Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(04-08-2016, 12:23)Sztasek napisał(a):
(04-08-2016, 12:11)wlodarczyk.m napisał(a): ...Jadę niebawem do Rumunii - wszędzie tj. Słowacja, Węgry i Rumunia wykupiłem przez strony www obowiązkowe winiety. Nie rozumiem tylko jednej kwestii.
Czy oprócz wykupionej winiety (Słowacja i Węgry) muszę jeszcze płacić dodatkowo za przemieszczanie się po autostradach. Trasa PRESZOW - KOSZYCE - MISZKOLC - DEBRECZYN - ORADEA (RO). ...

... a jak jedziesz do tego Preszowa ?

od strony Kielc - Mniszek nad Popradem - lub Konieczna - Becherov .
Odpowiedz
Bywały kiedyś problemy z kupnem winiety na granicy? Bo w Bułgarii zdarzyło mi się jechać kilkanaście km do najbliższego miasteczka na stację...
Odpowiedz
(04-08-2016, 12:41)Sztasek napisał(a): wlodarczyk.m - skoro masz w głowie mątlik, to jeszcze dokładka ... nie zapomnij na granicy rumuńskiej wykupić "ro-winietkę". W Rumunii korzystanie z autostrad i głównych dróg ruchu jest płatne. !
Opłata za samochód osobowy: 7 dni - 3 €, 30 dni - 7 €

Sztasek - do Rumunii też kupiłem przez stronę www- wszędzie dosyć prosto się to załatwia. W przypadku Rumunii nie miałem wątpliwości. Dzięki za sugestię.
Pozdrawiam
.
Odpowiedz
(04-08-2016, 12:23)Sztasek napisał(a): ... a jak jedziesz do tego Preszowa ?

(04-08-2016, 12:44)wlodarczyk.m napisał(a): od strony Kielc - Mniszek nad Popradem - lub Konieczna - Becherov .

Po drodze bedziesz miał mijanki na obu trasach po słowackiej stronie... roboty drogowe.
Odpowiedz
wojti76 , Komarek, Sztasek

Dzięki wielkie Wam Wszystkim za udzielone konkretne i szybkie informacje.
Życzę miłego dnia UśmiechUśmiechUśmiech
Odpowiedz
(04-08-2016, 13:00)Sztasek napisał(a): (...)
Po drodze bedziesz miał mijanki na obu trasach po słowackiej stronie... roboty drogowe

przez Konieczna do Preszowa roboty drogowe? Bylem niedawno (tzn. 29.07) na wyjezdzie na Lemkowszczyzne i musielismy pojechac przez fragment Slowacji. Wjezdzalismy w Ozennej, wyjezdzalismy w Koniecznej [przez Zborov] i roboty drogowe byly na drodze nr 77 pomiedzy Nizna Polianka a Zborovem. Dalej tez sa?
Odpowiedz
(04-08-2016, 21:11)Simon napisał(a): ...przez Konieczna do Preszowa roboty drogowe? Bylem niedawno (tzn. 29.07) na wyjezdzie na Lemkowszczyzne i musielismy pojechac przez fragment Slowacji. Wjezdzalismy w Ozennej, wyjezdzalismy w Koniecznej [przez Zborov] i roboty drogowe byly na drodze nr 77 pomiedzy Nizna Polianka a Zborovem. Dalej tez sa?

zobacz na tym...www.zjazdnost.sk
Odpowiedz
(04-08-2016, 12:26)wojti76 napisał(a): Jeśli opłaty masz zrobione na Słowację i na Węgry to upoważnienia Cię do korzystania z autostrad i żadnych dodatkowych opłat nie musisz ponosić no chyba że jedziesz autem ciężarowym Uśmiech

Witam.
Witam się ze wszystkimi podróżującymi. Jako, że za tydzień wybieram się z żoną no tak długo wyczekiwany wypad. chciałem się skonsultować jak wybrnąć z problemu opłat. Także do rzeczy:

W trasę ruszam z Rzeszowa -> Barwinek -> Budapeszt
1. Czy dobrze zrozumiałem przedmówcę (cytat powyżej) gdy wykupie winietę, to nie poniosę żadnych dodatkowych opłat? Autostrady, odcinki płatne, obwodnice itd. wszystkie stać będą przed nami otworem??

2. Czy da się przejechać przez Słowację, bez winiety? Pytam, czy jest jakaś trasa, która nie wiedzie, przez drogi płatne? Pytam, bo gry wpisuję w google (tudzież w nawigację) trasę z PL do HUN to nie ma możliwości zmienić i trasa wiedzie przez drogi płatne). Lecz jak wpisze trasę od jednego do drugiego przejścia granicznego to znajduje trasę bez opłat. Jak to się ma w praktyce?

Pytam o takie rozwiązanie ponieważ na Węgrzech mam dwa punkty wycieczki (Budapeszt i Hulajdusza) więc trasy sporo i żeby nie tracić czasu na jazdę to autostradami). Lecz przez Słowację będzie tylko przelot w jedną i w drugą stronę więc jazdy niewiele, a wtedy nie zależy mi na czasie.


Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniach.
Odpowiedz
Jeśli chcesz ominąc odcinki płatne na Słowacji to najlepiej jechać Svidnik-Stropkov-Vranov-Trebisov-Slovenskie Nove Mesto-Sarospatak-Miszkolc po przekroczeniu granicy Słowackiego Węgierskiej musisz kupić winietkę bo od Miszkolca już będziesz miał autostradę Winietki kosztuje 2975ft na 10 dni i upoważnienia do korzystania z wszystkich płatnych dróg na Węgrzech dodam że winietkę kupisz na stacjach benzynowych
Odpowiedz
(09-08-2016, 12:28)wojti76 napisał(a): Jeśli chcesz ominąc odcinki płatne na Słowacji to najlepiej jechać Svidnik-Stropkov-Vranov-Trebisov-Slovenskie Nove Mesto-Sarospatak-Miszkolc po przekroczeniu granicy słowacko-węgierskiej musisz kupić winietkę bo od Miszkolca już będziesz miał autostradę Winietka kosztuje 2975ft na 10 dni i upoważnia do korzystania z wszystkich płatnych dróg na Węgrzech dodam że winietkę kupisz na stacjach benzynowych

PS. Jesli jedziesz od tej granicy (Slovenské Nové Mesto - Sátoraljaújhely) to ... najlepszą kawę zaparzą ci na stacji benzynowej AGIP w miasteczku Szerencs, tutaj też kupisz winietkę Uśmiech ... to na drugim rondzie.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 91 97,320 Wczoraj, 19:37
Ostatni post: Mamut
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 495,001 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 653 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,074 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,380 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 51 gości