziękuję. Czyli w pierwszym budynku po prawej stronie za niebieskim kontenerem (Słowackim, z napisami winiety)
Odpowiedz
"Sztasek" dzięki za podpowiedź ,teraz to już wogóle mam mętlik jak jechać Język
Jadę do Siofok lub okolica na jakiś kamping -może jakiś polecacie pod namiot z dziećmi. Druga sprawa dotyczy internetu ,czy można kupić jakąś kartę pre-paid np 10GB ma ktoś jakieś doświadczenie ,np.jaka sieć ma tam najlepszy zasięg i jest najmniej problemów.
Odpowiedz
Jak kończy się ekspresowka najpierw będzie kontener z vinietami a kawałek dalej po tej samej prawej stronie murowany budynek to właśnie w tym budynku zrobisz opłatę za węgierskie autostrady Napewno znajdziesz no tam nie ma zawiele budynków Uśmiech
Odpowiedz
(02-08-2016, 13:29)wojti76 napisał(a): Jak kończy się ekspresowka najpierw będzie kontener z vinietami a kawałek dalej po tej samej prawej stronie murowany budynek to właśnie w tym budynku zrobisz opłatę za węgierskie autostrady Napewno znajdziesz no tam nie ma zawiele budynków Uśmiech

a może zapodał byś obraz z google street Uśmiech ...

Co myślicie o takiej trasie ? https://www.google.pl/maps/dir/Be%C5%82c...46.9090603
Odpowiedz
(02-08-2016, 11:29)Komarek napisał(a):
Cytat:Jeśli pora jest taka, że spodziewamy się dużego ruchu w Bratysławie, to jak najbardziej się ten skrót opłaca

imo nawet najwiekszy ruch na d1 pod bratkiem nie zrekompensuje jazda po drodze 64 na odcinku nitra - komarom
tam po prostu trwa polowanie na rejestracje pl i dotyczy to osobowek nie duzych
ale jak kto woli Oczko

Ale ja nie proponowałem trasy po drodze 64.
Trasa którą proponowałem na 100% w dzień jest szybsza niż autostradą.
Co innego w nocy - ja nie jeżdżę na złamanie karku po bocznych drogach i w ciemnicy, wtedy autostrada (jak jest pusta) będzie lepsza.
Odpowiedz
Odnośnie Węgierskiej winiety to przed chwilą kupiłem ja przez https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ proste jak pier.... i spokojna głowa , a nie szukanie budek stacji itp. tworów Uśmiech instrukcja w PL jest na stronie http://vadimpacajev.com/winiety-drogowe-...-i-za-ile/ Płaciłem kartą Jak by ktoś miał problem z rejestracja to mogę coś podpowiedzieć ,ale strona jest po angielsku więc .... jak tego ktoś nie ogarnie to na stacji się na pewno nie dogada Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,006 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,923 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 36 gości